Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nézte valaki most reggel a...

Nézte valaki most reggel a TV2-t? Téma: Down-kór kimutatása a 12. héten.

Figyelt kérdés
Igaz az elejéről lemaradtam, de valami olyasmi is volt hogy ezáltal csökken a vetélések és az abortuszok száma is. Ha jól értelmeztem talán vérvétellel állapítják meg? Vagy magzatvíz vétellel? mondom az elejéről lemaradtam és érdekelt volna, mi ez az új eljárás amivel már a 12. héten kimutatható. Ja és az ára 395.000 ft.....rengeteg.... állítólag európában a 4.-ek vagyunk ahol ez az új eljárás elérhető. Köszi :)

2012. okt. 25. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Én hallottam a riportot, de semmi konkrétat nem mondtak, csak az árát :( Nem is nagyon értettem, hogy miről van szó, olyan össze vissza beszéltek, de ha jól értelmeztem vérvételről van szó.
2012. okt. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bár ezt a műsort nem láttam, de én vmi olyanról hallottam, amit az afp "helyett" csinálnak a 12.héten, ugyanúgy vérből. Ennek csak 10ezres nagyságrendű az ára, nem többszázezres.

De én úgy voltam vele, h nincs sajnos erre fölös pénzünk, az első babánál is jó volt a normál vizsgálat, most is jó lesz. Szerencsére teljesen negatív is lett.

2012. okt. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A lényeg h most ezt jórészt magzatvízből szűrik ki ami 1% vetélési kockázattal jár, viszont ez az új eljárás csak egy vérvétel szóval nem jár vetélési kockázattal. ennyi volt a lényeg nagyjából. ja hát igen, k.va drága... mint minden ebben az országban. :/
2012. okt. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ja bocs elírtam 295.000 ft mondott szerintem....igen olyan össze vissza beszéltek, nekem is vérvétel rémlik és így 1 % vetélési kockázat csak 0,3 lesz, de nem biztos, valami ilyenre emlékszem...
2012. okt. 25. 09:46
 5/10 anonim ***** válasza:

És akkor vérvételtől vetélési kockázat?

Azért ma 30-e ből már elég jól ki lehet mutatni. (integrált)

2012. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen egyébként nem értem mi kerül ennyire sokba ezen...vagy csak nem értettem az egészet, így hogy az elejéről lemaradtam..
2012. okt. 25. 10:25
 7/10 anonim ***** válasza:

kombinált teszttel a 12. hét körül meg tudják állapítani nagy valószínűséggel a down-szindrómát. Ez egy vérvételből, és egy UH vizsgálatból áll, ahol a magzati tarkóredő vastagságát mérik. Ha ezek határértéken vannak, lehet kérni magzatvíz mintavételt, ami pontosabb. De veszélyesebb is. Nekünk 20 ezer volt az UH és a vérvétel. A vért az AFP-vel együtt vették le. Vagy nem erre gondoltak? nem tudom, nem néztem.

Nem tudom, hogy mi ez a 395.000...

2012. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megtaláltam! itt a video! [link]
2012. okt. 25. 13:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 9. héten vérvétel és 12. héten UH volt a kombinált teszt - és nem a 16. heti AFP helyett, de sokkal biztosabb, mint az AFP. A kombinált teszt nekem 30 ezerbe került.
2012. okt. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

megnéztem még egyszer a videot, és az lenne a lényeg hogy magzatvíz vétel helyett van ez az új eljárás, mert a magzatvíz vételnél 1 % a vetélési kockázat, itt pedig nincs ilyen. de hogy van ez az számomra nem derül ki belőle és igen azt mondja benne hogy 295 000 ft be kerül.


itt egy másik videó amiben Czeizel Endre is erről beszél, hogy vérből lehet kimutatni ezzel az új eljárással. [link]

2012. okt. 25. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!