Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Anyáink sem szedtek magzatvéd...

"Anyáink sem szedtek magzatvédő vitamint, mégis egészségesen megszülettünk" - Ezt komolyan gondoljátok?

Figyelt kérdés

Még mindig annyiszor találkozom a fenti szöveggel. És nagyon dühít, mert el nem tudom képzelni, hogy mi visz rá valakit arra, hogy ilyet kimondjon. Két lehetőség van: vagy direkt rosszat akar a kismamáknak és a babáiknak, vagy ennyire nagyon buta.

Azoktól kérdezem, akik ilyesmiket írnak: végig gondoltátok már ezt a kijelentéseteket logikusan? Mert persze, hogy ti egészségesen megszülettetek, de soha nem hallottatok még vetélésről, halva születésről, fejlődési rendellenességekről? Aki nyitott gerinccel született és meghalt pár órával a születése után, értelemszerűen nem fog idejönni leírni, hogy ő bizony nem született meg egészségesen, mert a folsavhiány miatt nem tudott rendben lezajlani az idegcsőzáródás...

Persze ha valaki nem szed vitamint, nem jelenti azt, hogy beteg lesz a gyereke, de nagyobb esély lesz rá, hogy beteg lesz.

Már az is bebizonyosodott, hogy a változatos táplálkozás, és az unalomig ismételt "sokzöldséggyümölcs" sem feltétlenül elég.

Ezek után kérdem én, miért kell kockáztatni?

Mindennek lehordjuk azokat a terheseket, akik elszívtak egy szál cigarettát a terhességük alatt. Pedig egy erős dohányosnak elég nehéz lehet megállni, hogy ne cigizzen. Egy vitamintabletta lenyelése viszont senkinek nem okoz nehézséget.

Elnézést kérek, ha provokatív a kérdésem, de én tényleg nem tudom elképzelni, hogy ennyi buta ember van itt, ezért kérdem, hogy amikor valaki ilyet ír, akkor azt mennyire gondolja komolyan.



2012. okt. 4. 03:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 Pötyös Panni ***** válasza:
28%

Akkor tömd magadba és lesz egy 6 kilós gyereked:))

Felteszem azon még nem gondolkoztál hogy esetleg te vagy a buta...:)

Ez egy hatalmas nagy üzlet ahogy a hasfalon keresztül vett magzatvízvétel is az..

2012. okt. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
73%
inkább 6 kilós gyereket szülök (bár az már császár), minthogy egyéb betegséggel szülessen!
2012. okt. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 anonim ***** válasza:
83%
Őszintén csodálkozom hogy egyáltalán eddig fennmaradt az emberiség terhesvitamin nélkül!!! :-)))))))Gondolom te az a típus vagy aki abban is hisz hogy a baba miatt romlik az ember foga:-))))) 30éve is alkalmaztak az orvosok folsavat nyitott gerinc ellen és figyeltek a nők az extra vitaminbevitelre. A szervezet jelez. Én speciel nem a terhesvitamint kívántam a harmadik trimszterben hanem a paradicsomlevest (és tökéletes volt a vérképem még így is....), barátnőm kilószámra ette az almát, de anyósom is sokat meséli hogy nem győzték szedni neki az epret. Nem ördögtől való dolog a terhesvitamin, de azért ne gondold hogy csak emiatt születik valaki egészségesen, más meg halva. Fejlettebb az orvostudomány, több az uh, a vérvétel és jóval több a császár hogy ne kockáztassanak. Mégis megfulladhat egy baba a saját köldökzsinórjától a 9.hónapban,pedig anyuka szedte a terhesvitamint.... de persze szedjük biztos ami biztos alapon, ha már ilyen lehetőség is van.
2012. okt. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező én egyetértek veled. Az első válaszoló leírta az egyik legnagyobb tévhitet a kismama vitaminokkal kapcsolatban. Nap mint nap találkozom ilyen és hasonló butasággal. Én ezeket a mai kor hiedelmeinek, babonáinak gondolom. Ugye régen azt tartották, hogyha a kismama rácsodálkozik egy csúnya emberre vagy állatra akkor olyan gyermeke fog születni. A beteg gyermek születését szemmel verésnek tulajdonították. Ilyesmi most a vitamintól nagy baba, meg a minden csak üzlet és egyébként fölösleges balgaságok. Babonás emberek mindig lesznek.
2012. okt. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 anonim ***** válasza:
100%
A probléma az, hogy nincs egy egységes álláspont sajnos még az orvosok részéről sem. Az unokatesóm orvosa pl azt mondta, hogy ha valamit szedni akar az legyen kizárólag folsav, mert baromság a terhesvitamin. És persze az emberek többsége az orvosának hisz, mégis kinek hinne? De ha belegondolsz, ugyanez a vita megy az EDA-n, a hasonfektetésen, a légzésfigyelőn, a védőoltásokon, az igény szerinti szoptatáson, és még sorolhatnám. És soha nem lesz egyetértés, mert mások vagyunk és mindenki másként, de jót szeretne a gyermekének. Ezért kedves kérdező, szerintem felesleges ezen felhúznod magad. Te úgy érzed, ezzel teszel meg mindent a pici egészségéért, a másik oldal meg a természetes vitaminbevitellel vagy mittudomén..
2012. okt. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 anonim ***** válasza:
87%

