Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnál is csak a betöltött...

Másnál is csak a betöltött 12. héten írta meg az orvos a beutalókat?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9 hetes terhes. A dokim, azt mondta menjek vissza 4 hét múlva és akkor fog csak elküldeni vérvételre stb. Ez nekem azért furcsa, mert a fiammal, másfél éve már ilyenkor írta a beutalókat, 10 hetesen meg már kiskönyvem is volt. Nálatok hogy van ez?
2009. aug. 7. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Csütörtökre kaptam csak időpontot, akkor leszek 10+2 hetes (naptár szerint, mert még UH sem volt), az előző várandósságom idején megkaptam a beutalókat erre az időpontra, a mostanival kapcsolatban 13-án tudok többet mondani.
2009. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szia! Én 6 és fél hetes terhes vagyok és engem már elküldött minden vizsgálatra, nekem már csak ultrahangra kell menni! És már védőnőm is van!
2009. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én dokim azt mondta 9 hetesen, hogy ráérek még mindenre! 10. héten magamtól elmentem a védőnőhöz, és megírta a beutalót. A 12. hetes uh-ra már az eredményekkel mentem, és így is jó volt. Ha szeretnéd már a kiskönyvet, a védőnő kiadja neked!
2009. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálam is a genetikai uh után adta oda a beutalókat, de a kiskönyvet a védőnőtől kértem el a 9 héten. Előtte nincs szükség vizsgálatokra, akkor is csak vérvételre kellett mennem és a dawn szűrésre (de az nem kötelező).
2009. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nálunk a védőnő nem ír beutalót. Adott egy időpontot a 12. hét után azt kész. De én úgy tudodm, hogy jobb előbb megcsináltatni a vizsgálatokat, ha esetleg a babának valami baja van. vagy rosszul tudom? Lehet el kéne mennem másik orvoshoz?
2009. aug. 7. 14:27
 6/10 anonim ***** válasza:
uccsó vagyok: nálunk is csak az orvos írhat beutalót és laborpapírt. A vérképed a te állapotodra utal, a baba "betegségéről" csak speciális vizsgálattal lehetne meggyőződni de azt sem a 10 hét körül. Szerintem ne aggódj, az első labor csak általános vérkép, a dawn-t, ami a magzat első "vizsgálata", a betöltött 12 hét után veszik le. Ezért ne válts orvost, ha amúgy megbízol benne, nálunk direkt a 12 héten adják a beutalókat, mindenhol más a protokoll!
2009. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 4-5 hetesen voltam először ultrahangon, mert rózsaszínes folyásom volt, de Istennek hála a pici szíve egészségesen dobogott. Akkor már naptár szerint (utolsó mensi) 6-7 hetes voltam. Azóta is kétféleképpen számítják, az utolsó mensimhez képest nagyobb, mint a méretéből számított. Már túl vagyok az első vérvételen és EKG-n, jövő héten megyek nyaki redő uh-ra. De azért szerintem sem vagy még elkésve.
2009. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó csak mikor voltam 5 hetesen ultrahangon akkor azt mondta, ha következőre megyek adja a beutalókat. Most meg hülyének nézett és azt mondta, hogy ő még véletlenül se beszél ilyeneket. Igazából én nem ismerem nagyon ezt a dokit, mások ajánlották, 2x láttam életemben. Az sz..ul esett, hogy hülyének nézett.
2009. aug. 7. 14:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes. Én 11 hetes vagyok, legközelebb akor megyek amikor 12+3 leszek. Voltam 5 hetesen amikor megállapította a terhességet, utána 8 hetesen amikor meghallgattuk a szívhangot és legközelebb 12 hetesen. Addig nem küldött sem védőnőhöz, sem vizsgálatokra. Nincs ok az aggodalomra, a legfontosabb vizsgálatok úgyis azután vannak, nincs más dolgunk mint élvezni a várandóságot addig is:) Ez egyébként nem régi trend, tudod addig még sok minden történhet és így megspórol magának egy csomó munkát, minket pedig megóv. Nem részletezem mitől... mert úgysem lesz semmi gond, de nem baj ha nem túl nagy a kötődés amig még nagyobb a rizikója a vetélésnek. Nekem tetszik ez a hozzáállás a dokimtól, pedig még fényképet sem kaptam az első uh-ról... majd a 12-héten. alig várom.
2009. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Kiskönyvet 11hetesen kaptam. Az első vérvételre pedig 16.hetesen küldtek először. De az tisztességes volt... :))

Volt AFP, cukorterhelés meg minden. Levettek 8 ampullával.


32hetes pocis

2009. aug. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!