Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt még valaki, aki 2 év...

Van itt még valaki, aki 2 év körüli gyerek mellett terhes?

Figyelt kérdés

31 hetes vagyok,kislányom 2 éves és 3 hónapos. Nagyon megváltozott kb. egy hónapja a lányom,nem is ismerek rá,olyan hiszti rohamai vannak,és nagyon nehezen viselem,hogy mindenért könyörögni kell neki(öltözés,pelenkázás,fogmosás. stb.),soha nem voltak ilyen gondok.Tudom,hogy életkori sajátosság a hiszti és dackorszak, de nem tudom nem-e a baba miatt jött ki most nála,mert már berendeztük a babaágyat,a ruhákat mosom,vasalom és sajnos mindenre az a válasz,hogy ez a babáé,biztosan rosszul is esik neki,talán most kezdi igazán felfogni,hogy már nem minden lesz ezentúl az övé.

Ti is mesélnétek,hogy viseli a gyereketek,hogy jön a tesó?


2012. okt. 28. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem most 2,5 éves a kisfiam, a húga pedig 11 hónapos, és az én nagyom is pont ugyanezt csinálja, mint a lányod. Mindenért könyörögni kell, mindenre az a válasz, h nem, minden az övé, pedig amúgy a babát szereti, odaadja neki a játékait is, csak dackorszakban van, ennyi.

Valahogy ki fog jönni a testvérféltékenység, az biztos, de amit leírtál, az szerintem ez a "sima" dackorszak.

2012. okt. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szia,én 36 hetes vagyok,februárban lesz a lányom 3 éves,és dettó ugyan az amit leírtál,csak már vagy fél éve.

ami a plussz nálunk,hogy én az elejétől készítem fel a tesó érkezésére,tavasszal megcsináltuk neki a saját szobáját,

nem is volt baj,aludt egyedül,sokat volt a saját szobájába,ott tévézett,játszott.

de úgy jó 2 hete,3, nem hajlandó a szobájába aludni,az ágyába még szinte be se fekszik,csak mellettem alszik.

és csak annyit mondd hogy nem jó a mackó ágy/így hívja az ágyát,mert mackós a huzat :) /

volt h sírva fakadt mikor arra kértem aludjon ott,

de azt nem mondja meg miért nem jó,csak annyit h a mackó ágy nem jó,csak apa helye jó.

így apa jelenleg a lányom szobájába tengeti az éjszakáit.

de még játszani se nagyon megy be,inkább kihozza a játékait.

úgyhogy nálunk is vannak érdekes dolgok.

de engedem h játszon pl a bébi hordóval,nincs előle eltiltva semmi ami a tesóé lesz és kárt csinálna benne.

csak annyit mondd hogy ez a tesóé.

úgyhogy én se tudom mi lesz,de azt meg nem akarom h lelkileg bántódás érje h ráerőltetem h a szobájába aludjon pl.

amúgy is annyira anyás.

2012. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem egyszerű lányok,nálunk a reggeli boltba menetel kb 3/4-ed óra,míg a vége az lesz,hogy mérgesen öltöztetem fel,mert nem hajlandó amíg szépen szólok,aztán jön a sírás,és ez napi kb. 10x,mindig valami miatt, fel kell emelnem,hogy tudjam öltöztetni,fürdetni stb. és már nehezen bírom ekkora hassal,meg hát már ő is 13 kg és most jött rá az is,hogy állandóan vegyem fel,pedig kb fél éve mindig szépen sétált mellettem:(
2012. okt. 28. 16:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hàt akkor kösd fel a gatyádat mert ha megszületik a baba még nehezebb lesz. Föleg ha az újbébid óránként fog szopni, a nagy meg unja majd magát.


nekem lányom 21 hós volt mikor a tesó született. amúgy is 1 éves korától dackorszakban van, ez mindig jön megy nálunk, és néha nehéz néha könnyebb. soha nem gondoltam hogy a terhesség miatt, mindig is a kor sajátosságának vettem.

