Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai vizsgálat eredménye...

Genetikai vizsgálat eredménye szerint 1:100 arányban hajlamos vagyok a Dawn kóros baba szülésére? Volt valaki hasonló helyzetben? Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?orvos mit mondott?mert gondolom hozzáfűzött valamit ehhez az értékhez.
2012. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kombinált teszt eredménye ez?
2012. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, én! 1/130-as kockázattal. Melyik eredményed mutatta ezt? Nekem az Afp. Egy hete voltam amniocentézisen, hogy megtudjuk van e vmi baja a babának, uh-on nincs eltérés szerencsére. Hány hetes vagy? Uh-on ugye nem találtak semmit?
2012. okt. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Az 1:100 eredmény magyarul fogalmazva annyit jelent,hogy ha lenne 100 gyermeked,abból csak 1 lenne Dawn kóros.
2012. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A véreredmény plusz az életkorom alapján mondták ezt! A véreredményem jó, az ultrahangon is minden oké. 19 hetes
2012. okt. 22. 18:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Én most csináltattam kombinált tesztet,13 hetesen ott teljességgel ki tudták zárni a down kórt.Az orvosom azt mondta, hogy ha megvan az orrcsont és a tarkóredő jó az uh-n,az még nem zárja ki teljesen a downt.Ezért is jó a kombinált teszt.
2012. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez már magas kockázatnak számít 150 alatt, így, hogy nem találtak semmit uh-on nagyon kevés esélye van, hogy beteg, de mivel rossz az eredmény így téged is biztos küldenek genetikára. Az én orvosom azt mondta ha felajánlják az amniot vállaljam be.
2012. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az integrált teszt eredményem volt 1:125-höz Down kórra. Az uh-on minden oké volt. Mentem genetikára, meg csináltak amniocentézist. Életem leghosszabb hete volt, amíg megjött az eredmény: egészséges a babám. Lassan 11 hónapos a rosszaság. Tudom, hogy nehéz megnyugodni ilyenkor, de nagy a valószínűsége, hogy semmi baja a babádnak.
2012. okt. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudok példát mindkét eshetőségre az ismeretségi körömből. 1:77-hez, nála beigazolódott a down-os baba, a másik ismerősömnél 1:70-hez, de ott egészséges kislány született. Amennyiben nem tartanátok meg ha Down-os lenne a baba, akkor ajánlott genetikai vizsgálatot csináltatni, hiszen abból biztos eredményt kaptok. Az életkorom miatt nekem is volt már korionbiopsziám, utána odafigyeltem magamra és semmi baj nem volt. :)
2012. okt. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nálam az integrált teszt 1:6 (!) kockázatot mutatott, de a baba teljesen egészséges lett. Az uh teljesen jó volt. Azért volt ilyen rossz az eredmény, mert a kockázatot az anyai életkornak megfelelő rizikóból kiindulva számítják ki és én 42 évesen szültem.
2012. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!