Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha pajzsmirigy gondom van és...

Ha pajzsmirigy gondom van és Febiont szedek, mi baj lehet? Mert az elvileg nem lehet szedni a jód miatt.

Figyelt kérdés
Tegnap vettem be az első szemet. 8 hetes vagyok.

2012. okt. 5. 09:08
 1/9 A kérdező kommentje:
* femibion! Ne haragudjatok.
2012. okt. 5. 09:12
 2/9 anonim ***** válasza:
ez attól függ, hogy alul, vagy túlműködik. nekem alul működik és ezért olyat kellett szednem amiben van jód. de ha neked túlműködik szerintem inkább válts másra :(
2012. okt. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem alul működik, Letroxot szedek rá.
2012. okt. 5. 09:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is alul működik a pajzsm.-em, de nekem anno azt mondták, hogy ne szedjek semmi olyat amibe jód van. Én L-tiroxint veszek be minden reggel, abból is a 75 mg-sat mert mióta terhes vagyok, meg kellett emelni az adagom. Terhesség előtt 50-set szedtem. Sztem azért jobb lenne, ha az orvosoddal megbeszélnéd. Én Elvitet szedtem vitaminként, de azt is csak az első hónapokban. Nem tartom vmi jónak ezeket a vitaminokat, de biztos van bennük azért jó is.

Vagy mivel ilyen fiatal terhes vagy, keress egy olyan nőgyógyászt aki endokrinológus is egyben. Én is ilyenhez járok.

sok sikert, 32 hkm

2012. okt. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az elevitet sajnos képtelen vagyok lenyelni, ezért vettem femibiont.
2012. okt. 5. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is alul működik a pajzsmirigyem. Az endokrinológust megkérdeztem a Femibionnal kapcsolatban a jód miatt és azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem a kettőt együtt, mert a jód most különösen fontos a baba miatt.
2012. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszi:)
2012. okt. 5. 11:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! A jód hatása attól függ, hogy autoimmun-e az alulműködésed vagy sem (antitestet néztek-e?).


Ha autoimmun, akkor a jód, hátrányosan befolyásolja a pm működést: az autoimmun folyamat a jód hatására fellángol, ezért a gyulladás a szervezetedben fokozódik, így romlanak a pm értékeid. Mindenképpen tisztázd az endokrinológussal, hogy milyen jellegű az alulműködésed!


Nekem autoimmun van. Az Elevitet - ez az egyetlen terhesvitamin, ami nem tartalmaz jódot - más miatt nem tudom szedni, így a nőgyógyászommal egyeztetve külön-külön viszem be a legfontosabb vitaminokat, ásványi anyagokat.

A terhesség tervezésétől szedek: bio-szelént (csökkenti a gyulladásos folyamatot), E-vitamint és természetesen folsavat. 7 hetesen kezdtem hozzá szedni Omega-3-at (segíti a megfelelő idegrendszeri fejlődést), magnéziumot és calciumot. Ez mellett sok gyümölcsöt eszek, hogy a többi vitamin is elég legyen. Mivel lassan jön a megfázásos időszak, extra C-vitamint szedek.


A pm-értékeim soha nem voltak ilyen jók, mint az elmúlt hónapokban, a vérképem mondhatni tökéletes.


18 hkm

2012. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. okt. 6. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!