Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vártnál kisebb baba, mit...

J.Erzsi kérdése:

A vártnál kisebb baba, mit tegyek?

Figyelt kérdés
35. hétben vagyok, Babó 1930gr. Sokat vagyok rosszul, eszem viszonylag változatosan, de gyümölcstől rosszul vagyok. Sokszor ég a gyomrom, sokáig voltak hányásaim, hányingerem. Mit tegyek, egyek csoki túró rudi esik jól, eszem vitamint is. 3hónapja nem dolgozom. Áramlás, fejméret ok. De már öregszik a lepény és néha bekeményedik. Bestresszeltem... Mondjuk én sem vok díjbirkózó.

2012. okt. 27. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz tenni semmit. Ne idegeskedj, mert az nem tesz jót. Egyébként az utolsó hónapban nőnek a legtöbbet a babócák, gondolj erre.
2012. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem kevés!

Meg ez az uh is csak tipp! Nekem anno elég nagynak tippelték a fiam. Igaz,hogy két héttel hamarabb jött, de pusztán 2800 gramm volt, miközben riogattak ,hogy 3800 körül lesz. Nyilván nem hízott volna két hét alatt egy kilót! :)

Ha minden más ok, akkor szerintem ne agyalj ezen!

2012. okt. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj, akár még 1,25 kg-t is tud nőni a 40. hétig, mert az utolsó hetekben heti 0,25 kg a hízása.
2012. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugi.

Az UH-s mérés, súlybecslés ritkán pontos.

Most 12-én a 38. héten mérték a babámat UH-n, mondták, a vártnál kisebb, 36 hetesnek felel meg.

17-én megszületett (12 nappal a kiírás előtt), 3380g, 49 cm-rel. A dokim annyit mondott, na ezt elmérték a múlt héten. :-)

2012. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még egy picit kéne kihúzni, de ha esetleg nem sikerül, akkor sincs túl nagy gond! Ma már sokkal kisebb babókkal sincs komoly probléma.
2012. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt ezek a becslések nem mindig jönnek be.Másrészt, ha még kihúzod 3-4 hétig, az még sokat jelent, hiszen ilyenkor akár 200g-ot is hízhat a baba hetente.Az , hogy öregszik a lepény, addig nem gond, amíg jó az áramlás.Nekem a 32. héten II.fokban érett volt, hetente jártam áramlásra, mindig jó volt.A 36. héten is II.fokban érett volt, tehát nem mindig kell a rosszra gondolni. :)A keményedés meg ilyekor már teljesen normális, nem jelenti azt, hogy előbb szülsz majd.

Pihenj, ne stresszel és gondolkodj pozitívan.Szurkolok hogy még pár hétig bent maradjon.


37 hkm

2012. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorításokat!!!!!!!!!!
2012. okt. 27. 20:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Második terhességem utolsó 4-5 hetét pokollá tették azzal, hogy dysmaturitás gyanújával be akartak fektetni ill. hetente, majd 2 naponta jártam a kórházba uh-ra, NST-re. 8-as percentilt mértek a 36.héten, totál kivoltam, az utolsó hetekbe mozdulni se mertem, mert azzal ijesztegettek, hogy akkor kevesebb oxygén jut a babának ha állok, ezért csak ettem és feküdtem. Végül megszületett a babám 39+1hétre 3170grammal. Most 7 hónapos múlt és több mint 8kg. Szóval tojd le mit mondanak! :-)
2012. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!