Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti milyen szobát választotok...

KicsiSzív 2 kérdése:

Ti milyen szobát választotok szülés után? Jó döntés azt választani hogy a Baba velem legyen?

Figyelt kérdés
Hú kicsit furán kérdeztem:-) Nálunk van olyan szoba hogy 4 kismama van bent és bent lehet a Baba veled abba a pár napba.Ez ingyenes nem a VIP szoba.Ti választanátok?Vagy jobb pihenni babban a pár napban?Első Baba és félek hogy nem tudnám még megfogni sem rendesen,meg szoptatni.Köszi.34 hkm
2012. okt. 31. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp olyan szobát válassz, ahol Veled lehet a baba! Ha már bent összeszoktok, könnyebb lesz otthon. Ráadásul a szobatársaid tudnak segíteni, ha szükség van rá. Segítséget kérhetsz a pelenkázáshoz, szoptatáshoz a csecsemős nővérektől. De hidd el, nagyon sokat számít, hogy első pillanattól mellette vagy, érzi a közelségedet! És így bármikor cicire is tudod tenni, ami segít minél előbb beindítani a tejelválasztást!

Ne izgulj, minden annyira természetes lesz onnantól, hogy először a kezedbe veszed! Én teljesen tapasztalatlan voltam az első gyerkőcnél, sosem volt a közelemben kisbaba és ennek ellenére minden szuperül és gördülékenyen ment, mintha mindig ezt csináltam volna.

2012. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én nem szeretnék 4 ágyas szobában lenni, ezért a két ágyas variációt tartom a számomra megfelelőnek. Azt is szeretném ha a baba mellettem lenne végig. A négy ágyassal az a bajom, hogy ha mind szültünk már és mindenkinek benn van esetleg a babája (éjszaka is), akkor nehezebb a pihenés. A két ágyasba viszont mégsem vagyok egyedül. :)
2012. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket.Nem tudok még dönteni mert pár ismerősöm azt mondja hogy ne válasszam ezt mert kimerült leszek és nem tudok pihenni,de sokan meg ajánlják.Hát,tényleg jó lenne ha megmutatnának mindent.
2012. okt. 31. 18:04
 4/9 anonim ***** válasza:
4 hónapja szültem császárral és az orvosom intézte a 2 ágyas szobát, ahol csak én és a kisfiam voltunk. Látogatók ugyan ide sem jöhettek, de itt egyedül használtam a zuhanyzót és a wc-t.Első baba, én örülök, hogy így döntöttünk, éjjelre beadtam a csecsemősöknek, de hozták, ha sírt, rendesek voltak.
2012. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Viszont minél kevesebbszer szoptatod a babádat annál később indul be a tejtermelés. Így sokszor éhes lesz és sírni fog. Jobb szerintem, ha együtt vagytok és gyakran tudod szoptatni, nem csak 3 óránként. Na meg hiába alszol 1-2 éjszakát nyugiban a kórházban, előre nem tudod kipihenni magad. Hulla leszel ígyis úgyis az első hetekben. De ne aggódj, hamar bele fogsz rázódni! :)
2012. okt. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

én kipróbáltam mind a kettőt, első babával rooming in-ben voltam, második babámmal már külön. Én kértem így. Nekem az utóbbi jött be, mert egy kicsit regenerálódtam, a családtagokkal többet tudtam így lenni, és mivel időre hozták szoptatni a kicsit, így mire hazaértünk beállt a szopi idő.

Ez teljesen a te döntésed, nem akarlak befolyásolni, csak leírtam én hogy éltem meg.

2 fiú anyuja 32 hkm

2012. okt. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Császár után 5 órával megkapta/kértem a babám és egy percre sem adtam oda senkinek...

Itthon sem vitte el senki sehova...úgyhogy jó ,hogy ezt szoktuk meg mindketten,hogy együtt vagyunk!

2012. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha első baba jobb, ha veled van, legalább ha haza mentek, nem fogsz félni attól, hogy hogyan fogd meg, meg hasonlók.Én együtt voltam a babámmal, de fikarcnyit sem tudtam pihenni, ennek ellenére nem bántam meg.Nálunk, ha gond volt éjjel jött a csecsemős és elvitte éjszakára.
2012. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy gyerekem van, kicsivel több, mint két éve szültem. Rooming-in elven, végig velem volt. 4 ágyas szobák voltak, választási lehetőségem nem volt. Akkor egy front hatására tömegesen szültünk, a nőgyógyászatról is lefoglaltak két kórtermet az anyukáknak és a babáknak. Nekünk ott jutott hely. Jó volt együtt lenni folyton, mert így is a 3 napon indult meg rendesen a tejem, addig küszködtünk csak, szerintem, más helyzetben ez később lett volna. Arra számíts viszont, hogy így pihenni nem fogsz. éjjelente a 4 baba közül valaki folyton sírdogált, mi anyukák zombik voltunk. Én nem bántam meg, de neked kell eldöntened. Nem tudom, lesz-e következő, s ha lesz, hogyan választok, ez még a jövő titka.
2012. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!