Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S. Akinek Debrecenben...

S. O. S. Akinek Debrecenben volt amniócentézise leírná pontosan hogyan zajlott, illetve hogy mire kell odafigyelni előtte és utána, rögtön utána hazaengedték-e, akkor is ha még utaznia kell hazáig?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 08:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdemes rá figyelni hogy egyél és igyál rendesen előtte, nehogy ott ess össze az üres gyomrod miatt.


Az utazást mivel érted? Ha kocsival - természetesen úgy hogy nem te vezetsz - akkor semmi gond, a pár perces beavatkozás után megkapod a zárójelentést és már mehetsz is, otthon viszont feküdni kell 2-3 napig és a héten nagyon kímélni magad (pl. nehezet emelni tilos).


Ha egyéb utazásra gondolsz (pl. villamos, vonat stb.), azt nem javasolják, ez esetben inkább azt tanácsolják, hogy töltsd bent az éjszakát.


Amúgy szeretnélek megnyugtatni: maga a beavatkozás nekem pár percig tartott és egyáltalán nem fájt. Mint egy sima egyéb tűszúrás. Az egész nap legidegesítőbb része a több órás várakozás volt, mert én csak aznap tudtam meg a döntésüket hogy hajlandók-e elvégezni (majdnem kifutottunk az időből).


Sokat töprengtem, hogy megcsináltassam-e a vizsgálatot. Így utólag nézve nem bántam meg, mert biztosan kiderült hogy semmi baja a babának és kisfiú lesz. :-)


Szóval ha már biztosan rászántad magad - rábeszélni senkit nem akarnék mert egyéni döntés -, akkor NYUGI, PÁR PERC ALATT TÚLLESZEL RAJTA!


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan!

2012. okt. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kedves Ancsuri, köszönöm szépen a válaszod.

Nekem hétfőn lesz, sajnos rossz lett a vértesztem eredménye, pedig a kezdetektől ettől a vizsgálattól tartottam a leginkább, így most nem túl sok lehetőségem maradt a mérlegelésre...

Az utazást kocsival értem, persze nem én vezetnék, de a hazaút akkor is 50 km és az út minősége néhol nagyon rossz...

Én kedden voltam ott a klinikán a genetikai tanácsadáson, kb 4 órát várakoztam az ultrahangra+a tanácsadásra, úgyhogy gondolom ez hétfőn sem lesz gyorsabb.

Meg tudnád esetleg írni, hogy neked a vizsgálatot ki végezte?

2012. okt. 6. 07:13
 3/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom a doki nevét. :-(


50 km nem gond, kb. mi is annyira lakunk Debrecentől (Nyíregyházán) és meg se kottyant az utazás. Annyira örültem, hogy vége a több órás várakozásnak, hogy szinte fel sem tűnt az az egy óra amíg hazaértünk.


Biztos vagyok benne, hogy minden a legnagyobb rendben lesz nálatok is, majd gondolok rád hétfőn! :-)

2012. okt. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én is Nyíregyházán :)

Köszönöm, hogy gondolsz rám, és majd megírom, hogy mi volt...

2012. okt. 7. 06:35
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugye minden rendben volt? Jó pihenést! :-)

2012. okt. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szia Ancsuri, megvolt hétfőn a beavatkozás, ami tényleg nem volt olyan szörnyű ahogy írtad is. Azóta lényegében csak feküdtem, és szerencsére eddig jól vagyok, most már "csak" az eredmény miatt izgulok nagyon.

Te meddig pihentél?

Nem szeretnék kockáztatni, de olyan jó lenne már kicsit kimozdulni, úgy érzem lassan megőrülök itthon...

2012. okt. 13. 08:34
 7/15 anonim ***** válasza:

Aznap egész nap feküdtem, de másnap már szinte minden visszatért a normál kerékvágásba. Egy 2,5 éves gyerkőc mellett az ember nem sokat lustálkodhat. :-) Arra az egyre figyeltem nagyon, hogy ne emeljek nehezet, de ezt leszámítva ugyanúgy folytattam mindent. Eszembe sem jutott, (meg lehetőségem se lett volna rá), hogy emiatt otthon maradjak.


Furcsa, de az eredmény miatt egyáltalán nem izgultam. Legfeljebb aznap délelőtt egy kicsit, amikorra visszahívtak. Annyira biztosra vettem, hogy minden rendben, hogy az ellenkezője meg sem fordult a fejemben.


Megkérdezhetem, hogy neked miért javasolták a vizsgálatot? Az AFP eredmény volt kedvezőtlen, vagy a korod indokolta?


Koncentrálj arra, hogy minden rendben lesz és ráadásként 100%-ra fogod tudni a baba nemét is! :-)

2012. okt. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sokat olvasgattam (talán túl sokat is ) és volt aki azt írta, hogy ő szigorúan 2 hétig feküdt a vizsgálat után, és persze olvastam olyanokat is akik csak pár napot pihentek és utána csináltak mindent ugyanúgy, mint előtte ezért is nehéz eldönteni vajon melyik a helyes út, mert kockáztatni semmiképpen sem szeretnék...


Sajnos a 16. heti vértesztem eredménye nagyon rossz lett, alacsony Afp, magas Hcg színt, 1/20 valószínüség a 21-es triszómiára , és 38 éves vagyok úgyhogy persze a korom is közrejátszott.

Próbálok persze bizakodni és csak arra gondolni, hogy minden rendbe lesz, de vannak pillanatok amikor megjelennek előttem ezek a számok a papíron, mint amikor először láttam ezt az eredményt, és olyankor nagyon nehéz...


Nagyon köszönöm a biztatásod, és szép napot neked!

2012. okt. 16. 09:35
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi újság az eredménnyel?

2012. okt. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
szia, ma kell mennem az eredményért........
2012. okt. 29. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!