Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztásnál tartunk és...

Névválasztásnál tartunk és olyan rossz, hogy sokan a "divatnévvel", a gyakorisággal jönnek, titeket zavarna illetve befolyásolna?

Figyelt kérdés

Engem is teljesen megfertőzött ez pedig korábban nem törődtem vele.Régen mindenkit Máriának,Katalinnak,Annának,Erzsébetnek hívtak mégsem foglalkoztak ezzel

Ráadásul a mi vezetéknevünk hagyományos,nem túl ritka így biztosan jó lenne egy ritkább nevet találnunk.



2012. szept. 26. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Engem nem érdekelt. Zoénak hívták volna, ha kislány lett volna. Ez mostanában kezd divatnévvé válni, de nekünk ez tetszik.
2012. szept. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

:)))

Zoé lesz, és nem divatból. Előbb választottuk ki, mint ideértem voltam a gyakorikérdések oldalra, és itt tudtam meg, hogy divatnév. :) Nem érdekel. Nagyon nehezen találtam 8 olyan nevet, ami tetszett volna, és örültem, hogy a férjem ki tudott a listámról választani olyat, ami neki is tetszik.

2012. szept. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem befolyásolt,sőt direkt úgy kezdtem bele a névválasztásba,hogy megnéztem a BM előző évi statisztikáit,hogy melyik keresztnevet hányan választották előző évben,és így hányadik legkedveltebb volt.Nem akartam,hogy még három futkosson belőle a játszón,oviban.

Persze ez nem mindenkit zavar,de engem nagyon.Sikerült jól választanom,még eddig nem "jött szembe":)

2012. szept. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele mint a harmadik, megnéztem az elmúlt évek statisztikáit és az első 25 név eleve kilőve. A lányomnak a 100 adott névben sem volt benne a neve pedig nem extra mindig mindenki elsőre érti, becézhető, de normál komoly változata is van és magyar név.

De hozzátenném ha LENNE olyan név amit imádok és érzem hogy a gyerekem CSAK AZ lehet mert ezt érzem, ezt álmodtam meg vagy a férjemmel mondjuk már 10 éve elhatároztuk volna stb. akkor biztos nem tántorít el hogy gyakran adják mostanában, szóval ha ennyire "szerelem név" akkor arról nem mondanék le, de minden más esetben, igen, végignézném milyen gyakori meg hogy egyre gyakrabban adják mondjuk.

Már csak azért is mert nekem is gyakori nevem van minden közösségemben volt még 2-3 másik ilyen nevű emiatt a bunkóbbak meg a tanárok vezetéknéven hívtak és azt szívből gyűlöltem.

Ettől meg akarom kímélni a gyerekemet.

2012. szept. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi már kívülről fújtuk az egész utónévkönyvet - esténként sokszor "felolvastuk" egymásnak - és csak 1 olyan név akadt, ami mindkettőnknek tetszett. Ezek után nem befolyásolt :) A fő szempontjaink egyébként azok voltak, hogy menjen a vezetéknévhez, másnak ne legyen a családban (ami elég nagy), és pont hogy ne legyen túl ritka (mármint ismeretlen, kimondhatatlan, vicces... stb.).
2012. szept. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kisfiam Zoltán lett az apukája után, szerintem nem kimondottan divatnév... mégis a 25 fős csoportjukban 4 !! van belőle...
2012. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én is szenvedtem a nevemmel korábban (felnőttként már szeretem) és ezért olyan fontos nekem a névválasztás.

A 2 szerelemnevemet már ellőttük,így most nincsen kedvencünk:(

Van,ami nagyon-nagyon tetszik,de nem passzol a vezetéknévhez.Sokat gondolkodom,h lépjek e ezentúl és adjuk mert mindkettőnknek tetszik vagy keressünk tovább...

2012. szept. 26. 08:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Kislányunk a Zoé nevet kapta 8 éve. Akkor még nagyon ritka név volt, mára pedig milyen felkapott lett... Nehéz a névválasztás, én is szerettem volna különlegeset, ritkát, aztán eltelt pár év, és gyakori lett. Most várjuk a 2. babánkat, már nem annyira izgat, hogy ritka nevet kapjon, mert pár év múlva lehet ez is tömegnév.
2012. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Minket nem érdekelt, hogy milyen gyakori.Nekünk tetszik és kész.Fiúnk lesz és Marcell.
2012. szept. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekem neve tucat név,de nem nagyon érdekel.A lányunk nevét már akkor kitaláltuk amikor megismerkedtünk.Egyszer beszélgettünk,hogy ha lesz közös gyerekünk akkor,ha lány lesz a Petra nevet kapja,fiúnak a Bence volt a választott név.Végül is a lányunk Petra lett,a fiunk pedig Balázs.
2012. szept. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!