Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38,4 hetes kismami vagyok 3...

38,4 hetes kismami vagyok 3 napja elment a nyákdugóm. Mikor jöhet a baba? Már nagyon nehezen telnek a napok. Ti hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 16:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
lehet ma lehet holnap,lehet csak 1-2 hét múlva.Mindnekinél máshogy van ez...Pölö kerianyumnak szülés előtt 1 héttel ment el a nyákdugó,barátnőmnek pedig szülés előtt közvetlenül...a fájásokra s a vízre koncentrálj és kitartást és könnyű és irtó gyors szülést:D
2009. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy lehet ma, mint a kiírt időpont körül. A nyákdugó eltávozhat aznap, de hetekkel előtte is. Viszont készülődik a tested a szülésre.

Én 38+1 vagyok, nem könnyű. Hangulatom változik a türelmetlenség és a jaj, mégsem vagyok még készen állapot között. :o) Egyik nap úgy érzem, hogy ma biztosan jön a baba, másnap pedig, hogy még túl is fogom hordani talán. Próbálok lelkileg ellazulni, és készülni a baba fogadására, nem sürgetni Őt, rábízni, hogy jöjjön amikor Ő jönni szeretne. Mióta ezt elfogadtam, nem ugrok minden egyes jelre, nem figyelgetem magamat, nyugod vagyok, megpróbálom lefoglalni magamat, és élvezni a terhesség utolsó napjait, heteit.


Nekem ez az idézet sokat segített: Gyöngéd születés


Az újszülöttel való találkozáshoz ki kell lépnünk a mi veszettül futó időnkből.

Ez is lehetetlennek tűnik.

Hogyan lépjünk ki az időből, ebből a sodró folyamból?

Nagyon egyszerű.

Elég annyi, hogy ott legyünk.

Ott legyünk, mintha jövő, ezután nem volna. Ha csak gondolunk rá, hogy legyen már vége a dolognak, hogy találkozónk van valakivel, mindent elrontottunk.

Ott kell lenni, akár az idők végezetén, mert valóban ez maga az idők végezete. Lévén a kezdete.

Megint csak minden nagyon egyszerű. És látszólag lehetetlen.

Hogyan békítsük össze az összebékíthetetlent, hogyan bírjuk találkozásra a végest és a végtelent?

Szenvedélyes figyelmünkkel.

A megfigyelő felfedezi az újszülöttet, akit addig soha nem látott. Ettől akkora meglepetés lesz úrrá rajta, hogy mindent elfelejt. Önmagát is.

Eltűnik!

Nincs többé megfigyelő.

Csak a baba marad.

Az ősi, örök és csalóka kettősség, hogy a néző és a nézett különbözik, megszűnt.

Csak ez a gyermek létezik, akit szemlélünk. Nem azon át szemléljük, amit tudunk, tanultunk, amit mások mondtak, vagy amit olvastunk róla. Szemléljük, úgy, ahogy van.

Nézzük. Helyesebben szólva, hagyjuk, hogy áthasson bennünket.

Mellékgondolatok nélkül. Előítéletek nélkül. Teljesen ártatlanul. Teljes újdonságában.

Ő-vé válunk.

2009. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én 38hetes 5 napos vagyok! :) Nekem ma reggel volt valami nyálkás a wc papíron,nem véres,de elég nagy darab,szerintem az volt,de semmi más tünet nincs. Pénteken voltak 5-10-15 perces enyhe fájások,de abba maradtak,szóval már kivagyok...szeretnék már túl lenni rajta,nagyon fájnak a lábaim,izületeim,szeretném vissza kapni a bokámat is a viztől,és megint 100%-os szeretnék lenni,mert szegény nagyobbik lányommal,alig tudok foglalkozni az elmúlt hetekben. Ebben a melegben még csavarogni sem tudtunk menni,mert 20 perc mászkálűs után,nagyon bedurantak a lábaim.
2009. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

38+2 hetes vagyok.már mult hét kedden elment a nyákdugóm,és azóta még semmi.elötte volt pár joslóm,és azóta meg nem volt semmi,csak keményedés.az én fiam jol érzi magát odabenn.de ma voltam dokinál uh-n és nagyon lenn van a feje,azt mondta h a héten jön a gyerek.talán majd a holnapi front meghozza az eredményt,mert már nagyon nyügös vagyok.

könnyü szülést

2009. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Haha...nekem még a nyákdugóm sem ment el.3 doki adott időpontot.

Az első augusztus 2-re

A második augusztus 13-ra

A harmadik 16-ra


Több dokival nem nézetem meg magam,mert még a végén karácsony lesz belőle. :-D

2009. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök neki,hogy Te legalább tapasztalsz magadon valamit:-)Nekem még nem ment el a nyákdugóm,de én is úgy tudom,hogy ez nem jelent semmit.Jósló fájásaim sincsenek,a CTG sem mutat ki semmit,zárt a méhszájam.Sűrűn keményedik a pocim,de úgy látszik nem eléggé.Kicsit türelmetlen vagyok,mert már látnám a kicsi fiam.A lábam dagad a kezem zsibbad,aludni alig tudok a sűrű WC-re járás miatt.

Mindenkinek mielőbbi gyors és problémamentes szülést kívánok!

39 hetes

2009. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Drukkolok lányok. :)

Én eddig azt hittem ha elmegy a nyákdugó, egy-két nap után indul a szülés.

Igyatok forró csokit. Nem működik a legendás hit, hogy megindítja a szülést, de finom. :))))

2009. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
SZIASZTOK mindenki! nekem hajnal óta vannak rendszertelen fájásaim, enyhén fáj a derekam is.2 napja léptem a 39. hétbe. az elsővel nekem 2 nappal szülés elött ment el a nyákdugó, a másodiknál nem találkoztam vele.talán csak a front miatt vagyunk ilyenek, majd meglátjuk.
2009. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem is 3 időpontom van. Júl 28. semmi, Aug 12. aug 19. Nekem is elment a nyákdugóm tegnap ma pedig kicsit véreztem is és éjjel óta 1 órás fájásaim vannak kb 18 óra óta pedig 30 percesek. Remélem az éjjel megláthatom a babámat.
2009. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
3.válaszadó vagyok! Hááát lányok sok sikert kívánok!! :) Főleg az utolsónak,a 30 perces fájásokhoz!! Irigyellek!! :) Nekem reggel ment el a nyákdugom és hozzá egy babszem nagyságú aranyér társult :( De az mitól jött ki egyik percről a másikra fogalmam sincs... fájásnak jobban örültem volna.
2009. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!