Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám műtéte után komplikáció...

Zsóka46 kérdése:

Kutyám műtéte után komplikáció lépett fel. Volt valakinek hasonló? Felfog épülni?

Figyelt kérdés
Pénteken délután 1 órakkor műtötték a pincsimet méhgyulladással. Műtét közben viszont kiderült h a méhébe ciszta és daganat is volt. A műtét alapból nehezen indult, hiszen pincsi lévén nehezen tudta a doki elaltatni. A műtét után viszont leállt a légzése meg a szíve újra kellett éleszteni. Ami sikerült kapott infúziót. azóta a műtéti sokkon túl van. Viszont olyan állapot van nála jelenleg, hogy iylen éber kóma szerű, vagy nem tudom mihez hasonlítani. Van h elkezd rángatózni, van, hogy ugat és nyüszít de valami borzasztóan. Utána hirtelen elalszik mélyen. Ételt kap az állatorvostól fecskendővel azt lenyeli. Ha hozzáérnek arra reagál h megrándul , vagy csukott szemmel pislog. De semmi más. Nagyon félek, hogy mi lesz vele. :(
2012. febr. 4. 18:19
1 2 3
 1/23 Mailerdeamon ***** válasza:
Nekünk szerencsére nem fordult még elő ilyen. Otthon van nálatok vagy panzióban? Mit mondott az orvosa?
2012. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű volt a műtét. Lassabban fog regenerálódni.Meglátod, naponta fog kicsivel jobban lenni.
2012. febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nekem ez teljesen olyannak tűnik, mintha nem ment volna még ki belőle az altató. Akkor produkálnak ilyeneket.

Nem kérdezem meg, hogy mennyi altatót kapott, mert nekem úgysem mond semmit, ha válaszolsz is rá.


Hogy-hogy nehéz a pincsiket elaltatni? Miért nehezebb, mint a többi kutyánál? Megmérik a súlyát és ehhez igazítják az altató mértékét, nem?

2012. febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az állatorvos házába van, megfigyeli állandóan. Azt mondta, hogy holnap reggeli állapotától függőén még kap majd infúziót. Nagyon féltem szegényt, 11 éves, már érsze a családnak. A doki is hív naponta 2-3*, hogy hogy van. Mindent meg tesz érte.
2012. febr. 4. 18:32
 5/23 anonim ***** válasza:

Szegényke.

Jobbulást neki!


Majd írj, hogy hogy van.

2012. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Azért nehezebb altatni emrt h kicsi tucsiorrú, alapból nehezen veszi a levegőt, súlyához mérten kapott altatót. Mindent elmondott az orvos.
2012. febr. 4. 19:01
 7/23 Mailerdeamon ***** válasza:
Akkor szerencsére a legjobb kezekben van. Jobbulást neki, drukkolunk!
2012. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Akiteki ***** válasza:
Ez biztosan csak az altató hatása. Emberek és kutyák között is van, aki rosszabbul reagál rá. Ilyen korban meg már pláne. Hülye példa, de engem egyszer elaltattak egy 10 perces műtéthez és 3 napig aludtam.
2012. febr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
köszönöm :) Remélem tényleg rendbe fog jönni:)
2012. febr. 4. 21:10
 10/23 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnál is komoly komplikáció volt az ivartalanításakor. Az altatás után összeomlott a keringése, szinte minden életfunkciója leesett nullára, és csak 20 perc után sikerült őt "visszahozni". Azt mondták, hogy a szíve nem bírta az altatást. 4 orvos ugrált az 5 kilós kutyám körül, szájon át lélegeztették.

Azóta kivizsgáltattam a legjobb kardiológussal, a szíve makk egészséges. Szóval szerintem túlaltatták. Ennek 3 éve, hála Istennek azóta sincs semmi baja.

Igaz ő nem volt ilyen állapotban, de lehet, hogy nála is ez a probléma.

Nagyon szorítok neki, remélem hamar helyrejön!

2012. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!