Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottátok, hogy nem szabad...

Hallottátok, hogy nem szabad simogatni a hasunkat jósló fájás közben, mert a méhösszehúzódást erősítés vele. Sőt szüléskor se ajánlják, mert fájdalmat fokozol vele?

Figyelt kérdés
Most mondta a szülésznő barátnőm, mert panaszkodtam, milyen gyakran görcsölök. Kérdezte, hogy simogatom e a hasam közben, hát én meg rávágtam igen persze. És ekkor szólt, hogy ne tegyem. Még jó, hogy harmadik terhességem alatt ezt is megtudtam, vagy lehet csak nekem újdonság ez.
2012. szept. 28. 13:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
hát ez fura,nekem pont ajánlották :D mert ugye mikor fáj a hasad ösztönösen simogatod mert félted a picit pedig neki elvileg nem okoz semmi fájdalmat talán nyugtalanságot,szerintem ez elkerülhetetlen terhesség alatt,hogy simizzük a pocit
2012. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hogy mekkora ökörségeket tanítanak manapság...

A szülésznő barátnődnek hány gyereke van? Van tapasztalata??


A fájás alatti simogatás nem fokozta egyszer sem az érzést,inkább csak jót tett!!


Üdv:3 lányos,21hkm

2012. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen ez nekem is spontán jött, de inkább most kipróbálom ha nem simizom akkor hamarabb elmúlik e.
2012. szept. 28. 13:30
 4/16 anonim ***** válasza:
Azért ennek az ötletnek kíváncsi lennék a biológiai magyarázatára...
2012. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2.- ik válaszoló: egy gyereke van, de ezt tanítják velük azt mondja. Nekem is jobb volt, hogy simogattam mind a kettőnél, hát ki tudja.
2012. szept. 28. 13:43
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

Én is olvastam erről, egyáltalán nem kitaláció.


Amúgy érdekes, én 31 hetes vagyok, de sosem szoktam mániákusan körözgetni a kezemmel a hasamon.

Szerintem olyan nevetséges, mikor pár kismama ezt csinálja, szinte rutinszerűen.

Mi értelme van??

Gondolom ez olyan rossz szokás lehet, mint a lábrázogatás, vagy torokköszörülés.

2012. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy kitaláció, csak valaki indokolja meg, mert olvasni sok mindenről lehet...
2012. szept. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Engem 32 hetesen befektettek a kórházba megfigyelésre nyitott méhszáj miatt... Görcsöltem, keményedtem... Nem simogattam a hasam, de amikor a kezem a hasamon volt, mindig rámszóltak az orvosok, hogy nem szabad, mert fokozza a méhösszehúzódásokat! Hiába mondtam, hogy nem simogatom, csak mivel erősen belémrúgott a kicsikém, reflexszerűen odatettem a kezem...


Nem tudom, de a babára a simogatás jó hatással van, nekem attól megnyugszik... Bár addig jó, amíg a baba mozog sokat, addig biztos nem akar megszületni... Ezek alapján pedig tényleg megpróbálom hanyagolni, mert nem szeretném, ha idő előtt megszületne!


34 hkm

2012. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia!Épp a múltkor beszélgettem erről az orvosommal.Nekem is azt mondta,ha sokat simogatom méhösszehúzódásaim lesznek és hamarabb szülhetek.Hát azóta csak picit simizem meg a pocakom.
2012. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezt azért kifejthetné az egyik ilyen orvos jobban. Mert pl. ha orgazmusa van a nőnek, attól 1000X jobban összehúzódik a méh, mint bármilyen has-símogatástól, és mégsem szül előbb emiatt. Szóval nem értem, komolyan...


Az más lehet, ha veszélyeztetett terhességről van szó, de még így sem hiszem.

Harmadik gyerekemmel veszélyeztetett voltam, fél időben kórházban voltam görcsölés miatt, a két nagyobb kisgyerekem rendre nekiment (véletlenül) a hasamnak, de minden esetre sokkal erősebb behatás érte, mint egy simogatás, és túlhordtam közel két héttel, szóval amíg nem jön magyarázat, engem nem tudtok meggyőzni ezzel. :o)

2012. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!