Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gond, probléma esetleg...

Milyen gond, probléma esetleg komplikáció adódott aki ikrekkel volt vagy most várandós? Hányadik hétre szültetek?

Figyelt kérdés

Lombikra készülünk és nem tudom eldonteni hogy egy vagy két embriot ultessenek e be.ha tudnám hogy ha esetleg mindketto sikerul és egészségesek lesznek akkor bevállalnám. persze tudom hogy egy babánál is lehet gond, de a statisztikák érdekelnének hogy mennyi esetben van gond tobbes terhességnél. Ikrekkel mindenképpen veszélyeztetett terhes lesz vki? Lehet mellette dolgozni?

Köszi!



2012. okt. 11. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nekem az ikrek a 38.hétre születtek,2,75 és 3,05-ös súllyal.

A 32. héten befektettek a kórházba.A szülés megindult,és amíg lehetett,megpróbálták a természetre hagyni a dolgot,nem erőltették kapásból a császár(bár végül az lett)

Nem tudom,mi most a szokás,mert én 17 éve szültem:),de ha jól tudom,most is befektetik a kismamákat kb.a 32.héten.(nyilván,ha beleegyezel)


Szerintem annyi veszélye mindenképpen van,hogy könnyebben elszalad az ember súlya,ha nem figyel(én 30 kg-ot híztam,de a saját hülyeségem miatt,túl sokat édességeztem),emiatt a toxémiába belefuthatsz(mint én,a végén)


Nekem ezen kívül gondom nem volt,problémamentes terhességem volt a végéig.


M.

2012. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is lombikkal lettek az ikreim.De semmi gond nem volt a terhesség alatt.36.héten fektettek be,de csak úgy,hogy legyek szem előtt.Nem voltam veszélyeztetett terhes,dolgozhattam volna,de én nem akartam mert elég nehéz,fizikai munkám volt.normál szülésre készültünk,mert a 38.héten ég mindkét fiam fejvégű volt,de amikor 39hetesen csináltak uh-ot,kiderült,hogy haránt fordult a kissebbik fiam,így végül megcsászároztak.Amúgy beültetésnél ritkán fordul elő,hogy egyetlen embriót kérnek vissza,persze dönthetsz így is.Sok ikres anyukát ismerek,ne aggódj,nem lesz minden ikerpár koraszülött,betegségeket pedig szűrik,mert gyakrabban jársz majd vizsgálatokra.Sok sikert!
2012. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 hetesen feküdtem be és 36-ban születtek meg. Mind a ketten közel három kilósak lettek. Az orvosom túlságosan aggódós volt, azért döntött így, én meg akkor természetesen azt tettem, amit ő mondott!

Barátnőm 36 hetesen ikrekkel, még jött ment, nagybevásárlásokat csinált karácsony előtt ...szóval, típus kérdése is.

De azt elárulom, hogy az iker dolog, nagy dolog. Ha ezzel ajándékozna meg a sors (bocs, ha kicsit nyálas a hozzászólásom) akkor örülj nagyon. NAGY ÉLMÉNY LESZ ...de fárasztó is. :)

Én tuti mind a két embriót beültetném!!!

2012. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia ! Sógornőm 38. hétre szülte az ikreket, viszont majdnem végig kórházban volt, hogy minél tovább bent maradjanak. Lombikosok ők is. A statisztikák egyértelműen azt mutatják, hogy ikres szüléseknél több a komplikáció.
2012. okt. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!meg mindig gondolkozok de mar jobban hajlok a ketto fele.remelem minden rendben lesz.
2012. okt. 13. 20:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! NEkem egy lombikos barátnőm van, nekik elsőre 2 bebát ültettek vissza, de sajnos az egyik sem tapadt meg. Másodszorra hármat, és belőlük most kettővel várandós. Én is mindenképp kettőt (vagy hármat!) ültettetnék be. Messze nam garancia hogy megmaradnak, és hát minél többen vannak, annál nagyobb az esély.

Nem mellesleg -bár ezt sokan elítélik, és nem is szeretnék állástfoglalni, csak elmondom hogy van egy ilyen lehetőség: ha pl. 3 babából mindhárom megmarad, és az orvos is úgy ítéli meg hogy mindannyiótokra veszélyes lenne őket kihordani, akkor a legkevésbé életképesnek tűnő szikhólyagba fiziológiás sóoldatot fecskendeznek uh ellenőrzés mellett, és az ettől felszívódik. A másik kettőt pedig a súlyos koraszülés, kis súlyal születés, és stb. veszélye nélkül tudod kihordani.

De ettől függetlenül volt már nő aki 3 gyönyörű egészséges babának adott életet, de extrém esetek is vannak, pl. 6-os ikerterhesség (Kate, nemtudomki -a férj- és nyolc gyerek): ment is róluk sokáig egy dokumentumfilm valamelyik adón.

2012. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hármasikreim vannak, szintén lombik, 36. hétre születtek. Némi komplikáció volt, de ki lehetett bírni. Terhességi cukros lettem, ezért szénhidrát diétán voltam az utolsó 2 hónapban, a végén toxémiás lettem, és felment a vérnyomásom. Császárral szültem, mert 2 baba farfekvéses volt, a 3. pedig haránt. Veszélyeztetett terhes voltam (papíron), de a 30. hétig dolgoztam. Persze óriási nagy volt a hasam, de teljesen jól éreztem magam, jöttem-mentem, vezettem, stb. úgy éltem, ahogy előtte. Nekem 4 beültetett embrióból lett a 3 baba. Nekem is felajánlották a redukciót, amit írt az előző hozzászóló, de mi nem mertünk és nem is akartunk kockáztatni (annak is van vetélési kockázata).

Sok ikres ismerősöm van, általában veszélyeztetett terhesek voltak, van, akinek be kellett feküdni a kórházba, jó párnál koraszülöttek lettek a gyerekek, de tudok olyanról is, aki 39-40. héten szült csak, és nem mindenki császárral.

2012. okt. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!