Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottam hogy ikreseket...

Hallottam hogy ikreseket előbb befektetnek, igaz ez?

Figyelt kérdés
mi a tapasztalat? mennyivel előbb kell befeküdni?

2012. okt. 23. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
igen általában igaz.Valószínűleg 1 hónappal a kiirt szülés előtt.
2012. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igaz,de nem minden ikrest fektetnek be a kórházba,ha igen pár héttel vagy 1-2 hónappal szülés előtt
2012. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Engem egy hónappal előbb akartak befektetni, vagyis 36 hetesen, megszültem 35+5 hétre, 11 naposan már itthon voltunk szerencsére.

Aki már korán nyílik, azt előbb befektetik, de az így van az egyes babát váróknál is. Egyébként ezt a kérdést én is feltettem annak idején, megkeresem és belinkelem neked.

2012. okt. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32-34. hét környékén. Nekem a 32. héten kellett befeküdni a SOTE I.-re.
2012. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem 32 hetet mondott a doki, de ha minden rendben a babákkal és velem, nem szeretnék befeküdni... gondolom, a szükséges vizsgálatokat, akkor is megcsinálják, ha otthonról járok be.Vagy nem?!?!
2012. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35 hetesen fektetett be,és örültem is neki,nyugodtabb voltam így,hisz minden nap nst,meg hetente többször vizelet vizsgálat,meg volt vérvételem is ,37 hetesen úgy döntött a doki hogy most már baj nem lehet és kijöhetnek amúgy is eléggé szűkös volt már nekik a hely odabent,majd 5 nap múlva jöttünk is haza...
2012. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvosom, hogy 32 hét a protokoll, akkor már "szeretik" befektetni az ikreseket, mert ha esetlegesen bármi komplikáció adódna és a kismama otthon volt, akkor a kórházat/orvost hibáztathatják (tapasztalat). De egyéni indokok alapján ez változhat. Van, akit már félidőtől befektetnek vagy akár még korábban is, ha indokolt. Van, akinek otthon kell feküdnie hónapokig. Nyilván számít, hogy otthon mennyire biztodítottak a nyugodt körülmények (pl. van-e otthon több tesó, akiket emelgetni kell, utánuk futkosni, stb.), és milyen messze laktok a kórháztól, ha kell, milyen gyorsan tudtok beérni.


Nekem nem kellett befeküdni, de sokat kellett érte győzködnöm az orvost, plusz nem volt semmi problémám. Gyalog 15 percre lakunk a kórháztól, kocsival 5 percre.

35+3-nál kellett bemenni a kórházba este, 35+5 reggel volt a szülés napja. 10 nap múlva mehettünk haza (hármasikrek).

2012. okt. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt is a 32. hét környékén fektetik be a kismamákat ikrekkel, ha nincs előtte probléma. A barátnőm kikönyörögte a dokijától, hogy ne kelljen befeküdni, mert ő jól van.....2 hét múlva ment vizsgálatra és sajnos csak egy szívhang volt már...Ő semmi problémát nem érzett, de még 2 hétig kellett várnia a szülésig, mert a dokik nem vállalták be, hogy esetleg a másik babának is baja legyen, így ki kellett várni (a lelki állapotáról nem beszélnék, folyamatosan ült valaki az ágya mellett) a 36. hetet.

A sógornőm szintén ikrekkel a 28. héttől bent feküdt, mert korán elkezdett nyílni a méhszáj, de a 38. héten szült, magától indult, császár lett, makk egészségesek a fiúk.

Lassan 4 hónapja szültem, az orvosom a terhes patológián osztvez és a szülésznőm is ott főnővér és sokat beszélgettünk erről és jobb szem előtt lenni, mert az ikerterhesség alapból kockázatos, akkor is, ha nincs probléma.

2012. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem feküdtem egy percet sem még terhesen a kórházban az ikreimmel. 39+6-ra szültem, csak akkor mentem be a kórházba, indításra. Nálunk úgy volt, hogy ha nincs amúgy probléma, akkor nem kell befeküdni ikresként sem!
2012. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Általában a 28-30. héttől fektetik be az ikres kismamákat, mert alapból veszélyeztetett terhesnek számítanak! A kórházban így jobban oda tudnak rájuk figyelni és közel a segítség!!! Engem a 30. héten fektettek be és a 33. héten indult be a szülés! Én egyáltalán nem bántam meg, hogy ennyire figyelmes és elővigyázatos volt az orvosom!!!! :) Az ikresekre igen is vigyázzanak!!!! :) :)
2012. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!