Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt akarom kérdezni tőletek...

Azt akarom kérdezni tőletek hogy milyen idősen ideális gyermeket szülni?

Figyelt kérdés
És hogy van e olyan hogy öreg lány vagy kiöregedett nő ilyen tekintetben?Hány éves kortól tartjátok hogy már késő szülni?

2012. nov. 3. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szülni klimaxig lehetséges, az után van "késő".


Minden attól függ, hogy az illető nőnek hogyan alakul az élete, milyen az egészsége, párkapcsolata stb.

Itt nem lehet általános érvényű szabályokat felállítani.


Az is kérdéses lehet hogy első gyereket szül-e az illető, vagy a többediket szüli "későn".

2012. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az első terhességre gondoltam.
2012. nov. 3. 15:29
 3/15 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, de szerintem minél hamarabb annál jobb, viszont 40 éves korig nem késő.
2012. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Erről mindenkinek más a véleménye. Attól függ, kit hogyan neveltek, mi az életcélja, mennyire terhelhető, stb. Én erről rengeteget tudnék írni, de rövidre fogva, orvosilag kb 19-28 között ajánlott leginkább a szervezetet figyelembe véve. Minden kockázat korral nő, 35 felett pedig már kötelező, vagy nagyon ajánlott (amnio) vizsgálatok vannak. Szerintem (!) egy nő szüljön korán, legyen fitt anyuka, legyen energiája a gyerekre (mert én vigyáztam 35 feletti nő 4évesére, és nagyon durván leszívta a gyereke, de ez sem általánosítható, nyilván). Harmadik gyereket szülnék 35 körül, maximum. :)
2012. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 múltam, 4 hónapja szültem, szerintem ez így tökéletes. Nekünk. Megfelelő egzisztenciával rendelkezünk, szakmai tapasztalattal, olyan munkahellyel, ahová visszavárnak. Nekem ezek megteremtése fontos volt, hogy a terhességem alatt itthon lehessek és erre készülhessek és csak a családunkra koncentráljak ebben a 2 éveben. Mi nem tervezünk több babát, így nekünk ez volt az ideális. Nem érzem, hogy "öreg" lennék, sokkal nyugodtabb vagyok, amolyan "leszarom" ami körülöttem van és a baba és a férjem a lényeg, megtehetem. A 20-as éveimben mindent elértem (szabadidő, munka, tanulás), ami fontos volt és a 30-as éveimben szerettem volna anyává válni.
2012. nov. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%
Az én meglátásom az,hogy szerintem 20 és 30 év között a legideálisabb gyermeket szülni.Én 23 vagyok,első babámat várom,de még a 30. szülinapom előtt szeretnék még egyet szülni.Nekem soha nem volt fontos a ,,karrier,, a buli,nem volt szükségem arra,hogy kiéljem magam.Kijártam tisztességesen az iskolát,szakmát szereztem,dolgoztam,férjhez mentem és most itthon vagyok terhesen.Ha vissza forgathatnám az időt,akkor sem csinálnék semmit másképp. :) Én pl már 30 év fölött nem igazán szülnék,már csak azért sem,mert akkor már nagyobb az esély egy beteg babára. :( Szóval én 30 év fölött már kicsit későnek tartom.
2012. nov. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

Na ilyenkor b.szott mérges tudok lenni,amikor valaki azért lepontoz,mert el merem mondani a véleményem!!!Én ezzel nem nézem le azt aki 30 felett szül!!Én csak el mondtam azt,hogy én mit tartok az ideálisnak!!

Ha valakinek nem tetszik nem kell észre venni,és nem kell ezért lepontozni!!Én sem pontoztam le itt senkit,csak azért mert 30 felett szül(t)!!!!!!!

2012. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Azt írod, 30 fölött nagyobb az esély beteg babára, és ez nagy baromság. Én ezért pontoztalak le.

Hogy mikor szülsz, az a Te dolgod nyilván.

2012. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Kedves utolsó de IGAZA VAN!!!! Olvastál már utána??? És ezzel nem azt mondta h pl. hülye az aki akkor szül vagy egyéb más okok te se vagy tisztába a gondolataiddal úgy látom...Ő így gondolja ennyi az egész de nem hurrogta meg felelőtlenezte le azokat akik másképp csinálják ezért JOGTALAN a lepontozás!!!!!! De hát ennyi örömetek legyen egész nap h nem nyaltak körbe benneteket !!!SZÁNAÉMASAK VAGYTOK!!!


Egyébként a kérdésre válaszolva mindenki akkor szüljön akkor vállalja ha már megfelelően fel tudja nevelni ez lehet 20 de lehet 38 évesen is...Oké vannak a termékenyülésnek olyan évei amikor könnyebb meg persze van egy olyan életkor ami már nem igazán fogadható el itt gondolok 45-48 évesekre h akkor már ÉN AZÉRT NEM VÁLLALNÉK GYEREKET!!! (TESZEM HOZZÁ ÉÉÉÉÉN NEM MÁS) mert kockázatosabb is meg túl idősnek tartanám magam egy pici gyerekhez akkor már a legtöbb nő pár év múlva a nagymamaságra koncentráljon :) De ez egyénfüggő hozzátenném még egyszer!!! :)


22hkm és 24 éves

2012. nov. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én 22 vagyok, februárra várom a babámat. Nekem fontos, hogy ne öregedjek ki a korból, ne legyek öreg anyuka. Mindigis így terveztem az életem. Van néhány ismerősöm aki 30-35 felett kezdett el első babával próbálkozni, és hát ugye ha nem jön össze, elküldenek a francba, hol próbálkozz még egy évet, aztán gyere vissza, majd vizsgálgatnak még egy évig, mire kiderül, hogy mi van. De ez az én véleményem és tapasztalatom, nekem így tökéletes.


Kedves lepontozó válaszadó, minden tudományos és számodra bonyolult tényt megtalálhatsz orvosi szaklapokban és fórumokon (google a barátod), de addig is, csupán egy mindenki által elérhető táblázatot ajánlok figyelmedbe:


[link]

2012. nov. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!