Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti hogy szoktatok...

Kismamák, ti hogy szoktatok le a cigiről?

Figyelt kérdés

Inkább azokat a kismamákat kérdezem akik akkor is cigiztek mikor megtudták hogy várandósak.Én nagyon intenzíven dohányoztam,most hogy tudom terhes vagyok már annyit nem,egyátalán nem akarok de annyira nehéz így.Mit tegyek hogy letudjam tenni? Nem akarok ártani a babának.(már most nagyon imádom pedig még csak 9 hetes vagyok és alig várom hogy találkozhassak vele,elsem engedem soha:)

Hallottam hogy ez meglátszik a babán ha 1 nő terhesség alatt cigizett,ez így van??

+ még azt hallottam hogy sírós lesz nagyon,"nikotinfüggés" miatt, ebben annyira nem hittem de ha ígyvan kérem valaki erősítse meg!!Köszönöm előrre a válaszokat.


2012. okt. 9. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

15évig cigiztem,az utolsó években napi 1,5doboz elment! Mikor a pozitív teszt a kezemben volt az volt az utolsó nap hogy rágyújtottam.

Nem volt könnyű,és sokszor borzalmasan hiányzott!!! De mindig az járt az agyamban hogy nincs jogom már a pocakomban tönkretenni a babám egészségét! Ő most tőlem függ és nekem mindentől óvnom kell!

Az egész csak akaraterő kérdése!!!

Már több mint 3éve hogy utoljára cigiztem,és büszke vagyok magamra hogy nem szoktam vissza! Sőt a párom is lerakta 1,5éve,én adtam neki erőt hozzá.:)

http://www.youtube.com/watch?v=3EGGeks6VzQ

2012. okt. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem gyújtok rá. ennyi. ott van a táskámban és nem veszek ki belőle. -hiányzik, igen. De nincs jogom eleve tönkre tenni valakinek az életét aki még meg se született..engem ez motivál...
2012. okt. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
így van, igaza van az előttem szólónak, nem szabad rágyújtani, ennyi..lesz bőven sok olyan éjszakád, hogy azt álmodod, hogy cigizel. Lesz úgy, hogy automatikusan mennél rágyújtani evés után és automatikusan nyúlsz a zsebedbe a cigiért. Na ilyenkor kell megsimogatni a pocakodat, venni egy nagy levegőt és inkább olvasni. Nagyon nehéz, igazából bármikor újra rágyújtanék, de már nem a pocakomat simogatom, hanem a kisfiam buksiját, aki megérdemli, hogy tiszta, füstmentes kézzel szeretgessem:-) kitartás, sok erőt kívánok, hogy minél hamarabb végleg letedd a cigit! :-) Zárójelben megjegyezném, hogy mióta nem dohányzom elmúlt az évekig tartó migrénes fejfájásom és a fogaim is fehérebbek:-) boldog babavárást!!!! :-)
2012. okt. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én baba előtt majdnem másfél évvel leszoktam,aztán egy év után valamikor vissza szoktam.Hiányzott,ideges is volt így elcsábultam.Na hát mikor máskor esnék teherbe ha nem pont akkor amikor cigizek...?

Teszteltem,pozi lett,elmentem dokihoz és utána valahogy nem is kívántam nagyon...sőt zavart a füstszag.Viszont az elején még bele bele szívtam férjem cigijébe,meg inkább csak meggyújtottam és tartottam a kezembe.Így megnyugodtam tőle.Aztán teljesen elmaradt.Mostanában megint megkívántam de nincs az a pénz hogy rágyújtsak akár egy fél slukkra is.

17 hkm

2012. okt. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek nagyon hasznosak voltak, nekem is szükségem van más emberektől a motiválásra nem a szidásra:) Olvasgatok róla milyen káros,képeket nézegetek...stb...Sokat gondolok a babára..remélem minnél előbb sikerül.(eddig a rágó segített sokat,mától kezdtem..vettem egy zacskóval ha ráakartam gyúlytani inkább bevettem egy rágót,eddig jól haladok csak tartsam is magam hozzá:)
2012. okt. 10. 16:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Hm én egy kicsit másképpen szoktam le.Én 4.5 hónapos koráig szivtam napi 3-4 szálat de volt hogy 7 szál is lett belőle.És egyik napról a másikra letettem és azóta semmi.Szoktam viccelni,hogy a nem meg gyújtott cigit a számba veszem és szivom,jelzem néha egy slukk nagyon hiányzik.De nem teszem mert ha eddig ment akkor ez után is és remélem nem fogom többet szivni.Jelenleg 7 hónapos kismama vagyok
2012. okt. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
gratulálok:)))
2012. okt. 11. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!