Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérlek nyugtassatok meg. Akik...

Kérlek nyugtassatok meg. Akik voltak amnicentézisen, ugye legtöbbjük negativ eredménnyel jött haza? Nekem nemrég csinálták, várom az eredményt.

Figyelt kérdés
2009. aug. 6. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem márciusban volt, nagyon féltem, 3 hétig idegbeteg voltam, de kiderült, hogy minden rendben, egészséges kislányt várunk. Ha baj van, akkor 10-15 napon belül szólnak. Tehát most csak várakozni tudsz, ez nagyon rossz...

Miért kellett megcsináltatnod? AFP?

2009. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem afp.12-ik heti integrált teszt a down kor miatt.1:126 az esély.neked?afp?
2009. aug. 6. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 19 hetesen voltam amniocentézisen, mert két apró eltérést láttak az UH-on.

Négy hét után lett meg az eredmény, a kisfiúnk egészséges.

Sok kismama volt, akivel beszéltem a kórházban, mindenkinek negatív eredménye született.

Volt aki rossz afp miatt, volt aki a kora miatt, illetve olyan is volt, aki nagy down-kór kockázat (kombinált teszt) miatt volt mintavételen.

Olyannal nem találkoztam, akinél rossz eredmény született.

Ha gond van 10-14 napon belül értesítenek, mert addigra elkészül az első vizsgálati "kör", ott már látják, hogy van e probléma.

Én is izgultam pár napig, hogy ne legyen komplikáció.

Fontos betartani az orvos utasításait!

Aztán a kontroll UH-on megnyugtattak, hogy minden oké.

Bár szerencsére nálunk várható volt a jó eredmény, mert minimális okok miatt küldtek el magzatvízvételre, csak a biztonság kedvéért.

Nálatok is minden rendben lesz!

Sajnos ki kell várni, míg elkészül az eredmény. Nem könnyű, de utána megkönnyebbül az ember.

Boldog pocakosságot!

25+1 kismama

2009. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 2 ismerősömet vizsgálták így,mindketten egészséges kisfiút vártak-várnak(az egyik már megszületett)Nekik picit vastagabb nyaki redő miatt kellett a vizsgálat,de minden ok volt.Nyugi,nem lesz baj!
2009. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, az első válaszoló vagyok. Nekem az AFP vizsgálat miatt kellett mennem, az SP1 értékem volt nagyon magas, és 1:43 kockázat jött ki, ami nem túl biztató! Szorítok neked, minden rendben lesz!
2009. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!