Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettentő gyorsan jönnek fel...

Rettentő gyorsan jönnek fel rám a kilók, még 3 hónap vissza van szülésig és már 14 kg jött fel - nálatok is ilyen gyorsan gyarapszanak a kilók? És akkor még hány kilóra számíthatok szülésig?

Figyelt kérdés
2009. aug. 8. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ugyanez volt nálam,mire szülni mentem volt rajtam 26! kg plusz. ebből mire hazajöttünk a kórházból már lement 10,itthon az első héten pedig még 6. azóta van rajtam 10 kg plusz,ami viszont sehogy sem akar lemenni :(,most 10 hós a babám.

az én plusz többletem,mint kiderült a víz miatt volt, már a terhesség közepétől kicsi volt rám a gyűrű, estére bedagadt a bokám.

ha esetleg neked is vannak ilyen tüneteid,akkor igyál sokat,de sima,szénsavmentes vizet és minél kevesebb sót fogyassz,beleértve a felvágottakat,ételízesítőt,egyéb egészségtelen kajákat is.

2009. aug. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ram is gyorsan jottek, tavaly szultem. 25 kg-ot szedtem fel, baba elott vekony voltam ugyan, de igy is brutalis volt.

En az elso pillanattol kezdve hiztam, ugyanis leraktam a cigit, tobbet ettem es az anyagcserem nagyon lelassult. Az utobbi ket dolog egyutt tuti recept volt a hizasra. En ilyenkor mar tobbnel jartam, olyan 16 kg-nal. A vege volt nekem nagyon nehez fizikailag, sok volt a testemnek, szivemnek ez a suly, lelkileg csak szules utan ereztem rosszul magam miatta, mert akkor mar a pocakom nem vonta el a figyelmet a testemrol, csak a nagy combom, fenekem es fejem maradt.

A jo hir az, hogy nagyon gyorsan koptak le rolam a kilok, nem tudom, hogy miert, de minden a regi lett szules utan, mar ami az etvagyamat es az anyagcseremet illeti, harom honap alatt lement minden, igaz, hogy tornaztam is.

Ha tudod, akkor keresd meg, hogy mi a gyors hizasod oka. Ha a vizesedes, akkor jarj utana, hogy az ellen mit tehetsz (bar a viztol lesz a legkonnyebb megszabadulni szules utan), ha szekrekedesed van, akkor egyel sok zoldseget, gyumolcsot, es rengeteg praktika van meg a terhessegi szekrekedes ellen, ha az etkezesben rontasz el valamit, akkor probalj meg azon valtoztatni.

Hidd el, megoldhato, most varom a 2. babamat, mar eleve ugy alltam hozza, hogy nem fogok ennyit magamra szedni, nagyon odafigyelek, hogy ne legyen szorulasom, az anyagcserem gyors, sok gyumolcsot, zoldseget eszek es nem is hizok.

2009. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Normális esetben heti 500g súlygyarapodás várható még szülésig, de mindenkinél más és más, lehet, hogy már hízni sem fogsz, sose tudhatod. Azt nem tudom, hogy milyen súlyról indultál, mert ha vékonyka voltál akkor ez normális, ha ducibb akkor meg sajnos kicsit sok. Kis odafigyeléssel kordában tarthatod a dolgokat csak étkezz egészségesen és igyál sok sok vízet. Én most vagyok a 25. hétben és és eddig 6 kg van rajtam, de hidd el mindent bezabálok amit lehet és amit megkívánok, de mértékkel persze, sose éhezek mert hát a baba a legfontosabb. Nem vagyunk egyformák és mindenki máskép hízik. Nekem pl, nagyon nagy a pocim azt mondják, normális a testalkatom emellett.... De ne aggódj majd lemegy szülés után, főleg ha vízesedsz is, ha a babus jól van akkor a kismami se aggódjon a kilók miatt :-) nem?

2009. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó a kismamák hízása a várandósság alatt, az viszont jellemző, hogy a második harmadban "ugrik fel" a legtöbb kiló és az utolsó két hónapban lelassul a hízás, sőt, van aki még fogy is egy keveset az utolsó hetekben.

Egy normál testalkatú nő esetében 12-16 kg hízás megfelelőnek tekinthető, egy vékony nő akár 18 kg-t is hízhat a nemzetközi egészségügyi szervezetek szerint. De ha úgy érzed, hogy közelítesz a nem kívánt túlsúly fele, akkor tudatos és helyes étkezéssel tehetsz meg a legtöbbet a végeredményért.

Ajánlok neked egy oldalt, ahol megtalálod az átlagos súlygyarapodás összetevőit, a nemzetközi javaslatokat és a helyes táplálkozás alapjait a várandósság alatt. Remélem, hogy segít:

[link]

2009. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kösz hogy írtatok, juj, azért nagyon nagyon sok ez már és még fogok hízni akkor kb tíz kilót vagy még többet - te jó ég, az rengeteg, hát én még életemben nem voltam ennzi, érzem a szívemen, a bokáimon, nem vizesedem és nincs székrekedésem sem, jó sok gyümölcsöt, zöldséget, főzeléket, halat, stb. eszem, baba is normális méretű az uh.-n mértek alapján, de így alig bírom szusszal. Na jó, abbahagytam a siránkozást, diétázni nem most kell, és valószínűleg a hormonok teszik és növelik meg az étvágyam. Sajnos a testmozgástól el kell tekintenem, mert háromszor volt bevérzésem, még emelgetni sem lehet. Azért néha sétálok egy kicsit, nem sokat, 20-30 percet lassan. De kényelmetlen ez a sok plussz rajtam nagyon, már összeérnek a combjaim, és hatalmas a fenekem és a derekam is. El sem tudok képzelni még tíz kilót rajtam.
2009. aug. 8. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

3. válaszoló vagyok. Ezek szerint van még 12 heted hátra. Ne 10 kilót számolj mert igaza van az utolsó válaszolónak, az utolsó hónapban még fogyhatsz is. Ha heti 500grammot számolsz mondjuk a maradék 8 hétre, az csak +4 kiló és akkor még ugyan normális határok között vagy. Sok gyümi is hízlal, mint pl a babán, vagy a sárgadinnye... kis odafigyelés és nem lesz baj, meglátod!

2009. aug. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is igy ment, de utána már csak 16-ig hiztam fel, az utolsó hetekben már semmit nem hiztam (nem éheztem pedig, de odafigyeltem).
2009. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi még a válaszokat, talán mostantól kiiktatok minden csokit vagy valami, pedig csak hébe hóba eszem, inkább a káposztát szeretem most és a mandulát, ilyesmit...fura.
2009. aug. 8. 22:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem mozogsz,az is hízáshoz vezet, hiába eszel kevesebbet. a babónak is jót tesz,ha sétálgatsz,persze ha nem vagy tőle eltiltva orvosilag.
2009. aug. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnek tornazni, de sajnos nem lehet, a dokik pihit javasolnak a multbeli komplikaciok miatt. Marad a kis seta parszor egy heten.
2009. aug. 9. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!