Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rendszeres keményedés (fájás...

Rendszeres keményedés (fájás nélkül) is jelentheti a szülés megindulását?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ritka mint a fehér holló.


Neked van most ilyen?

2012. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, kb 3 órája 10-15 percenként keményedik a hasam, de nem fáj, csak inkább kellemetlen. Már zuhanyoztam, mászkáltam, pakolásztam, hátha elmúlik, de nem múlt. És a derekam is fáj, de az sem olyan vészesen erősen.
2012. szept. 13. 20:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezek eddig inkább jóslónak tűnnek, de beindulhat persze.

Ülj be egy kád meleg vízbe, tegyél be egy vekker órát látható helyre.

Egyrészt a 10-15 perc nagyon ritkás, másrészt percre pontosan rendeződnie kell. Harmadrészt a szülési fájások hossza 40-60 másodperc, a jóslóké 20-30.


Ez így, ahogy most van, órákon át eltarthat rendszertelenül, majd leállhat.

Én az utolsó heteket gyakran így töltöm.


Amúgy hány hetes vagy?

2012. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így kezdődött, csak pluszban elfolyt egy kis víz, de nem gondoltam, hogy szülni fogok, inkább csak szivárgásnak tűnt és ugye fájásom se volt, csak keményedések, azok is össze-vissza. A biztonság kedvéért bementünk a klinikára és akkorra már 4centire ki voltam tágulva, fájás még mindig sehol. 3 órával később megszületett a kislányom. Csak az utolsó 2 és fél órában voltak fájásaim, akkor persze már durván. De az első igazi fájás, amit már valóban fájásként éltem meg és nem keményedésként, az a 3-4 perceseknél kezdődött csak..de akkor egyből bele a lecsóba! :-D Legalább rövid volt!
2012. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen utolsó, erről van szó, 2,5 óra meg bőven elég beérni. És ez egy gyors szülés volt.


Viszont ami Kérdezőnek van, az még simán leállhat. Ha meg beindul, azt úgyis észre veszi...

2012. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Éjszakára elmúlt a keményedés, vagyis totál rendszertelenné vált. igaz, elég sokszor ébredtem arra, hogy megint keményedek. Ma is már párszor éreztem, de ezek most kicsit fájnak is és a derekam is fájdogál. Majd látom, hátha lesz belőle valami. :)

2012. szept. 14. 08:52
 7/9 anonim ***** válasza:

No végül nem írtad meg, hány hetes vagy, de ez akár még hetekig is mehet így, pár naponta vagy akár naponta, attól függően mennyi fér még bele az idődbe...

Szép szülést!

2012. szept. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem vasárnap 10 percenként mutatta az nst a fájásokat (jóslók), majd szerdán már 5 percenként jöttek a keményedések, meg is nézett a dokim, mert azt hitte elkezdtem tágulni, és lassan lesz vmi. Hát azóta sincs semmi, 1100 a méhszájam. A kórházban csak "különös esetnek" hívnak, az egyik doki azt mondta, ilyen nst-vel a szülőszobán kéne már lennem. Azóta is keményedek, de nem rendszeres.
2012. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

39 hetes vagyok, bocsánat ez lemaradt. :)


A méhszájam már elég régóta 2.2.2.2., ami nem változik a gyakori keményedések és jóslók ellenére sem. Hát, nem tudom, mikor lesz így ebből baba. :)

2012. szept. 15. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!