Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye a mostani világban már...

Ugye a mostani világban már nem hagyják a kismamákat 12-24 óráig vajúdni?

Figyelt kérdés
Az anyósomtól tegnap kérdeztem,hogy nehezen lett-e meg neki a 2 fia,és mondta,hogy az egyikkel 24 órát vajúdott,a másikkal pedig 12-t.Ugye ilyen már nincs,hogy hagynak szenvedni??Hanem jön az oxitocin és ha akkor sem indul meg a szülés akkor császár?!Ez az egyik nagy félelmem,hogy majd nekem is ilyen hosszú vajúdásom lesz.
2012. okt. 22. 18:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
:-) jó lenne! De sajnos van ilyen. Mondjuk akinek van orvosa nem szokta hagyni ennyit szenvedni a kismamát. De ügyeletesnél hallottam már ilyet.
2012. okt. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Ha bunkó a doki, és Te nem állsz a sarkadra (vagy az övére), akkor hagynak.
2012. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De nem fél tőle az orvos,hogy mi lesz ha a vajúdás annyira leszívja a kismama erejét,hogy mire a toló jön nem tud majd nyomni??Akkor mit kezd a kismamával??Kinyomja ő az anyából a gyereket?? Ezt nagyon nagy hülyeségnek és szemétségnek tartom,hogy elnézik,hogy olyan sokáig szenved a kismama.
2012. okt. 22. 18:42
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem siman elofordul hogy 10en x orat vajudnak a kismamak. 24 mar nem hiszem. Legalabbis remelem :).

30h km

2012. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsd hogy termeszetes uton szulni a jo mamanak babanak, tehat az orvosok megprobalnak mindent megtenni hogy ez igy legyen.
2012. okt. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Eszembe nem jutott,hogy császárral szüljek.Természetes úton szeretnék még akkor is,ha az jobban fáj.Én csak azzal nem tudok kibékülni,hogy olyan sokáig hagyják a kismamát vajúdni,és amikor kellene,akkor meg nem lesz már ereje nyomni.
2012. okt. 22. 18:46
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

3 napig voltak 5-20-15-10 percenként fájásaim! Mivel volt esély, hogy simán megszülessen, együtt döntöttük el a dokimmal, hogy hagyja amíg lehet. Aztán burokrepesztés és még 10 óra, majd végül sajnos császár. A következőnél már nem várunk ennyit, hamarabb megyünk a műtőbe!

Szerintem ha nagyon nem akarsz sokáig szenvedni, akkor megmondod az orvosnak, hogy nem bírod tovább, de azért hidd el, jobb ha a baba természetes úton születik. Én sokat adnék érte, ha sikerült volna, bármi áron!

2012. okt. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Egyik ismerősöm 32 órát vajúdott mire megcsászározták....én 2-szer szültem

első 12 óra indítva oxi.:elfolyt a víz,de nem igazán haladtunk így 6 óra eltelt oxi. innentől fekvés...és igen kinyomták belőlem,mer nekem nem volt semmi erőm előző este 7-kor ettem inni alig ittam nálunk oxi. előtt nem lehet enni és fél 10-kor született meg a drágám....

második 6 óra otthon szivárgott a víz a doki szerint lassan(pont szabadnapja volt) megy így 2 óra után oxi. fekvés szülés megakadt teljes pánik császár lett majdnem,de igazán nem lett volna arra,mer nulla volt a szívhang így egyik doki tágított a másik nyomott....

de 2 egészséges kisfiam van imádom őket

neked pedig azt mondom,hogy csak jóra gondolj :)

2012. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

jaj első fiam nyakán volt 2-szer a zsinor

2.-én pedig a nyakán és a lábán :(

nálunk ez volt a gond....

2012. okt. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

27 órát vajúdtam három éve

tehát a kérdésedre válaszolva sajna hagyják

2012. okt. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!