Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy kismamát hányadik hónapra...

Egy kismamát hányadik hónapra (vagy hétre) írnak ki, és mennyi idő után lehet legkorábban megbizonyosodni arról, hogy valaki (tényleg) terhes-e?

Figyelt kérdés
2012. okt. 14. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:

5-7 hét között tudja megállapítani az orvos a terhességet.

Már akkor ki írhat ha indokolt, pl. Barátnőm 2x elvetélt, a harmadiknál már az elejétől otthon kellett lennie!

De, ha ki írnak betegre, nem

Mehetsz sehová, otthon kell lenni, mert ha valaki felnyom a házi orvos álnál, hogy vidékre utaztál, vagy jössz mész közben pedig beteg vagy, akkor a házi orvost, és téged is megbüntethetnek!

Barátnőm ki íratta magát betegre 9 hetesen, elment nyaralni vidékre, ahol elkezdett vérezni, a kórház ellátta, de elvetélt.

Haza ment a házi orvoshoz a zárójelentéssel, aki meglátta hogy vidéken volt!

Jól letolta, és nem vállalta tovább, mivel ha kiderül egy ellenőrzéskor, akkor nagyon megütheti a bokáját!

2012. okt. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem a 16. héten saját kérésemre javasolt táppénzre a nőgyógyászom. Beleírta a kiskönyvbe, h milyen panaszokkal voltam nála, és ezt senki nem vonhatja kétségbe. A háziorvos ez alapján vett járóbeteg táppénzre. Rá van írva a táppénzes papíromra, hogy kijárhatok 10-16 óráig. Ami mókás is, mert az orvosi vizsgálatok, vérvételek ez időpont előtt vagy után vannak. :)


De voltam öt napig kórházi ambuláns kezelésen is, ami azt jelenti, hogy kórházi állományban voltam, de jöttem-mentem, az öt napból csak kettőn kellett bemennem párszor.


Elutaztunk 5 napra, be is jelentettem a védőnőnek előre, aki tudja, h táppénzen vagyok, és nem mondta, h tilos.

2012. okt. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

4. héten tudtam hogy terhes vagyok ( ez a legkorábbi időpont). Mivel nagyon-nagyon tervezett baba volt, ezért még alaposabban figyeltem minden tünetemre.

Azonnal hívtam az orvosom, és ő pár napra rá berendelt magához.

És ott megbizonyosodtunk róla, hogy IGEN, valóban babát várok!

6 hetesen be kellett feküdnöm a kórházba 5 napra. Ezután már nem is mentem vissza dolgozni.

Szóval én 6 hetes terhesen kerültem táppénzre. Igazából az én kérésemre és a dokim egyértelműen helyeselte.

Mondjuk én veszélyeztetett terhes is vagyok, lehet ez is sokat számít.

2012. okt. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. Táppénzre akkor írhatnak ki valakit ha beteg. He beteg nem járkálhat, csak orvosi vizsgálatokra, illetve nyilván kenyérért le kell menni a sarki boltba. A kijárhat nem azt jelenti, hogy abban az időban bárhova mehet.

Terhesen akkor vesznek táppénzre, ha veszélyeztetett vagy és akkor, amikor a probléma felmerül. Van aki azonnal, van aki pl 35 hetesen megy táppénzre, van aki végig tud dolgozni. Azért nem lehet táppénzre menni, mert a munkahely veszélyes. Ezt a munkáltatónak kell (kellene) megoldani.

A gyakorlatban sok orvos kérésre is megteszi, hogy kiír, de ilyenkor is veszélyeztetettnek nyilvánít valamilyen indokkal.

Legkorábban kb. az elmaradt menzesz napján lehet megbizonyosodni a terhességről. Ilyenkor lehet, hogy egy érzékenyebb teszt már kimutatja. Nekem a 28. napomon volt vérvételem és úgy derült ki. Persze ilyenkor ultrahanggal még nem lehet megerősíteni. Azzal nekem 5 hetesen láttak petezsákot, 6 hetesen szívműködést.

2012. okt. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

A 3. héttől úgy vizesedeek, hogy alig tudok járni, és 50 perc zsúfolásig tömött távolsági busszal az út a munkahelyemre, a buszra pedig fél óra gyalog. És akkor ez vissza.

16. héten egyik éjjel engem mentők vittek a kórházba, mert fél órán keresztül kb. egy liter vér ömlött ki az orromból, 300 pézsébe, 5 konyharuhába, a földre, a ruhámra, az asztalra. Úsztam a vérben. Hajnali fél háromkor, ahogy a dokit vártuk a sűrgősségin, a férjem megkérdezte, hogy mi van, ha ez a buszon vagy a másik - kórház nélküli - városban történik veled. Így legközelebb úgy mentem dolgozni, hogy akkor ennyi volt. Senki nem firtatta, h helytelenül tettem.

2012. okt. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!