Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Debrecenben hogyan zajlik a...

Debrecenben hogyan zajlik a genetikai tanácsadás?

Figyelt kérdés
Alacsony afp miatt magas 1/130 kockázattal küldenek, hétfőn kell mennem. Szerintetek megcsinálják az amniot is akkor? Aznap 19 hetet töltöm. Köszönöm!

2012. okt. 9. 18:03
 1/8 Kissbe ***** válasza:
Én is Debrecenbe járok,sajnos feküdtem is bent.Nekem minden rendben volt,nem voltam genetikai tanácsadáson.De míg ott feküdtem hallottam a dolgokat.Szerintem nem minden esetben csinálják meg,csak akkor ha a genetikai eredmények rosszak.21hetes 5napos kismama.www.kismamablog.hu/terhesseg/vizsgalatok/amniocentezis
2012. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kissbe ***** válasza:
Sok sikert nektek,reméljük minden rendben lesz!
2012. okt. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt velük dolgom.Először azt mondták (egy csütörtökön), hogy rosszkor lett levéve a vér, gyorsan meg is szúrtak még egyszer...hétfőn eredmény, ami nem lett jobb az előzőnél...sejthető volt, hiszen tuti jókor lett levéve...így hétfőn azonnal választás elé állítottak, hogy vállalom-e az amniot...vállaltam...megcsinálták, haza jöttem, pihentem sokat és minden rendben volt.Profin szúrnak, nekem inkább csak kellemetlen volt, mint fájdalamas. Tehát igen, lehetséges, hogy már aznap megcsinálják neked,ha vállalod.Nekem 1/210 kockázatom volt 26 évesen...


34+4 hkm

2012. okt. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi lányok! Hát igen én is most töltöm majd a 30- at. Eszembe se jutott, hogy ilyen fiatalon két egészséges gyerek mellett ilyen rossz lesz az erdményem.
2012. okt. 9. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Engem 0,4-es AFP-vel, 1/44-es kockázattal küldtek, egy csütörtöki napon tudtunk menni (100 km-re lakunk Debrecentől), akkor csak UH-oztak, de ott meg több volt a magzatvizem és a pici gyomra és hólyagja is tele volt. Felajánlották az amnio-t, de először visszautasítottuk (én 22 voltam akkor, a férjem 24, a családban nem volt még beteg...), de az orvosom tanácsára hétfőn visszamentünk, és megcsináltattuk. Nekem fájt nagyon, de én alapból nehezen viselem a tűszúrást... pláne a hasamon, utána rosszul is lettem, majdnem elájultam. Nagyon szakszerűen végzik a dolgukat egyébként, odafigyelnek, csak nagyon sokat kell várni, míg bejutsz hozzájuk, mert a váró mindig tele van... Utána viszont szigorú pihenés, és 3 hosszú hét várakozás. És mikor letelt a 3 hét és előtte nem hívtak (hívnak, ha gond van), nagy izgalommal mentünk újra: a baba egészséges, kislány, gratulálunk, semmi gond nincs

Ekkor 24 hetes voltam már, el nem tudtam képzelni, hogy beteg... Tudtam, meg voltam róla győződve, hogy a mi kislányunk egészséges, hiszen ő akart jönni hozzánk (nem terveztük...)


Kérdésedre a válasz: ha az UH sem tökéletes, erősen fogják javasolni az amnio-t (de 1-1,5% vetélési kockázata van!). Ha beleegyezel, aláírod a papírt, megcsinálják, mert ha jól tudom, csak hétfői napon vesznek magzatvizet!

De ha át kell neked is esned rajta, azt tanácsolom, hogy te is légy pozitív, hidd el, hogy a babátok egészséges és semmi baj nem lesz! És kitartást!


35 hkm

2012. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Hát a dokim is azt mondta vállaljam be ha felajánlják, mert ez elég magas kockázat. Mi sem terveztük, de nagyon bízom a pici egészséges lesz
2012. okt. 9. 19:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem veseüreg tágulat miatt vettek mintát magzatvízből de nem azonnal hanem adtak időpontot. Nem fájt, pedig non be voltam sz.rva :) abból kiderült h kromoszóma szerkezet eltérés is van, apától vettek vért az övé is olyan volt mint a picié szal hála nincs baj. :) am az orvosok sztem non rendesek és mindent normálisan elmondanak.
2012. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi és hány hetes voltál, és mennyi idő múlva kaptál időpontot?
2012. okt. 9. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!