Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinél a terhesség...

Ha valakinél a terhesség során diabétesz alakul ki, akkor az melyik időszakban jellemző? 16 hetes vagyok. Még előjöhet?

Figyelt kérdés

2012. okt. 10. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!


én 14 hetesen mentem el terheléses vércukorra és 8.5 lett.azóta kemény diétán vagyok és mérem a cukrom.most vagyok 17 hetes.

de én pcos vagyok..

2012. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapból csak a 24-28 között van a terheléses vizsgálat.

Nálad már tesztelték?

Amúgy igen, romolhat az állapot, de akinél kialakult, annál utána szülésig vannak kontroll vizsgálatok, és ha romlik, akkor szigorítanak a diétán és/vagy inzulint adnak, ha kell.

2012. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem,nem semmi problémát nem észlelek és kifejezetten erre még nem is teszteltek,igaz már vettek vért 3x is, (6 hetesen,ha jól emlékszem, aztán a nem kötelező Down szűrés, meg most a 16.hetes AFP) nem tudom itt néznek-e vércukor szintet...

csak sokat olvasok a cukortól szenvedő kismamáktól itt és kíváncsi voltam mikor lélegezhetek fel, hogy juhé,engem elkerült a terhességi diabétesz. de akkor ezek szerint még kialakulhat a huszonakárhanyadik héten is? nah akkor még jó sokáig retteghetek! egyébként túlsúlyos is vagyok, gondolom ez is rizikó faktor...

2012. okt. 10. 15:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne rettegj, bár ha visszafogod a szénhidrátot túlsúlyosan, az sose baj, de azért bevinni is kell, ha terhes az ember...


Ha ez "megnyugtat", nekem is GDM-em volt (terhességi diabétesz fedőneve :o), pedig 48 kilóval indultam a terhességnek, és 13-at szedtem föl, több mint 4 kilós gyerek lett belőle. :o)


Viszont épp tegnap kaptam meg a kontroll terhelés eredményét, és szülés után nem maradt semmi vissza.


Persze nem kellemes a lemondás, de ezt a pár hónap diétát ki lehet bírni, sokkal inkább ennyit, mint utána egy életen át (ha nem csinálod terhesen). És a rémhírekkel ellentétben, ha jól csinálod a diétát, nem éhezel...

2012. okt. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

nekem 4-5 éve, amikor terhes voltam, akkor a 16. hét körül nézték, többet nem is.

A 2 órás 7,8 volt és azt mondták, hogy rendben van...


Viszont az utolsó 2 hónapban híztam 20 kilót. a kartonomon rajta volt, hogy PCO-m is van. Senkinek nem jutott eszébe, hogy terheléses cukorra küldjön.

Kb . napi 4 szendvicset ettem, mert egész nap dolgoztam. Annyit mondtak, hogy látják, hogy hízok, egyek kevesebbet. Mondtam, hogy nem eszek sokat. Nem volt annyi esze se az orvosnak, se a védőnőnek, hogy elküldjön ismét terhelésesre és elhiggye, hogy tényleg nem eszek sokat.


Szülés után még 15 kilót híztam, majd 8 hónapos volt a kisfiam, amikor megjött és fél évig nem múlt el. Akkor sem küldtek sehova, hanem kikapartak, mondva, hogy úgy rendbe jövök. Hát nem jöttem...


Elmentem egy magán endokrinológushoz (a kórházi vérvételre sem küldött el...), aki 4 pontos terhelést készíttetett és akkor rájöttek, hogy a terhesség során cukrom lett. Ekkor már 2 éves volt kb. a kisfiam... Kaptam gyógyszert, amiből napi kettőt szedek. Azt mondta a magándoki, hogy későn vették észre, így állandósulhatott a cukorbetegség. A tavalyi kontrollon normál értékeim voltak, idén nem tudom mi a helyzet....


azért írtam le ilyen hosszan, hogy tudd, mik az árulkodó jelek. Mert ha Te nem tudod, akkor a futószalagon nem jönnek rá...


Jártam rendszeres terhesgondozásra és védőnőhöz is. Bp-i kórházban szültem. Olyan helyen, ahol elméletileg egyből Veled van szülés után a babád, de amikor én szültem front volt és csak a 3. napon került mellém a gyerek. Addig nem is szoptattam. Megkérdeztem, hogy biztos nem kell? Azt mondták, hogy van tartaléka. A 3. napon már nem akart enni sem, csak aludt. hívtam az éjszakás nővért, aki azt mondta, hagyjam aludni, pihenésre van szüksége, majd tudja, ha éhes lesz. A 4. nap reggel, amikor jöttek kontrollra, úgy beszélt velem az orvos, mintha idióta lennék. A gyerek ki volt száradva és azért nem evett, mert a sárgaságtól csak aludt....

A szobában lévő többi anyuka állt mellém, hogy én folyamatosan kérdeztem és azt mondták, hagyjam aludni.


Hülye voltam, kezdő és első gyerekem volt. mai fejemmel nem hagytam volna elfajulni a dolgokat és már sajnálom, hogy nem pereltem be a kórházat utólag....


Ha többet hízol hirtelen, egyből kérj terheléses vizsgálatot és inkább 4 pontos terhelésest...

2012. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

még így a 16. hétig max 1 kilót hízhattam, nem tudom mennyire pontos az itthoni mérleg.(1 hete a védőnő plusz fél kilót mért). szóval nem híztam mostanság drasztikusan azt leszámítva,hogy az elmúlt 3 évben kb. 30 kilót szedtem magamra,de ez nem a terhesség alatt történt és szerintem a sport elhagyásának következménye,meg hogy már nem a kolis kaján élek :)

a diétát meg csodálom,hogy eddig egy doki sem említette már csak a súlyom miatt is! diétáznék én ha muszáj lenne,csak nem tudom mi alapján kezdjem el. magamtól meg kizár,hogy belefogjak bár mibe is!

Kedves 4-es! tudnál nekem küldeni egy ilyen diétát? persze doki tanácsa nélkül nem kezdem el,csak kíváncsiság :)

2012. okt. 10. 15:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Huh, hát konkrét diétával nem tudok szolgálni, mert itt annyi a lényeg, hogy a napi szénhidrátbevétel meg van határozva grammokban (nekem 180 volt), ez volt lebontva étkezések szintjére. Napi 6x kellett ennem, reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora és utóvacsora. A lényeg a cukordiétánál az, hogy a vércukorszintet azonos szinten kell tartani, ami nem lehet sem túl magas, sem túl alacsony. Emiatt a szénhidrátszámláláson felül olyan szabályok vannak, hogy nem szabad olyan ételeket enni, amik túl gyorsan felszívódnak, és megdobják a vércukorszintet. Aztán vannak erre táblázatok, hogy miből mi hány gramm szénhidrátot tartalmaz, és innentől az ember maga találhatja ki, hogy mit és mennyit eszik, mert ami nem tartalmaz szénhidrátot, vagy csak keveset, abból szinte bármennyit meg lehet enni.

Nekem volt egy saját vércukorszint ellenőrző gépem (az ujjból vettem egy csepp vért), úgyhogy a számolgatásnál nekem jobban bejött ez, hamar megtanultam, hogy nagyjából mit lehet és mennyit.


DE!

Amíg nem derül ki, hogy bajod lenne, addig én azt tanácsolnám, hogy maximum figyelj oda a fő szénhidrátforrásokra, azokat vedd vissza, mással meg ne foglalkozz. (fehér kenyér, krumpli, rizs, tészta és persze a cukor, méz, tehát édességek. Inkább sok zöldség, hús és tejtermék.)


Jó egészséget!

2012. okt. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!