Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért megy el mostanában...

Miért megy el mostanában minden kismama táppénzre?

Figyelt kérdés

5 kismama van a közelemben, mindegyik elment táppénzre legkésőbb a 12. héten. Emellett élik ugyanúgy az életüket, nem pihennek otthon, járnak szórakozni, tornázni még buliba is. Összejárnak más kismamákkal is akik szintén táppénzen vannak.


Lehet hogy gonosz vagyok, de ha dolgozni nem tud akkor hajnalig táncolni miért? Az nem árt a babának? Meg a zumba, bowling ilyenek. Mert a terhestorna egy dolog, az persze érthető lenne.


Aztán csodálkoznak hogy a fiatal nők nem kellenek sehová. Bevallom, én sem vennék fel szívesen nőt ezek után.


2012. okt. 18. 11:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

16 hetesen egészségügyi okokból jöttem el táppénzre. Előtte se jártam sose szórakozni, azóta meg főleg. Egész nyáron amit reggel nyolcig nem tudtam elintézni a lakáson kívül, azt nem intéztem el, olyan rosszul voltam kint a melegben, hogy inkább ki se mentem, csak ha orvoshoz vagy vásárolni kellett menni. Ettől függetlenül nem nagyon hiszem, h vissza tudok majd menni, sőt, tkp. a kormány most veri szét a szférát, amiben dolgozok, így lehet, a munkahelyem már rég meg fog szűnni arra.


Ha egészségügyileg nem lett volna rá indokom, akkor is eljöttem volna, akkor pedig a stressz miatt, amit a munkám, és a kormány által hergelt ügyfélkör okoz. Rendkívül nyugodt lettem itthon, és nagyon várom a picilányunkat, már csak maximum 8 hétig kell várnunk az érkezését.

2012. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem megy el minden kismama, elhiheted, mert annyira kevés a táppénz. Van, aki nem engedheti meg magának anyagilag.


Viszont van, hogy a munkaadó kekeckedik, hogy elmehet vizsgálatra,de vigyen igazolást és vizsgálat/ 2 óra, ami megengedett, ilyeneket is hallottam. Na, most nekem közel 40* kellett elmennem, munkahelyem más városban, gondolhatod, nem tapsoltak, mikor fél napot hiányoztam a közlekedés+vizsgálat miatt. Mondták, hogy aznapra már fölösleges bemennem, ha mondjuk 1-kor volt a vizsgálat.

Mert ugye vicc, hogy nem betegség a terhesség, de külön nap volt a védődő, külön a nőgyógyász, 4* vérvétel, 3* UH, külön nap a fogorvos, belgyógyász.


Máskor meg a főnök kérte, hogy menjen el a kollegina, hogy be tudja tanítani az utódot minél hamarabb. Minden eset más.

2012. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Igaz,én kb 3-4 napra rá,hogy megtudtam,hogy terhes vagyok eljöttem táppénzre(4 hetesen),pedig nem akartam még olyan hamar.7.-8. hétig dolgozni akartam,csak rá 2 napra,hogy pozi lett a terhességi teszt görcsösen elkezdett fájni az alhasam meg a petefészkem,alig tudtam állni a lábamon annyira,ezért jöttem el olyan korán.De a 8. hétben mindenképpen eljöttem volna,mert nehéz fizikai munkám van,állni kell és emelgetni.De én amióta itthon vagyok,én szinte nem járok sehova.Boltba,néha kimegyek a párommal sétálni,a védőnőhöz meg a dokihoz járunk el vizsgálatokra,Uh-ra,vérvételre meg ilyenekre.De pl amikor a párom dolgozik,akkor egész nap ki sem mozdulok.Nem tudom,hogy az ismerőseid hogy tudnak eljárni bulizni.Nálam szóba sem jöhetne,meg a bowling sem,milyen nehezek azok a golyók..ennyi erővel akkor tényleg dolgozhatnának is!
2012. okt. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is a főnök kérte, hogy menjek el, mert talált gy megfelelő helyettest, és nem akarta megkockáztatni, hogy esetleg mire elmegyek szülni nem talál senkit. Mivel jó a viszony, és nem bántam, hogy maradhatok otthon, így belementem.

Az első babánál meg azért jöttem el, mert az akkori főnököm (azóta már nem főnök:D) egy barom volt, minden nap ordításig veszekedett velem, állandóan 150 volt a vérnyomásom, a doki meg azt mondta elég.

2 hétre rá már normális volt a vérnyomásom, csak unatkoztam otthon, erre mondta a doki, hogy járjak el nyugodtan, mivel nekem kimondottan a stressz volt az oka a táppénzre vételnek.