Én nem állítom,hogy anyáink sem szedték és nem lett baj. Sőt, tisztában vagyok vele,hogy ha sok minden már akkor létezik, nem történetek volna sajnálatos dolgok! DE!

A vitamin nekem nem tartozik ide!

Én sem szedtem, csak folsavat. A dokim speciel nekem nem javasolta,ha megfelelően étkezem. A terhességem alatt minden nap megettem min. fél kiló gyümölcsöt, minden héten ettem halat, piacról vettem házi tejet, azt is ittam stb.

3-szor csináltatott a dokim teljes vérképet, mindig minden értékem tökéletes volt.

Megszólni pedig senkit sem kell! Barátnőm kb. 3 féle vitamint szedett és sajnos mégis beteg babája lett.

2012. okt. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 anonim ***** válasza:
44%

Igen, én is hallom és engem is dühít. Miért? Mert anyu nem szedett és sajnos a testvérem beteg lett. Igen, vitaminhiány miatt. Ennyit a folsav szükségességéről. Amúgy nem lesznek nagyobbak tőle a babák. Orvosi szakvéleménnyel csak nem vitáztok már:


[link]

2012. okt. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/101 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy rengeteg vitamin meg pont akkor lenne szükséges, amikor még sokan azt sem tudjuk, hogy baba van a pocakban. Tehát ha valaki nem számolgat olyan "őrülten", mint mi, és mondjuk nem esik le neki az első gyengébb menzesznél, hogy terhes, akkor már egy csomó olyan szerve kifejlődött a babának, amihez pl a folsav kellett...
2012. okt. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 anonim ***** válasza:
97%

Anya mondta, hogy annak idején is voltak vitaminok (én 29 éves vagyok)!

Amúgy meg mindenki máshogyan látja.

Persze fontos a zöldség-gyümölcs, de a vitamin is jó azért. Ja és az, hogy 6 kg-os a baba, nem a vitamintól van! Én 14 hétig elevitet szedtem, majd hipp-natal italt és 3600 gramm, 51 cm volt a lányom, szóval teljesen átlagos méretű!

De a folsav a legfontosabb az elején!

Ha egy baba beteg, az sokszor sajnos genetikai és nem a vitamin hiánya, vagy szedése okozza!

2012. okt. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 anonim ***** válasza:
85%

Nekem (is) ez az egyik legfájóbb pont ebben a témakörben. Ha egy kicsit körbenéz valaki a vitaminkészítmények világában, láthatja, hogy mennyire gyengék ezek a terhesvitaminok. Tényleg csak annyit tesznek, hogy megadják azt a szükséges pici pluszt, hogy a vitaminhiányból ne legyen probléma.

Aki meg a "nagy lesz a babád" című baromságot mondta, annak üzenném, hogy nyugodtan tömje magába a feldolgozott tápanyagokat, lehetőleg sok tartósító szerrel meg ízfokozóval, és az biztos kevesebbet árt mint egy terhesvitamin.


Szerintem az egészség sem egy olyan dolog ami fekete vagy fehér. Nagyon jó, ha vitamin nélkül egészségesen születik a baba, de lehet vitaminnal még jobb lenne valami. Bármi ami csak mondjuk 10-20 év múlva fog problémát okozni.


Ja igen, és akkor ne egyen senki müzlit meg igyon ilyen olyan egészséges üdítőket, mert ott a hozzáadott vitaminok is pont olyanok, mintha tablettában szednéd.

2012. okt. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!