Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elsőbabás kismamák, mennyire...

Elsőbabás kismamák, mennyire gondolkodtok előre a nevelési alapelveken, bölcsin, ovin, iskolán, különórákon?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem titokban minden szülő tervezget. Mi is, bár mi még egyelőre csak addig jutottunk közös megegyezéssel, hogy 3 hónapos korától babaúszásra fogjuk járatni. Ez igazi baba-papa program lesz, mert én nem tudok úszni :)
2009. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez igazán édes elgondolás, nekem eszembe sem jutott, én azon filózok, hogy valami harcművészet órára kellene iratni a bébit, akkora erővel rúgdos már 25 hetesen.


Aztán eszembe jutnak amit valahol még magamba szívtam, még művészetórán, hogy a túl harsány színek nem jók a babának, inkább a pasztellszínek, és, hogy melyik szín milyen érzetet vagy gyógyítási vibrációt kelt és ad ki magából.

2009. aug. 9. 20:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


16 hónapos a fiam, de nem gondolkodok előre. Felesleges tervezni, mert annyi minden változik, történik. Majd lesz, ahogy az épp aktuális helyzet hozza.

Ráerőltetni semmit nem fogok, azt az egyet tudom.

2009. aug. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam megy suliba a fiam és beíratom focira.

Nem volt hely.

Úgyhogy bírkózásra járt. És még versenyen érmet is kapott.:)


Nem lehet előre megjósolni, hogy miben lesz jó...

Mi fog neki tetszeni...

2009. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A babaúszást én is terveztem, de eddig még nem volt időnk rá, pedig már 7 hós. Ja, és terveztem a ringatót is, na oda is csak egyszer jutottunk el :) ja, és az élénk színek pont h jók az újszülötteknek, lekötik az érdeklődésüket a harsányabb színek!
2009. aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Túlságosan élénk és harsány szobában a baba nem tud pihenni, nyűgös és ideges lehet.
2009. aug. 9. 23:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is tervezunk sok mindent a kislanyunknak de majd a gyakorlat jobban eldonti. a babauszas mi is szeretnenk hisz en jartam versenyszeruen uszni mikor kislany voltam es imadtam es mai napig megmaradt az uszaszeretetetm es nem szeretnem ha a pici felne a viztol. en jartam balettra is de a suli miatt anyu kiszedett engem amit sajnlok, szeretnem a kislanyunkat majd ilyesmire jaratni persze ha erdekli. eroltetni semmi szin alatt nem szeretnem ot semmire. Mivel mi kulhonban vagyunk es parom ausztral igy szeretnem a picit magyarra tanitani es van lehetoseg magyar nyelviskolara is de persz megint ha van kedve hozza. aztan nalunk a maganiskola jon be itt, hisz az allami nem er semmit itt tovabbtanulas celjabol. de ezek ahogy irtam csak tervek, aztan majd a valosag megmondja h mik lesznek a tervekbol.
2009. aug. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Húú, én már egyetemre is beírattam!!Na de tényleg, épp a minap beszélgettük a párommal hogy ha betölti a 2 évet, akkor szertném én is bölcsibe járatni, és visszamenni dolgozni.Nem tudom majd mi lesz belőle, mert elég macerás a bölcsi, mivel itt ahol lakok nincs.

Vannak nevelési elképzeléseim is, nem tudom hogy fog sikerülni.Majd ő is beleszól abba!

37 hetes kismama

2009. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Adott életkorban adja magát majd minden!

A harsány színekről nem sokat tudok, látom kérdezted, inkább pasztell sztem is.

2009. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok


A harsány, élénk színek pont nem jók egy kisbabának, mert ingerültté, élénkké teheti őt.

Inkább a pasztell színek:)

2009. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!