Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Multhéten voltam uh-on és azt...

Multhéten voltam uh-on és azt mondta a doki hogy nagyon nagy baba lessz 2500g -os 34 hetesen és 2 héttel nagyobb az azt is jellentheti hogy hamarabb fogom megszülni? Most 35 hetes vagyok

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy hamarabb érkezik, de állítólag az utolsó hónapban még simán 1kg-ot hízhat, de ne aggódj, mert nem biztos, hogy nálad is így lesz!
2009. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 36. héten 3600 g.ot becsültek. 38. hétre született 3800 g-al.

De azért jött kicsit előbb, mert 4. baba.

2009. aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is 2 héttel nagyobb a babám.Semmi jelét nem mutatja,hogy hamarabb szeretne érkezni.Keményedik a pocim,de nem vészes,a CTG nem mutat ki szinte semmit,a méhszájam zárt.Az orvosom szerint nem érkezik hamarabb a baba attól,hogy nagyobb a súlya...Azt nem tudom,hogy 34hetesen mekkora volt a babám,de 36. UH szerint 3010gr volt.A várható szülési súlyt 3600gr-3900gr között jósolta a doki.(fiú lesz)De úgy látom mostanában ilyen nagy babák születnek.(legalábbis felénk)

Az egyik ismerősöm 9nappal hordta túl második fiát, és 4010gr-mal született meg.

Boldog Babavárást!

39 hetes (első babás)

2009. aug. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz pici babad, de olyan durvan nagyon nagy sem lesz, mar ha azt nezzuk, hogy nagyon gyakori a negy kg korul szuletett baba.

Az utolso hetekben 200-250 grammot hiznak, ha a placenta megfeleloen mukodik. Ez azt jeletni, hogy ha minden a nagykonyv szerint megy, akkor a babad 3700-4000 gramm korul lesz, ha a kiirt idopont kornyeken szulsz.

Nekem mar a 20. hettol 2-3 hettel mertek nagyobbnak minden alkalommal a fiamat, de nem ettol fuggetlenul o nem jott korabban, harom nappal a kiirt datum elott szuletett, ami elhanyagolhato kulonbsegnek szamit. Teny, hogy kozel 4 kg-os volt, es hosszu is, de ezen nem lepodtunk meg, mert mi is magasak vagyunk.

Sok boldogsagot!


(Jo tanacs: azert se eld bele magad abba, hogy johet 1-2 hettel korabban is a babad, mert ugy nagyon-nagyon nehez lesz a vege es turelmetlenek lesztek, ha megis a kiirt idopontban, vagy esetleg az utan szuletik. Nalunk igy volt, annyit mondogatta a doki, hogy megszulok a 38. heten, hogy az utolso ket het alig telt el, minden nap a szulest vartuk es a csalad majd szetszedett, allandoan hivogattak, hogy megszultem-e mar. Most a 2. babat varom es eleve arra fogom raallitani magam, hogy nem szulok korabban, talan igy konnyebb lesz kivarni.)

2009. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 34. héten született 2320 gr-al.
2009. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!