Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Múlt héten 12 hetes lettem...

Edus83 kérdése:

Múlt héten 12 hetes lettem volna, de a doki 11hetesnek mondta a picit, de azt is mondta, hogy minden rendben! Ezt én nem értem sokszor van ilyen? Vagy azért kisebb mert nagyon sokat hánytam, kórházban is voltam ez miatt?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem azért van. A 12, hétig minden baba méreteit tekintve egyformán fejlődik, ezért lehet pontosítani a terhesség korát az uh mérésekkel. Azok az uh adatok amikhez viszonyítanak azok középidős teherbe esésre vannak kalkulálva, de nem biztos, hogy mindenki akkor esett teherbe.
2009. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hányásnak semmi köze a baba méretéhez!Az elején előfordul, hogy az orvos az uh-val kicsivel fiatalabbnak vagy idősebbnek látja a babát, de nincs neki jelentősége, pláne, ha azt mondta, hogy minden rendben!!
2009. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ok köszönöm,csak eddíg minden rendben volt a méreti alapján:))!!!
2009. aug. 4. 13:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Nekem a menstruációm alapján 9 nappal "idősebbnek" kellene lennem, de valószínűleg nem középidőben történt az "esemény", hanem később. A 12. uh-n megállapította, hogy 11+5 hetes(CRL:48mm), utána a 2 héttel megint megnézett és pont 13+5 hetes voltam(CRL:74mm) a baba méretei alapján. Azóta ezek szerint járok vizsgálatokra. A kalkulátorokban a menstr. kezdő napjához pedig mindig hozzáadok 9-et.

Az a lényeg, hogy a pici 2 uh között megfelelően fejlődjön! Boldog babavárást

2009. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!