Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes terhes vagyok . És...

Balogh Eszti kérdése:

32 hetes terhes vagyok . És medence fekvésű a babám ez azt jelenti hogy nagy valószínűségél császározni fognak? Az rejthet -e valami veszélyt esetleg rám vagy a babámra?

Figyelt kérdés

2012. okt. 10. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha első baba akkor valószínű a császár, én úgy tudom, de ez orvostól is függ. De a baba még meg is fordulhat! Az én babám is végig faros volt, de a szülésnél már fejvégű volt! Nekem a 3. baba volt, de én nem akartam volna farosan megszülni, nagyon féltem tőle. A doki már felkészített a faros szülésre, ő nem akart megcsászározni. Szerencsére a baba megfordult, de így is császár lett a vége, mert nem tudott kijönni... miután megszületett kiderült, hogy 37 cm a fejkörmérete és emiatt nem tudott kibújni! Hát ha faros maradt volna, még az is lehet, hogy tragédia lett volna belőle...de nagyon sok faros szülést teljesen normálisan vezetnek le és semmi gond nincs belőle! A Te babádnak még bőven van ideje megfordulni! Lehet segíteni is neki: állj négykézlábra, ereszkedj a könyöködre és maradj ebben a pozícióban 15 percig minden nap. Én is ezt csináltam, lehet emiatt fordult meg a baba!
2012. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Még megfordulhat simán. :) De ha nem akkor medencevégű fekvésnél mindenképp császár.
2012. okt. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még megfordulhat, de már egyre kevesebb az esélye. Ha így marad, és első baba, akkor biztos császározni fognak, nem nagyon mernek az orvosok kockáztatni.
2012. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
1,3 as,ha nem első baba is császár lesz,ha nem fordul be, medence fekvésű a baba,tehát keresztben fekszik.
2012. okt. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel nagy hasi műtét,természetesen vannak kockázatai,de erről az orvos tájékoztat majd.(Ha esetleg magától nem,akkor kérj felvilágosítást)Nekem két programozott császárom volt(csecsemő fejnyi mióma miatti méh műtét az előzmény)és mindkét eset abszolút pozitív volt,minden tekintetben.De még rengeteg időtök van :) beszéld meg a babáddal,segítsen neked és forduljon meg!Kívánom a legjobbakat!
2012. okt. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es! A medencevégű fekvés az farfekvést jelent, tehát nem keresztbe van, hanem a feje felül van. Ha keresztbe fekszik, azt harátfekvésnek nevezik.
2012. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

36. hétig naponta fordult meg a babám.

Amúgy sürgősségi császárom volt, rutinműtét, nagyon minimális a kockázat. Gondolj bele, hogy naponta több császárt végeznek a szülészek, és igen-igen ritka a komplikáció. Nekem a felépülés nehéz volt, de amennyire látom, azért ritka, általában hamarabb fel szoktak épülni az anyukák császár után. (A gyerek ellátásában viszont nem gátolt a sebem.)

2012. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!