Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti emelgettetek terhesség...

Ti emelgettetek terhesség alatt nehezet?

Figyelt kérdés
14 hetesen ti emelnétek egy 15kg kutyust? 3.emeleten lakunk (lift nincs) sajnos nem tudjuk úgy levinni hogy maga megy le mert le rántana. Eddig párom vitte le de most több műszakban jár. Míg nem tudtam, hogy terhes vagyok addig is emelgettem (6-8hétig) Azóta nem, sajnálom szegénykét. Ti levinnétek a helyemben? Senkit nem tudunk megkérni mert a közelben nem lakik rokon :(

2012. okt. 9. 11:43
1 2
 11/17 Baranka ***** válasza:
Én sajnos kénytelen vagyok nehezet emelni. Párom vidéken dolgozik, csak két hetente jár haza. Így rám vár minden. 15 hós lányunk van, most vagyok terhes a kistesóval. Nőgyógyászati probléma miatt pihennem kellene sokat, de nem tehetem meg. Tegnap is 5 mázsa fát kellett bepakolnom a garázsunka, mert nincs ki megcsinálja helyettem. Ha muszáj lenne én le vinném a kutyust kézben. 15 hetes kismami.
2012. okt. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Nagyanyám szülés előtt két héttel még betolta a terményt a faluból a 10 km-re található piacra egy fullra megpakolt biciklin. Na, az nem 15 kg volt, hanem a sokszorosa. Tudom, régen volt. A mai modern világ hozadéka az is, hogy bárkinek a rendelkezésére állnak olyan szakemberek, akik segítenek a kutyanevelésben.
2012. okt. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
89%
A kutyád neveletlen, slussz passz. Ha nem lenne az, neked sem lenne ilyen problémád...most jöhet a leugatás, hogy nem ez volt a kérdés. Konkrétan lesz@rom. :)
2012. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha egy kutyát nem lehet pórázon levinni a lépcsőn, mert leránt, az igenis NEVELÉSI PROBLÉMA!


Nem nehéz megtanítani a laza pórázos sétára. A folyosón, séta előtt pár percet szánj rá: ha húz, akkor hátraarc, majd pár lépés után ismét az eredeti irányba mész. Ha húz, ismét hátra arc. Cél, hogy a lépcsőhöz már nyugodt-engedelmes kutyával érj!!!

Ha a lépcsőnél kezd "bekattanni", akkor keményen rászólsz és leülteted, ha kell, pórázrántással. Majd LASSAN elindulsz, a kutyát szorosan magad mellett tartva. Amint húzna megállsz és leülteted a kutyát. Hosszú idő, amíg leértek a földszintre, de muszáj...megéri!

Azt ne csináld, hogy most sietünk, felkapom, nem baj, hadd húzzon, majd délután gyakorlunk. Ha ugyanis nem vagy következetes, egyszer hagyod húzni, egyszer nem, így SOHA nem fogja megtanulni a dolgot!

2012. okt. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van kutyánk a lakásban. Mondjuk ő csak 6 kg-os. De én mindig úgy viszem le sétálni hogy póráz nélkül megy le a lépcsőházban.

Ha szólok neki hogy "állj", azonnal megáll és megvárja míg mellé érek. Ha mondom neki "mehetsz" akkor megy tovább.

Szóval 1-1 lépcsőfordulót engedem egyedül lemenni, de meg kell várnia míg odaérek.

Amikor leér a földszintre, akkor sem merne kilépni ha tárva-nyitva lenne lent az ajtó és pl. egy macskát meglátna ( na azokat utálja). Tudja hogy meg kell ott is várnia.

Megvárja míg rákapcsolom a pórázt és már indulhatunk is.

Erdős részeken vagy folyóparton simán elengedem póráz nélkül futkozik, mert minden szavamra figyel és tudom hogy szót is fogad.

A mi házunkban is van rajta kívül kutyus, de nagyon jól kijönnek egymással.

Szóval, nem akarlak megbántani de minden csak nevelés kérdése.


Majd ha viszed le a kutyust sétálni és a picit is, akkor hogy fogod megoldani? Mind a kettőt nem viheted az öledben.

A kutyának meg kell tanulnia mit szabad és mit nem. Még most idejében kezdjed el megnevelni, különben nagyon nehéz lesz amikor meglesz a baba.


Így hogy csak 6 kg-os a miénk, így is csak séta után emelem be a kádba, hogy samponnal megmossam a lábait.

Egyébként nála nehezebbet a világ összes kincséért sem emelnék.

2012. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Rángat? És nem bírod visszahúzni? Nekünk 60kg-s rotink volt és simán lehetett vele bírni. Egy 15kg-s kutyát visszahúzni semmiség. Inkább, mint kézben cipelni!

Mi is a 3.on laktunk az első terhességemnél. Kis 7kg-s mopszunk volt és szegénynek megterhelő volt a lépcsőzés. Sajnos nekem is, mert nagyon keményedtem a vége felé, de akkor sem vettem fel! Inkább tartson fél órát amíg felérünk! Igaz ez másfajta probléma.

Most megint terhes vagyok és kénytelen vagyok emelgetni a 11 kg-s lányomat. Igaz ez is más helyzet, mert ehhez ugye már jó ideje hozzá vagyok szokva. De 3 emeletet őt sem cipelném, mert tud lépcsőzni a maga módján.

2012. okt. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Hovarju ***** válasza:

Kedves kérdező !


Egyetértek Szilvi hozzászólásával. Jó ötletet adott a neveléshez.

Hidd el megéri a ráfordított idő. Ha következetes vagy, mindketten jól jártok.

Ha már meg lesz a baba, akkor hogy fogtok sétálni? Egyszerre nem fogod tudni a babát és a kutyát cipelni. Vagy akkor nem mész vele sehová?


Én még nem voltam kismama, de nem emelgetném, inkább tanítsd meg rendesen közlekedni. Neked is jót tenne a napi kényelmes séta.

Jó tanítást és boldog baba várást kívánok !

2012. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!