Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlsúlyosan szülő nők! Volt e...

Túlsúlyosan szülő nők! Volt e probléma a vérnyomásotokkal utolsó időben, vagy szüléskor, esetleg emiatt komplikáció?

Figyelt kérdés
Kövéren szülök-sajnos-és kíváncs lennék,hogyha most 6 hónaposan gyógyszert kell szednem a vérnyomásomra,mert magas,ebből nem lesz-e nagyobb probléma később.a gyógyszer kontrollálja,tudom,de ennek ellenére azért felmehet még a vérnyomásom,mert a szülés stresszhelyzet?
2011. júl. 11. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
nem igazan vagyok tulsulyos, most vagyok a 39h 65kg, de olvastam hogy nem nagyon kaphatsz erzestgelenitest mondjuk gatvarrasnal.
2011. júl. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is túl súlyos vagyok de nekem szerencsére nem magas a vérnyomásom.Most vagyok 37 hetes.

34 hetesen voltam dokinál nála magas volt,ugye stresszel a doki meg amúgyis előtte volt méhszáj nézés meg mintavétel és hát kicsit stresszes volt a helyzet. Aztán mondta mérjem két hétig a vérnyomásom azaz a 36.hétig és 120 fölött sosem volt.

Barátnőm is túlsúlyosan szült neki magas lett a vérnyomása a 33 héten(ellőtte semmi gond nem volt),kapott gyógyszert és komplikáció mentesen szülte meg a gyerekét és érzéstelenítőt is kapott.

Ha szeded a gyógyszert baj nem lehet szerintem.

Boldog babavárást!

2011. júl. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Sajnos ismerős a helyzet. Én is túlsúlyosan lettem terhes.Az első terhességem alatt végig gyógyszert kellett szednem, a végén már a max. adagot.Komplikációmentes természetes szülésem volt 38+5 hetesen. (Kaptam gerincérzéstelenítőt)Különösebben nem is figyeltek a vérnyomásomra, a saját gyógyszeremet beadták amikor itt volt az ideje.Szülés után fokozatosan kellett abbahagyni a gyógyszert. Most a másodikkal a 37. hétben vagyok, most is kell gyógyszert szednem, de jóval kevesebbet mint az előzőnél. Remélem most is minden ilyen "sima ügy " lesz. Boldog babavárást kívánok.
2011. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon sokat segítettek,nincs már olyan érzésem,hogy csak én vagyok így egyedül..:-)
2011. júl. 11. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:

100 kilósan estem teherbe, 128 kilóval mentem szülni. Azon kívül, hogy "kisit" nehezebben mozogtam már a végére (fogócskázni biztos nem álltam volna be :DDD), semmi bajom nem volt, még a vérnyomásommal sem :) Szerencsére a kicsi is egészséges, én pedig egy ideje fogyózok, hogy soha többet ne legyek olyan bálna...

Biztos nem lesz semmi baj :) Szoptatás után pedig változtathatsz majd Te is, ha akarsz :))

Könnyű szülést kívánok! (ha jó a szülésznő, simán megszülhetsz gátmetszés nélkül! :))))

2011. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!