Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36-37 hetes kismamik hogy...

36-37 hetes kismamik hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Készen van már a csomagotok? Kisfiút vagy kislányt vártok? Jóslófájások? Fogtok használni haskötőt szülés után?

Én még most rendezem a csomagomat, a kicsi holmijai nagyjából rendben vannak. Második gyermekünk, jóslófájásaim nem voltak még. Az UH alapján megint kislányunk lesz. :)

Nem tudom, érdemes-e haskötőt használni...


2012. nov. 5. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a héten pakolom össze a csomagot,hétvégén előkészítem a kiságyat.

November 18-án megyek be a szülészetre.

Nekünk is lányunk lesz,első baba :)


Nincsenek jóslóim,a medence csontom szokott fájni néha.

Nagyon izgatott vagyok,milyen lesz a szülés,és hogyan indul be.

Én nem fogok használni haskötőt.

2012. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Holnap leszek 37 hetes, lányunk lesz.


A csomag már teljesen kész van, a vasalással voltam lusta, azt a héten tervezem megcsinálni (elvileg ma kezdem ha rá tudom venni magam).

Semmilyen fájásom nincs még, csak a hasam keményedik nagyon, na meg az ágyban már nehezen fordulok.


A haskötőt azt sem tudom mire való, vagyis nekem nem lesz.

2012. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én szerdán töltöm a 37. hetet. Második baba aki most kisfiú lesz :)

Jóslóim vannak úgy 3 hete, de leginkább frontok alatt. Ma reggel 11 óta átlagosan 15-20 percenként jön egy enyhébb fájás. Ott lent is eléggé feszít már, hasam leszállva kb. másfél hete. Egész terhesség alatt alig tudtam enni :( végig elkísért az émelygés+sav. De jó lesz szülés után valami finomat enni :d

Csomag megvan, ruhák kimosva, ágy meg majd ha kórházba leszek összeszereli a férjem, ne porosodjon addig :)


Frontok nem viselnek meg titeket?

2012. nov. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szerdán töltöm a 36. hetet, második gyerek, újra lányka.

Én a héten pakolom össze a kórházi csomagot, reményeim szerint lesz erőm végigmosni és vasalni a pici ruhákat, már összeválogattam a legkisebbeket, csak át kell őket mosni-vasalni.

Semmiféle jósló fájásom nincs, az első terhességemnél sem volt.

Akkor 12 nappal a kiírt nap előtt indult meg a szülés, remélem most is hasonlóan alakul majd.

Holnap megyek UH-ra, és félve várom a becsült súlyt... nagy eséllyel 3 kiló valamennyi lesz... már négy hete is 2,5 kiló volt, úgyhogy jó eséllyel indulok egy négy kiló feletti gyerekért... :-)


A haskötőről annyit, hogy van itthon a császáros szüléshez való haskötőm is, meg a természetes úton történő szülés utáni hasleszorítóm is...

Az első gyerek s. császár volt, akkor használtam a haskötőt, de mivel sima szülésre készültem, előre vettem a hasleszorítós bugyit is... ezért van itthon az is.


Milyen nevet választottatok?

2012. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

37 hetes vagyok. En mar ugy erzem magam, mint egy balna. A cipomet is nehezen huzom fel. MAr egy kis allastol is kemenyedik a hasam, vezetni sem tudok mar.

A ruhak keszen mar regen.

Masodik baba,az elsovel ilyenkor hagytam abba a munkat.

Haskotot fogok hasznalni.

2012. nov. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csütörtökön töltöm a 36. hetet. Második gyermekünk, ő kislány lesz. Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy vannak e jóslófájásaim. Néha menzesszerűen görcsölök, de hogy ez mi, nem tudom. A haskeményedést meg a kisasszony mocorgásának tudom be. A fiammal nem emlékszem ilyenre, igaz, valószínűleg magas a fájdalomküszöböm, mert anno én voltam a legvirgoncabb az aznap császározott anyukák közül is.

A kórházi csomagot még nem pakoltam össze, de már minden kimosva-kivasalva, kiságy áll, már csak le szeretném mosni, de egyelőre felesleges, mert a fiam épp kisállatketrecnek használja.

Én anno hasleszorító bugyit használtam. Akkor nekem jól esett, kényelmes volt, mert úgy éreztem, tartja a hasam. Most is fogom használni.

2012. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Na én is beszerzek egy hasleszorító bugyit.:) Én is elvileg szerdán töltöm a 37. hetet.Már jobb lenne ha hamar jönne,nagyon nehéz a hasam állandóan fáj.Megmozdulni is nehéz:) Mindig görcsöl,de én sosem tudtam milyen a jóslófájás,lehet az,nem tudom:) Még nem vagyok készen semmivel...:(
2012. nov. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél nekem sem volt jóslóm, sőt álomterhesség volt...annyira jól éreztem magam a legutolsó pillanatig. Most valahogy jobban megvisel engem.

Haskötőt nem használtam, de ahogy írtok róla jónak tűnik, lehet be kellene szereznem egyet :)

6. Válaszolónak :)

Mivel szültél már jóslót könnyen fel tudod ismerni, hisz ez is egy fájás (mint szülésnél) csak nem rendszeresen és nem erősödik!!!

2012. nov. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!


Engem egy kicsit zavartak néha a frontok,fájt a fejem.

El se hiszem hogy már a finishbe vagyunk :)

A lányunkat Laurának fogják hívni.


Mi nem számítunk nagy babára,a 36 UH volt 2600 gramm,a doki azt mondta olyan 3 kg lesz.

2012. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8. Válaszolónak a 6-ostól.:-)

Sajnos nem, mert igaz, második gyermek, de programozott császár volt az első, így nem vártunk a spontán fájásbeindulásra. Szóval ugyanolyan "tudatlan" vagyok ezen a téren, mint az elsőszülő kismamák.

2012. nov. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!