Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon vágytunk már a babára....

Nagyon vágytunk már a babára. Most hogy megtudtam, hogy babánk lesz, elfogott a félelem, és megijedtem. Persze nagy boldogság tölt el, csak hirtelen jöttek a gondolatok hogy tényleg felkészültünk rá? Jó anya leszek? Ez normális?

Figyelt kérdés
2008. máj. 21. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez abszolút normális érzés, ne aggódj! :-)) Gratulálok nektek!!!
2008. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is pontosan így voltam. Most pedig napról napra egyre erősödik bennem az anyai ösztön. Veled is ez lesz, ne aggódj. Legkésőbb az első ultrahangnál, ahol már jól látszik a pici! Sok boldogságot!
2008. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért elég megnyugtató ezt hallani hogy más is így érzett az elején. :)
2008. máj. 21. 19:01
 4/9 anonim ***** válasza:

mi is nagyon szerettük volna a babónkat, de az első hónapom szinte végig azzal telt, hogy azon rágódtam, jó anya leszek e, a párom nem fog e elhidegülni, ha esetleg felszalad pár kiló, ilyen butaságok. nekem segített, hogy a kedvesemmel megbeszélhettem :)

és mostmár csak az öröm és boldogság maradt!! na meg a várakozás a mi kicsikénkre!!

13 hetes kismami

2008. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tökéletesen normális, nincs min aggodnod!

Gratula! :)

2008. máj. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tokeletesen normalis! En is ugyanigy voltam vele, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Ez mar a valosag, nem csak tervek hogy majd egyszer lesz gyerekunk. Sok felelosseggel jar az a nehany honap is amig terhes leszel es az utana elkovetkezendo sok sok ev is a gyerekeddel, termeszetes, hogy aggodsz. Engem is az utott meg legjobban, hogy ez mar nem csak terv, vagy beszed, a babo mar ott van, fejlodik. Probalj arra gondolni, hogy milyen jo lesz egyutt, tervezgess, olvass sokat a temaban, es meglatod par het mulva mar te fogsz irni az aggodo anyukaknak, hogy minden rendben van... Sok boldogsagot!
2008. máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki így van vele, aki szeretni fogja a gyermekét. Akit nem öntenek el a kételyek, ijedelmek, az vagy nagyon magabiztos:) vagy egyszerűen nem érdekli az egész.

Emlékszem, amikor 5 hete megláttam a két csíkot, könnybe lábadt szemmel rohantam a páromhoz és együtt sírtunk meg örültünk. És egy óra múlva elkezdtem magam iszonyatosan rosszul érezni, hogy lehet, hogy ez még korai, meg még túl fiatalok vagyunk talán, meg biztos, hogy elég-e a félretett pénzünk, meg hogy lesz, mint lesz... Persze azóta is néha megijedek, hogy karácsonyig még mennyi mindenről gondoskodnunk kell, de emellett iszonyatosan várjuk. És egyébként is a kulcs a szeretet, amit a baba iránt érzel: ha ez megvan, nem történhet baj!

Nagyon boldog babavárást!

2008. máj. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon vágytam már babára, és amikor megláttam a második csíkot a teszten, szó szerint reszkettem a félelemtől.

Akkor még én sem tudtam, hogy miért. Bántott a dolog, bántott, hogy úgy tűnik, mintha nem akarnám a picit, és rengeteget gondolkoztam: ezután minden más lesz, már soha nem leszünk kettesben, egy életen át tartó felelősség, jó anya leszek-e... Gyötört a lelkiismeretfurdalás. Ez az érzés - bármilyen hihetetlen - addig eltartott, amíg meg nem éreztem az első kis bizonytalan mozgásait odabenn. Egyszeriben már nem voltak kétségeim, sokkal nyugodtabb lettem a kezdeti pár hetes feszültség és "idegbetegség" után, mára semmi nincs belőle, csak a vágyakozás, hogy érezhessem, hogy megláthassam, hogy nevelhessem. 20 hét kellett, hogy eddgi a gondolatig eljussak. Most már 24 hetes terhes vagyok, és az utóbbi 4 hét már maga volt a csoda, hát még mi lesz később! =o)


Ne aggódj, ezek szerint - ahogy olvasom - nem vagyunk egyedül ezzel az érzéssel, mindenki átesik ezen rövidebb-hosszabb idő alatt, el fog múlni! Nagyon kellemes és boldog babavárást kívánok!

2008. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek nekem, el sem tudom mondani mennyit. Mert ugyan így vagyok ahogy Ti voltatok!

Sok boldogságot és egészséget kívánok Nektek!

2008. máj. 22. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!