Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meglátszik az a babán ha...

Meglátszik az a babán ha véletlen valami éri a kismamát?

Figyelt kérdés

2012. okt. 22. 13:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mármint valami külső sérülésre gondolsz? Vagy valami lelki dologra?


A külső sérülésre tudok példát mondani rögtön hármat is...

1. épp csak kiderült a terhességem frontálisan karamboloztunk. Csúnya sérüléseim voltak, de a kisfiamnak szerencsére semmi baja nem lett. Még nagyon aprócska volt.

2. kb 30 hetesen beleléptem egy kátyúba és elestem. Jó nagy horzsolásom lett a combomon, az sem látszik a kisfiamon :)

3. Vasalás közben hozzáértem a forró vasalóval a pocakomhoz. Bár nekem hólyagosra égett, de ennek sincs nyoma a kicsin.

Szóval ezek csak babonák.

2012. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Első válaszoló:inkább a külső hatásokra gondoltam,de lelki probléma se baj
2012. okt. 22. 13:38
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

hát ez nem tudom minek számít :


a volt párom lakatos mühelyben dolgozott sokszor flexelt ami nagyon hangos

születés után a lányom elég érzékenyen reagált a hangos visítós zajokra de el múlt pár hónap alatt azóta nincs ezzel gond

2012. okt. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

na én is tudok példát.

6 hónapos terhesen a hátsómra huppantam rendesen,fájt is.na a lányomnak a fenekén pont ugyanott van egy kék foltocska a születésétől kezdve a mai napig pedig már majdnem 4 éves.

2012. okt. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
zöld kéz ment.
2012. okt. 22. 14:16
 6/22 anonim ***** válasza:
na ez engem is érdekel mert a tesóm magának! vágta ki a tyúkszemét...érdekes
2012. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Előző:szerintem a babán nem fog látszani meg,ha meg is látszik kicsi az esélye
2012. okt. 22. 21:25
 8/22 anonim ***** válasza:
26%
Nem akarok riogatni senkit, de pl anyukám egyik szemére vakon született... vagyis nem teljesen van de alig-alig lát vele szinte sehogy. Ugyanis lett egy góc a szemfenéken. Nagymamám 2 hónapos terhesen influenzás lett és így hatott ki a babára (anyukámra). :( Amúgy apukámmal is ugyanez van csak az ő sztoriját nem ismerem.
2012. okt. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz.Köszönöm válaszolók
2012. okt. 23. 08:25
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

én ilyen népi babonákat ismerek, a jobb vállamon egy nagy vörös folttal születtem, kb 20év kellett mire elmúlit, azt mondták anyámra rázta apám az eperfát és a jobb vállára esett neki az eper(volt eperfánk, megtörtént, de nem ettől lett nekem ott folt, hanem az egy ér"tolulás", angióma.

Másik: dadusomnak az egész mellkasa a melle fölött tele volt millió apró szeplővel, ott azt mondták az anyukája terhesen a mellkasához szorította a kisbárányukat (volt nekik), tény h máshol nem volt ilyen nagy kiterjedésű szeplős bőre de szerintem babona. Csak leírtam érdekességképpen, témába vág:-) ha a személyes véleményemet írom, a magzatvíz megvédi őt minden apróbb balesettől, nyilván ha anyukát fertőzés éri, abból lehet baja a babának (látás, hallássérülés), de alapvetően nagyon nagy balesetnek kell lennie hogy megsérüljön odabent a baba és nem fenékre esés, hanem autóbaleset vagy ilyesmi.

2012. nov. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!