Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kértetek epidurális érzéstelen...

Kértetek epidurális érzéstelenítést első szülésnél? Volt mellékhatása?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem kértem,de nem is akartam,mert nem volt rá felesleges 25000 forintom!
2012. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én végülis kértem, mert nem voltak "jó" fájásaim, ezért rábeszéltek. Nem volt semmi mellékhatás. És ingyenes volt (amennyiben a havi TB-t tekintve ingyenesnek nevezhetjük az ellátást).
2012. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
igen es feloldalasra sikerult lazas is lettem tole. nem tagultam tovabb oxitocin lett belole es vakum oriasi gatsebbel ami fajt sokaig es pisiles nem ment igy catetert kaptam .A laz miatt a gyerekemet elvittek tolem azt hittek fertozese van kapott ab infuzioban 7 napig.Nekem utana fajt a fejem ujra szurtak 2 nap mulva valami lyukat tomtek be a sajat veremel aztan orakig fekudnom kellett.soha tobbet ilyen hulye dolgot nem kertem a 2. termeszetessen szuletett mert tanultam az elso szulesembol senki nem mondta elore ezeket el sajnos
2012. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hu koszonom! En se kerek akkor :).


30h km

2012. okt. 21. 21:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Első szülésem hüvelyi volt, nem kértem epit, nagyon féltem a tűtől. Másnap már talpon voltam és bár fájt a gátsebem, simán elláttam a babát és otthon is a teendőket. Második szülésem császár lett, ott ugye alapból kaptam az epit. Két napig a hasam miatt nem tudtam szinte az ágyban megfordulni sem, majd mikor már azt hittem túl vagyok a nehezén, jött a fejfájás... 5 napig felülni sem tudtam, mert ahogy a fejem függőleges helyzetbe került, sírtam a fájdalomtól. A fájdalomcsillapító nem használt, azt mondták ez az epi mellékhatása, csak feküdjek vízszintesen, illetve a kávé segít. Egészen a hátam közepétől indult a fájdalom, görcsben volt a nyakam, a vállam és a tarkóm. Áldom az eszem, hogy annak idején nem kértem. :( Így egy hétig úgy éreztem magam mint egy nyomorék. Csak néztem, hogy a nagyobbik gyerekem játszik az apukájával, én meg csak feküdtem és semmit nem tudtam csinálni. Pisilni is úgy mentem, hogy derékszögben hajoltam, hogy a fejemet ne kelljen megemelni. Pokoli volt!!! Amúgy nem mindenkinek van ilyen, én nem is hallottam erről korábban, így felkészülve sem voltam rá. A 3. nap olvastam a neten a koffein hatásáról, akkor kértem a férjemtől energiaitalt, attól tényleg jobban éreztem magam.
2012. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem kértem, mert úgy gondoltam, hogy így igazi az "élmény". Aztán a végén könyörögtem, hogy na mostmár kérem, mert annyira ki voltam merülve. De a szülésznő mondta, hogy nem ad mostmár, mert erős vagyok és kibírom, sőt gátmetszést sem csináltak. És tényleg kibírtam, egyáltalán nem bántam meg, hogy nem kaptam....másnap már haza is engedtek minket.

Boldog babavárást és könnyű szülést neked :)

2012. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom megegyszer! :)
2012. okt. 22. 07:21
 8/11 anonim ***** válasza:
en kerni fogok. bar majd meglatom hogy birom, es lesz e ido ra de ha nagyon szenvedek tuti hogy inkabb kerek.
2012. okt. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem akartam, nem voltak vészesek annyira a fájások. na de aztán megkaptam oxitocint. És akkor megkérdezték hogy kérek-e EDA-t, gondolkodás nélkül rá vágtam hogy persze! az oxitocin baromi nagy fájásokat csinált egyből, és nagy megkönnyebbülés volt mikor már nem fájt! jó az utolsó 3 órában nem hatott már (nem tom miért) de legalább nem végig szenvedtem az oxitocintól.

nekem semmilyen mellékhatása nem volt, sem akkor, sem utólag. és ingyenes volt, egy fillért nem kértek érte.

2012. okt. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az epidurális meg a spinális érzéstelenítés nem ugyanaz! A műtéti spinal az, amikor teljesen leérzéstelenítenek, hogy ne érezz semmit. Azzal utána 8 órát kell feküdni minimum buksi emelgetése nélkül. A jól beadott EDA(epi)a fájdalmat csökkenti, a fájásokat meghagyja és sétálni is lehet vele.
2012. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!