Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok: hány éves...

Mit gondoltok: hány éves korban a legideálisabb házasságot kötni, illetve gyermeke (ke) t vállalni? Pl. Ha valaki 3-4 gyermeket szeretne majd, hány éves korban (hány év korkülönbséggel) ideális szülni?

Figyelt kérdés
Ha gondolhatjátok, leírhatjátok saját példátokat is.
2011. febr. 24. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy ez az ideális, nálam így alakult.

Esküvő: 23 éves koromban.

Szülés: 27 éves koromban. (Előbb szeretettem volna, de nem sikerült.)


A következővel idén szeretnék teherbe esni, hogy kb 3 év legyen köztük.

Utána visszamennék dolgozni és ha sikerülne, úgy 35-36 évesen vállalnék egy harmadikat is.

2011. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy ezt korhoz kéne kötni! Érettség, rátermettség, és elszántság kell hozzá! Mert akkor az anyaság lesz a te karriered! Kérdés, ki hány évesen áll készen erre!

Én sosem fogok, sajnos, de ha mégis, akkor a kései huszasévekre tenném(27-30 éves kor) kb.

2011. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan az igazi, akkor 23-24 évesen ideális házasodni, 24-25 évesen szülni az elsőt, 33 körül az utolsót mondjuk.
2011. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 évesen férjhez mentem,de egy év múlva elváltam.Utána 25 évesen találkoztam azzal akit a mai napig is szeretek (nem vagyunk házasok) 26 évesen szültem meg az első gyermekemet.2 év után lett a második gyerekem.

Én úgy gondolom a saját tapasztalatomból hogy nem muszáj házasodni,mert nem jelent semmit.Így is és úgy is szétválhattok.De gyereket akkor érdemes vállalni ha biztosak vagytok benne. (42 éves vagyok )

2012. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Liliom248 válasza:
66%

Szerintem 23-25 éves korban legjobb férjhez menni és 24-26 évesen szülni az elsőt.

Néhány szempont, hogy miért:

- Egy bizonyos kor után sokkal nehezebb összecsiszolódni. A férjjel és a gyerekkel is... Egy huszonéves még sokkal rugalmasabb, nyitottabb, egy 33-35 évesnek már sokkal kialakultabb, merevebb a jelleme. Neki már nehezebb hozzáalakulni egy másik lényhez.

- Fiatalon az ember vidámabb,energikusabb. Jobban tud a babával játszani

- Minél fiatalabb az ember, annál egészségesebb a teste. Annál könnyebb a terhesség, gyorsabban regenerálódsz szülés után, kisebb a problémák kockázata a magzatnál is.



- Az viszont jó, ha az anyuka szülés előtt legalább 1-2 évet dolgozik! Így megtapasztalja a "felnőtt" világot és lesz hová visszamenni (vagy legalábbis a tapasztalat már megvan, nem pályakezdő lesz 4-6 év múlva).


- Szvsz az is jó, ha 1-2 gyerek között kis korkülönbség van, de azért több gyerek között érdemes már legalább egyszer 3-4 év pihenőt tartani! Pl. 4 gyereket 6 év alatt "végigcsinálni" rettenetesen fárasztó tud lenni. De ha az ember rápihen egy kicsit, van pár pelenkázás nélküli, jól kialudt éve, akkor újra maximálisan tud örülni egy kisbabának, sőt talán egyre jobban is.


Ui.: nekem 4 gyerekem van. 26 évesen házasodtam, 27 évesen jött az első, 28 évesen a 2., 32 évesen a 3. és 39 évesen szültem a negyediket:) Sajnálom, hogy nem kezdtem egy picit korábban, szívesen vállalnánk még egy babát, de negyvenegy évesen már nem merek.

2013. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Házasság 22-23 évesen, első gyerek kb. 25-26 évesen, második gyerek 29-30 évesen, harmadik gyerek 34-35 évesen.

Szerintem mindig várj 1-2 évet az előző gyermek után.

2017. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!