Miért kell mindig ilyen durván általánosítani? (mondjuk azt se nagyon értem, hogy a pletyka, a beszéljünk ki jól mindenkit mire jó, de ezt hagyjuk)


Miből gondolod, hogy mindenki azért jön el, mert büdös neki a munka? Tudod vannak olyan munkák is, amiket nem lehet terhesen végezni, akkor se, ha a kismamának semmi baja nincsen. (nem bántásként, de aki ilyet kérdez, az nem gondolkodik? miért nem?)


A barátnőmnek azért kellett eljönni, mert mikrobiológiai laborban dolgozott, azonnal elzavarták, mihelyt kiderült a baba (teljesen érthetően)Ő is összejárt másokkal, eljárt szórakozni, stb, hiszen nem önmaga miatt nem dolgozhatott, hanem a munkája miatt, az veszélyeztette a babát, nem az állapota.

2012. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hűűű de csúnyán néztek rám, amikor kijelentettem, hogy az utolsó pillanatokig dolgozni szeretnék. Irodában dolgozom. Nem messze az otthonomtól. Korrekt főnökkel. Amíg megy a dolog nem adom fel.
2012. okt. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%
azért mennek el a kismamák táppénzre mert alanyi joguk és megtehetik, én is eljöttem amint tudtam és nem törődtem senki véleményével.
2012. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

A nagyfiammal 13. héten kerültem be a kórházba kisebb vérzés miatt, ami egy félresikerült kezelés eredménye volt. Utána, mire kitisztultam, már úgy nézett rám a főnököm, hogy a GYES után sem volt kedvem már visszamenni.

Most egy tündéri nő a felettesem, 33 hetes kismama vagyok, s még mindig dolgozom, igaz itthonról, s akkor amikor nekem tetszik. Ha éjjel, akkor éjjel, ha hétvégén, akkor hétvégén. Értelemszerűen, csak a munka kész legyen. Közben van - némi - időm a fiamra és a kisbabavárásra. A nagytakarítást hagyjuk, de előbb-utóbb azt is beiktatom. Élvezem, hogy zajlik az élet, de napi 8 órában bejárni dolgozni már nem tudnék. Egyszerűen nem bírnám sem fizikailag, sem lelkileg azt a stresszt, amivel a munkám jár. Így itthonról, a főnöknőm által megszűrve az ügyfelek hülyeségeit, viszont élvezem. Ha ő nem lenne ilyen emberséges és segítőkész, akkor már rég táppénzen lennék. Igaz, halálra is unnám magam.

2012. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 6-os. Nagyon nagy tévedés, hogy alanyi joguk a kismamáknak elmenni táppénzre. Táppénzre az mehet, aki beteg. A terhesség nem betegség. Ha nem vagy beteg és kiír az orvos az táppénzcsalás, amiben mindketten részt vesztek. A veszélyeztetett terhes mehet táppénzre. Ha a munka veszélyes az sem betegség, az sem táppénz, hanem a munkáltatónak kell megoldani. Persze az orvosok kérésre is általában kiírnak, de a papírodra azt fogják írni, hogy veszélyeztetett vagy.


Kedves Kérdező!

Nem tudom, hol élsz, milyen ismerőseid vannak, de nem ez a jellemző. Minden terhes ismerősöm addig dolgozott,amíg lehet. Az más kérdés, hogy pl. én a 7. hétig tudtam. Kb. az egész terhességemet végigfeküdtem, a 7. héttől a 19. hétig gyakorlatilag mozdulatlanul, utána a nappaliba már kimentem TV-t nézni. Minden ismerősömnek, aki eljött táppénzre volt egészségügyi oka.

A másik. Ha valaki táppénzen van, akkor nem mehet szinte sehova az orvoson kívül. Nem mehet tornázni, nem mehet szórakozni, nem mehet nyaralni. Ha ezeket tudja, akkor nem beteg, nem lehet táppénzen, mert az táppénzcsalás.

2012. okt. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
A rosszullétek miatt nem tudtam elvégezni a munkám.
2012. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

7. héten mentem táppénzre a 13. hét végéig. Addigra elmúltak a rosszullétek és a végtelen fáradtság.


Most visszajöttem dolgozni, de sok érv szól ellene:

-influenza szezonban nem kéne elkapni semmit

-idióta főnök kikészít idegileg

-a munka is nagyon stresszes


elvileg többet kéne pihenni. Ehhez képest készülünk a baba jövetelére (most esküvő, nagyobb lakás keresés stb), kb. hetente 1-2 vizsgálatra el kell jutnom mindemellett. Nem fél óra se odajutni, se pedig sorra kerülni.

Háztartást is ugyan úgy kell csinálni.

Egy két elvarratlan szálat elintézni (pl. nekem be kell fejeznem a jogsit)


Szóval van dolgom bőven....de az első 12 hét a hason fekvésről szólt, és még úgy is szenvedtem.

2012. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!