Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Annyira kétségbe vagyok esve,...

Annyira kétségbe vagyok esve, ma kaptam meg az AFP eredményem 0,61. Down kór,21-triszómia 1/20. Volt valakinek ilyen rossz eredménye?

Figyelt kérdés
2012. okt. 1. 19:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak két hét múlva megyek, szóval még nem tudom. Nem voltál 12. heti kombinált uh-n? Nekem ott jó eredményeim lettek, így még ha rossz is lesz az AFP nem fog érdekelni, mert elég elavult vizsgálati módszer. Barátnőmnek rossz lett az eredmény - nem tudom mennyire - de semmi baja nincs a kislánynak. Egyszerűen rosszkor vették le neki a mintát.
2012. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
szia!ne aggódj!én is átéltem ezt az alacsony afp históriát!mondjuk nekem nem volt előtte down-kóros,fizetős vizsgálatom!annyi történt,hogy elküldtek genetikai tanácsadásra,ott megultrahangoztak,a babát tüzetesen átnézték!nem találtak semmit,így nem kértek további vizsgálatot!nem szabad aggódni,minden rendben lesz!ez már tényleg egy elavult vizsgálat! 26 hkm
2012. okt. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De voltam a 12 hetes kombinált teszten, és ott teljesen jó eredményem lett, de ez a mostani borzasztó, holnap megyek genetikai tanácsadásra, de addig lehet megőrülök. Ha arra gondolok, hogy ilyen beteg lehet az én kicsi babukám,akkor mit tehetnék?
2012. okt. 1. 19:44
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy ez egy elavult vizsgálat, de ilyen rossz eredmény akkor is hogyan lehet?

És hogy lehet ezt épp ésszel kibírni, elviselni??

2012. okt. 1. 19:46
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rossz lett, de a kombinált teljesen jó volt, ezért az orvos nem is foglalkozott vele.Amúgy gondolom már néztek orrcsontot stb. Szerintem rendben lesz minden, ha 2 nappal később veszik le, az Afp már rossz eredményt mutat.
2012. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Néztek orrcsontot, meg tarkóredőt is minden jó volt, meg próbálok arra gondolni, hogy a kombinált teszt eredménye is jó volt, csak újra és újra olvasom a mai papíron 1:20-hoz eredményt,és nagyon félek...
2012. okt. 1. 20:12
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A rosseb egye meg azt a tetves AFP tesztet, hogy minden kismamát megörjítenek vele!!!

Ha jó a kombinált teszted, jó a tarkó, orrcsont, akkor minden oké!!!

2012. okt. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát én 1/210-nél is bevállaltam a magzatvíz vizsgálatot.Annyira nem vészes, mint ahogy beharangozzák.
2012. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem 0,64 lett az AFP de az arányszám 1:1600. Hány éves vagy? Lehet hogy a korodat kalkulálták bele és amiatt lett 1:20. A lányom amúgy már megszületett és egészséges. Egyébként az 1:20 az azt jelenti hogy 95%-ban semmi baja. A kombinált teszted jó lett akkor miért aggódsz? 2 egymástól független vizsgálat szerint is min. 95% hogy egészséges. Én nem aggódnék.
2012. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a biztató szavakat, 38 éves vagyok, tudom, hogy ez is lehúzza az eredményt, de 1:20-hoz akkor is nagyon borzasztó eredmény.

Így már szinte biztos, hogy magzatvíz vizsgálat lesz belőle jövő héten hétfőn... pont ettől rettegtem végig a legjobban, hogy csak arra ne kelljen menni, hát most itt van...

2012. okt. 3. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!