Mikor tesó megjött nagyon nehéz volt. 3 hétig volt segítségem aztán semmi. (kb 2-3 havonta látogat meg egy nagyszülö, mert nagyon messze lakunk). a kicsi óránként evett volna és képes volt újszülöttként semmit aludni napközben. a nagy unatkozott. jóidö volt, de nem mertem a kertbe egyedül kiengedni, jatszó felejtös volt, mert a kicsi napirendje olyan volt hogy 2 óra cicizés, majd félóra szünet, és kezdtük elöröl. délelött volt 2 óra szünet akkor tzudtam vásárolni menni. a nagy hamar vérszemet kapott, és minden rosszaságot akkor csinált mikor szoptattam. leültem szoptatni (habár egésznap szoptattam), majd kiment a konyhába fogott pár edényt és elkezdett a rizzsel játszani, vagy a liszttel. Aztán más nem volt, mint hogy minden szoptatáskor dvd elé ültettem, pedig elötte csak hati 1-2 alkalommal volt dvd.

aztán már én is untam ezt a napi rendet, így elkezdtem egyre több tápszert adni a kicsinek, és ezzel beállt egy jobb étkezés, és mi is mobilabbak lettünk. a nagy is max 1x néz tv-t egy nap, és most lesz 4 hós a kicsi de már egész jól elvagyunk.


a nagy akármilyen hisztis is de a bébit szereti. bébi nélkül sehova nem mehetünk, bébi az életünk része, akit szeretni kell és gondoskodni. ha felsír ö az elsö aki megnézi, és próbálja simogatni, puszilgatni., játékot adni neki. persze mama néha tegye le ha ö akar éppen hozzám bújni, de ez nem túl sokszor van, inkább mikor beteg, vagy nyügi. söt olyan is volt hogy eldobált a nagy kanalakat a konyhába és közöltem vele hogy addig se ebéd se cumi, se semmi míg fel nem szedi. persze dac és nem akarta felszedni, és elkezdett bögni. jött volna fel hozzám, és mondtam hogy bujcsi sincs míg a kanalak a földön hevernek. erre oda bújt a bébihez vígasztalódni.

2012. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
utolsonak. 3 het segitseg masnak luxus lenne.
2012. okt. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia

Én 36 hetes terhes vagyok, és a lányom 22 hónapos lesz Novemberben.Én most lekopogom, az utóbbi 2 hetünk elég jól alakult...de előtte??Nagyon komolya hisztik voltak az életünkben.Nagyon rosszul tűrtem..(pakolás, nem eszek, nem alszok, nem öltözök, utcán nem jött...stb..szóval minden!!!)

Nem tudom a pocaklakó miatt volt-e, mert az elejétől mondogatjuk neki, hogy jön a kistesó..Azt se nagyon tudom leszűrni, hogy egyáltalán érti-e igazán.(nem akar beszélni sem..egyenlőre a NEM az megy, de mást nem mond.De mindent megért, mert kérünk tőle dolgokat és azt csinálja.Pl: kapcsold le a villanyt... )

Igazán nálunk inkább az volt a baj, hogy mindent egyedül akartam megoldani, aztán rájöttem, hogy ez nem megy, így páromat most már sok dologba bele veszem.(persze jogos a kérdés, hogy ez neki eddig miért nem volt magától értetődő, de ő meg sokat dolgozik ezért nem akartam leterhelni).Most már sokat játszik este(korán alvás helyett), fürdet, vacsorát csinál.Én meg a lányomat bele veszem a baba várás készületeibe.1 héttel ezelőttig kiságyban aludt, de vettünk neki gyerekágyat, a kiságyat a jelenlétében összeraktuk, és megbeszéltük, hogy az már nem az övé, hanem az öcsié.Szerencsére gyönyörűen alszik az ágyában eddig, nagyon szereti.Mikor új baba ruhákat vettem, vele nézegettük, és örültünk..azóta is ha meglát egy kis ruhát, olyan édes hangot ad ki..(nem tudom leírni, de érződik, hogy örül.)puszilja a pocim..stb.Szóval próbálom semmi babás dologból kihagyni.

