Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, mennyire állítható...

Kismamák, mennyire állítható meg a hízásom 150 gr-os ch diétával?

Figyelt kérdés

Védőnőm javasolta, hogy bár nem vagyok cukros, de csökkentett szénhidráttal kicsit lassítsuk le a hízásomat, mert állítólag ez a babának nem árt és ezzel az étrenddel is minden szükséges tápanyaghoz hozzájutunk. Természetesen nem kötelez, de én is szeretném ha kicsit lassulna, mert bár nem eszek sokat, de valószínű nem jó kombinációkban étkezek. 28 hetes vagyok és már +13 kgnál tartok (170/60 a kezdőm). Vizesedik a bokám is, szval biztos víz is van a dologban. Aki hasonló ch-diétán volt, azoktól kérdem, hogy szerintük ettől a 150 gr ch-tól mit várhatok? Megáll így a hízás, esetleg fogyni fogok (úgy hallottam sokaknak visszább is ment a súlya)?

Köszönöm szépen a válaszokat!



2012. júl. 29. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem 175-ös ch diétát kellett tartanom, mert kialakult a terhességi diabétesz, és a baba rendes gyarapodása mellett fogyásnak indultam. Több kiló is lement abban az időszakban, amikor a legtöbb jön föl rendes esetben. És valóban nem árt a babának, mert ilyenkor a szervezet az ő védelmére áll be elsődlegesen.

Csak neked lesz kellemetlen, én úgy éreztem, éhezem, folyton ételekről ábrándoztam:(

2012. júl. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én szintén 175gr-os diétán vagyok, 5 hete csinálom, és már lement 2és fél kg, nem mondom néha én is úgy érzem, hogy éhezek, de az orvos és a védőnő is azt mondta, hogy a babának nem ártok ezzel, szerencsére szépen növekszik. Nekem a 24.héten lett magas a terheléses vércukor, amiatt csinálom, de egyébként sem baj, hogy nem hízok, hisz nem nádszálvéknyan kezdtem a terhességet.
2012. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia.Én is cukis voltam az első babámmal most még nem tudom..:).Rem.nem leszek,de az sem gáz mert legalább nem hízok.Igaz h nem fogsz hízni igazán sőt mg fogyni is. Az elején picit nehéz de aztán megszokod belejössz és a végén örülsz neki h ezt csináltad :)! Amúgy hiába híztál 13 kg sztem így sem lehetsz kövér 170/60 az tökéletes volt. Én anno 158/70el kezdtem.Diétával összesen 10kg híztam a végéig! Most eleve 63.5 kg val kezdtem a terhességem.
2012. júl. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm! és szerintetek akkor ezzel a szénhidrátvisszafogással megállíthatom a hízást? ha 150-160 gr ch-t eszek, lehet hogy fogok fogyni is?
2012. júl. 29. 17:56
 5/10 anonim ***** válasza:

A védőnő mondta a 150 gr-ot? Szerintem ha nem vagy cukros, akkor ez kevés. 180-200 grammot csinálnék a helyedben, mert nálad inkább a súly megtartása a lényeg, nem kell fogynod, nem voltál közel sem kövér, és cukros sem vagy, azért vigyázni is kell! Akik eddig írtak, cukrosok voltak, így tartották ezt a diétát, ez érthető. Neked a megelőzésben nem kell ennyire kevés ch szerintem, a vizesedésen meg inkább úgy tudsz segíteni, hogy kerülöd a sós dolgokat, és polcold fel a lábad.

Csak okosan!!

2012. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kb. 9-10 kg-ot híztam a 24 hetes cukroterhelésig. Akkor derült ki, hogy nem lett jó az eredmény, szintén 150 g ch.

Na, onnantól nem híztam, csak kb. 2-3 kg-ot a végéig, ami kb. a baba súlya+egyéb volt.

Szóval bevált.

Most megint babát várok, és kellene elkezdenem odafigyelni megint...

2012. júl. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

de vajon 180-200 gr-mal nem fogok hízni?

csak szeretném "utolérni magam", tehát ha egy súlykalkulátort veszek alapul-tudom ezt nagyon nem szabad-de akkor 3-4 kg-t kellene "stoppoltatni", hogy a max. keretbe benne legyek, tehát reménykedem pár hét szénhidrátcsökkentéssel elérhetem.

vagy?

2012. júl. 29. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok a nem cukros, próbáld ki és meglátod. Nem hiszem hogy hízni fogsz 180-200 ch-tól, 2 hét alatt úgyis kiderül, én nem lennék ilyen drasztikus, ha "csak" annyi a "ennyi a baj", mint nálad. Főleg ha van rajtad pár kg víz is. (nekem szülésig 10 kg jött fel, 12 kg meg lement 3 nappal szülés után. Rengeteg víz volt, nem csak 1 kg-ban kell gondolkodni víz alatt, lehet 4-5-6 is már most.

Vigyázz magatokra!

2012. júl. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Még mindig én, olvasd el, ha van időd.

Szép napot!

2012. júl. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

rendben, átgondolom, igazad lehet!

nagyon köszönöm megnézem!

2012. júl. 30. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!