Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem korai hogy a 25 hetes...

Nem korai hogy a 25 hetes kislányom már naponta 1-2 alkalommal csuklik a pocakban?

Figyelt kérdés

2012. szept. 29. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom mit érzel, ennyi idősen elvileg még nem csuklik.

Talán ha alaposan elszámolták a terminust.

2012. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves Első! :)

24 hetesen éreztem először a babámat csuklani, azóta is minden nap, rendszeresen :)

És pont ultrahangon voltunk azon a héten, látszott ott is, mondta a szonográfus is, hogy bizony csuklik :)

És nem korai, már 8-10 hetes kora körül csuklik, csak akkor még ahogyan a mozgást, az sem érzi a kismama :)

Az én babám napi 2-3x biztosan csuklik :)


És itt van róla az interneten is, hogy 25 hetes terhességnél bizony már csuklik a baba :)


Magzat fejlődése

Terhesség hétről-hétre 25. hét - Magzat

A 25 hetes magzatnál már megfigyelhető a tipikus magzati póz. Karjait a mellkasára hajtja, kezecskéit ökölbe szorítja, térdeit pedig felhúzza. Akár tizenhat-húsz órát is alszik naponta, ami részben mély alvás, máskor könnyű álom fizikai rezdülésekkel tarkítva.

Napi három-négy liter magzatvizet nyel, ami 100 gramm tej tápértékének felel meg. Nem csoda hát, hogy néha csuklik is a kis mohó, amit a kismama ütemes kis rángásokként él meg. Hossza 31 cm, súlya 700-800 gramm.



Úgyhogy nem korai kedves kérdező! :)))

2012. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28 hetes kismami, előző voltam :)
2012. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi kettes :) akkor ezek szerint minden rendben és szépen fejlődik a pici lányom :)
2012. szept. 29. 13:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és én innen tudom így, hogy a 30. hét körül esedékes:

[link]


A csuklást az idézi elő, hogy a légző mozgást gyakorolja, vagyis a tüdeje már képes lenne a kinti életre, és ez tényleg a 28-30 hét körülre valósul meg.


De most megnéztem a 25. hétre mit ír, és ezt írja:

[link]


Szóval "légzőmozgásokat végez" már a betöltött 25-ön, úgyhogy igazatok van.

3 terhességemből a legkorábban is a 28-on éreztem.


Nekem a második gyerekem volt nagy csukló, és a vége felé már nagyon zavart, napi 4-5x, 20 percen át, de néha fél órán át is.

Lehet, hogy Rád is ez vár! :D

2012. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, lehet olvasgatni, hogy mikor és hogyan lehetséges, én keb 1-2 hete érzem, hogy csuklik, ma reggel pl. arra keltem fel :) 26hkm
2012. szept. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem kb. a 22.héttől csuklott. 4hós babuka anyukája
2012. okt. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!