De tényleg az a lényeg, hogy apa segít, hisz már nincs annyi energiám és idegrendszerem..

Tudom hogy ha megszületik a pici, akkor kemény időszakunk lesz..de azt is a lányommal szeretném végig csinálni, és nem mellette...remélem érthető amit írok.Nem akarom, hogy úgy érezze, hogy ő már nem fontos...hogy hogyan valósítom meg??Fogalmam sincs..

Kitartást neked is, meg minden sors társnak!!De ez azért nem olyan tragédia, hisz mi akartuk.Csak meg kell szokni az új helyzetet.

Ja meg könnyű szülést! :)

2012. okt. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

4-ik vagyok.


igen a 3 hét segítség ami igazából 5 hét volt mert anyukám 2 héttel a szülés elött jött egy luxus volt.

De a szülés elött 1 héttel költöztünk, senki de senki segítseg nélkül. Férjem hétvégeken pakolta a dolgainkat, én hétközben így mire jött anyukám nagyrészt be voltunk pakolva. jött egy költöztetö cég akik mindent áthoztak az új lakásba. a régiben pedig kikellett takarítani. így ez az 5 hét amíg anyukám itt volt szinte 12 óra pakolás, és takarítás volt, papirok intézése, új butorok vásárlása. nem jött meg a konyha idöbe az új házba, anyukám 2 hétig rezsón fözött. kertes házba költöztünk aminek a kertje egy nagy gaz volt.


most 4 hós lesz a lányom de még mindig nincs minden kipakolva. nincs minden a helyén, mert egyszerüen ha élni is akarunk akkor nincs mindenre idö. az élni akarunk azt jelenti ha jó az idö akkor kirándulunk.

2012. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én vagyok a legbetojibb itt köztetek hisz két 2 évesem van és tavasszal jön a tesó...szóval para van ezerrel...
2012. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lányok, csak lazán:)


37 hetes terhesen költöztünk nulla segítség nélkül, én pakoltam mindent, a férjem cipekedett. Lányom akkor 16 hónapost volt. 18 hónapot töltötte mikor megszületett a fiam. Semmilyen segítségem nem volt sem szülés előtt, sem szülés után. Férjem volt itthon 5 napot. Ennyi. Azóta tök egyedül vagyok a két gyerkőccel, 3. emeleti lakásban. Fiam most 6 hetes, lányom 20 hónapos.


Kérdező,egy tanácsot fogadj el! MINDIG A LÁNYOD LEGYEN AZ ELSŐ, MINDIG AZ Ő NAPIRENDJÉHEZ IGAZODJATOK! Az én fiam is folyton ölben meg cicin lógna, de nem tehetem meg mert akkor borul az egész nap, lányom szétunja magát és hisztirohamot kap. Tehát a megoldás, hogy bizony csak 3 óránként eszünk, ha nem bírja ki, kap tápszert. Ha akkor is ordít, akkor hagyom sokszor sírni, ha éppen a kislányommal van elfoglaltságom. De rendszeres az is pl. hogy lányomat egyik kézzel etetem, a másik kezemben a fiam van és szoptatom... Az ember a második gyerkőcnél már sokkal lazább és a második gyerkőc valóban kicsit "mostoha" ilyen szempontból. Persze ha kislányom délután alszik, akkor a fiamé vagyok és éjszaka is ,mert együtt alszunk:)


Minden nap viszem őket sétálni, testvér babakocsiban, a kisfiam alszik, a lánykámmal játszózunk. Nagyon fontos a szigorú és pontos napirend és akkor nem lesz baj:)

2012. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hogy vagytok lányok? Én a 33. hétben vagyok,pár napja hátfájással és szegycsont fájással küzdök,és a lányom anyásabb mint valaha:)
2012. nov. 10. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!