Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » November végén születő kisbabá...

November végén születő kisbabát 6-7 hetesen, vagy is január közepén elvihetünk külföldre az egyenlítő környékére tengeri levegőt szívni?

Figyelt kérdés
5 hétre mennénk. A szüleim már megvették a repülőjegyeket és a szállás is le van foglalva, csak aggódunk, hogy esetleg túl pici még egy ötórás repülőúthoz. Az oltással nem lenne baj, mert szüleim orvosok, ők be tudják adni a picinek az injekciót. Csak a repülőúttól tartunk egy kicsit. Szerintetek?
2012. okt. 1. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon korai. Túl hosszú a repülőút egy ilyen picinek, te éppen hogy átvészeled a 6 hetes gyermekágyi időszakot, még nem is szoktok össze ennyi idő alatt.

A fiam 2 éves volt, amikor 2 órás repülőútra indultunk vele, és így is voltak fennakadások.

Nem, nem vinném semmi pénzért.

2012. okt. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon korai. Szerintem az egyetlen kívánságod az lesz, hogy aludhass egybe 3 órát:)
2012. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Én elmennék. Lejár a szülés utáni 6 hét, elmész még gyorsan a kontrollra. Az utazást valahogy kibírjátok, szoptatni lehet a repülőn is, meg akár fejen állva is, ha úgy van.

Utána viszont ott lesztek 5 hétig.

Ez megéri simán.

Teljesen mindegy, hogy otthon ülsz tél közepén a 6-7 hetes babáddal, vagy elmész egy klassz helyre a családoddal, és ott pihensz.

Szóval mennék.

2012. okt. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

100 km sem mertem ekkora babával megtenni,nemhogy repülőzni.

1.fáradt vagy,pihenni akarsz majd,hátad közepére sem fogod kívánni az utazást.

2.a babát teljesen kizökkented majd az amúgy megszokó félben levő helyzetétől,alig szokja meg a biztonságos nyugodt otthont és már megint valami máshoz kell majd hozzászokjon.

A picibabák csak kívülről néznek ki egy alvó-evő,aranyos babucinak,belülről Ők is a nyugalmat keresik.

2012. okt. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én gyerekemből kiindulva, simán végigaludt 6 hetesen 5 óra hosszát, főleg evés után. Indulás előtt megszoptatod, és bedobja a szunyát. Nem lesz fent 5 óra hosszát, abban biztos lehetsz.:) Én mennék, már csak azért is, mert 5 hétről van szó. Ha csak egy pár napról, vagy 1 hétről lenne szó, akkor nem indulnék el.
2012. okt. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Az első pillanattól jöttünk mentünk mindegyik gyerekkel, még egy hetes se volt már 300 kilométert autóztunk. Autóban nőtt fel a kisebbik, munka miatt hetente németországba járunk, én meg utálok itthon ülni úgyhogy mentünk együtt....a repülő is simán megy csak hozzáállás kérdése, a sógornőmék meg 200 km-re lakunk egymástól a 8 hónapos gyerekkel nem tudnak eljönni mert az csak a saját ágyában becsukott ajtónál alszik el. Szerintem ez a legnagyobb hülyeség, alkalmazkodni kell megtanulni az első perctől, felnőtt korában megköszöni ezt majd. Menjetek, ne hallgassatok senkire! 16hkm
2012. okt. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Attól függ hová. Ha normális higiénés körülmények között lennétek, akkor igen. Főleg orvos nagyszülőkkel, és perzse ha meg tudjátok magatokat értetni valamilyen nyelven, ha gond van. Jó pihenést!
2012. okt. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Szia Kedves kérdező!

Én is csak biztatni tudlak, hogy menjetek!!!!!

Az én kislányom 7 hónapos volt, amikor először repültünk vele, 3 és fél órás volt a repülő út. Le és felszállásnál szoptattam, az út felét átaludta. A férjem is segített, mert sokat volt nála is. Gondolom Te sem egyedül mész, így Neked is tud segíteni majd a férjed és akkor Te is tudsz egy kicsit pihenni az út közben.

Ilyen idős korban a babák még sokat alszanak és szerintem is át fogja aludni az út nagy részét.

Mi külföldön élünk és vannak itt olyan magyar ismerőseink, akik otthon szültek Magyarországon és szülés után 1 hónappal már jöttek is vissza a pici babával. Nem lesz semmi gond! Ha Te nyugodt vagy, akkor a baba is az lesz. Én azt mondom, hogy a baba akkor érzi jól magát, ha a szülei is kiegyensúlyozottak.

A szülők mindig jobban paráznak egy ilyen utazásnál, ami átragad a gyerekre is.

5 hét az elég sok idő, szóval lesz időtök pihenni, csak a babával foglalkozni és nem lesz házimunka sem. Ez egy igazán remek lehetőség, hogy kipihenjétek magatokat!

Remélem a következő bejegyzésedben már azt olvashatjuk, hogy milyen volt a nyaralás! :)

2012. okt. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Menj nyugodtan ha nem lesz semmi baj a picinek.

Nekünk a nagyobbik gyerek 3 éves koráig utazva nőtt,meló miatt mentünk állandóan,5 hetesen 300 km-t kellett vele levezetni,7 hetesen repültünk Madridba konferenciára,(repülőn egyszer volt fenn 20 percet,többit átaludta,előtte megszoptattam).Utána is legalább havi 1 út volt a fix.Az időeltolódást jobban birta mint mi ha messzebb kellett menni.

A kicsivel már nem csináltam ezt,cég tönkrement,itthon voltunk.

Ő nem is alszik el akárhol,nehezebb is vele.

A nagyobbnak mind1 volt,reptéren várva képes volt a csomagok tetejére mászva elaludni.

2012. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Én elmennék, főleg az 5 hét miatt.

Mi már 1 hetes kora óta utazgatunk, igaz, "csak" 100-120 km-ereket, de simán bedobja a szunyát egész útra, fel sem kel enni. Ugyhogy én elmennék, de csak magamból indulok ki, mert én már szülés után 3 órával "szaladgáltam", nagyon fitt voltam (a mai napig érdekes) és azóta is tartom magam, már 2.nap áltam a konyhában főzni és nem ugy, h nehezemre esett vna (mert akkor nem csinálom). De gondolom már te is jól érzed magad, ha betudnád vállalni ezt az utat. Arról nem beszélve, h sztem simán végig tudsz aludni az 5 órás útból legalább 3-at. Sztem nem fogod megbánni és szuper 5 hetetek lenne! Szoptatni tudsz a repülőn is, de cumisüvegből is ehet, evés után pedig úgyis újra benyomja a szunyát szerintem.

2012. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!