Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondta az orvos 18....

Miért mondta az orvos 18. heti uh-on hogy nagy babám lesz ha átlag értékei vannak?

Figyelt kérdés
Megnéztem, hogy 18 hetesen kb mekkorának kell lennie a mért adatoknak (combcsont stb...) és a babámnak max 1-2 mm-el nagyobbak az értékei, sőt volt amelyik pont az volt amit írtak neten. Vajon miért mondhatta hogy nagy lesz a baba?
2012. nov. 6. 13:22
 1/7 anonim válasza:

Sokat számít ilyenkor egy-egy milliméter. Amúgy meg szerintem hihetsz az orvosoknak, láthattak már egy-két babát ultrahangon, illetve mikor már világra jöttek.

De talán következtethet abból, hogy mekkora a lába,feje,teste...nem?

2012. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 18. heti uh még egyáltalán nem mérvadó.

Pont néhány mm eltérés miatt, mert ha kicsit odébb húzza a kurzort, máris +- 1 hét a különbség.

Nekem a 32. héten mondta a szonográfus, hogy kifejezetten kicsi a fiam. 1720 grammnak mérte, 39+5 naposan született 3640 grammal. Jól mellétrafált.

2012. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én féltem hogy nagy babáim lesznek, mindenki 4 kg körüli volt a családban. Én is rákérdeztem a 18 hetesen, minkét gyereknél, hogy lehet-e már ilyenkor látni, hogy nagyobb lesz-e vagy sem. Mindkét doki (mivel különböző orvosnál születtek a gyerekeim) azt mondta ilyenkor még nem lehet megmondani, majd csak a vége fele lesz látható.


Az első gyereket 36 hetesen 4200 g-ra becsülték, 41+2naposan 4180 g-mal született. A másodikra azt mondta a doki, hogy nagy, nem lesz több 4 kg-nál. Na ehhez képest mikor kivette a hasamból (császár volt), átnézett a függöny felett és közölte, hogy anyuka mehetnek az oviba. 4700 g-mal született a kisfiam! :))

2012. nov. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia!

beírod nekem a mért adatokat? csak kíváncsiságból,és azt h pont mennyi idős voltál.:)

nálad volt becsült súly?

2012. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy egyenlőre még nem mérvadó amit mondanak, mert még a fele hátra van, addig bármi történhet.

Mensi szerint 18hetes2naposan voltam és a mért adatok a következők: BPD: 4,4cm, HC: 15,6cm, AC: 14,7cm, FL: 2,9cm. Ezek vannak csak feltüntetve, meg minden testrészéhez az van írva, hogy ép. Súlyt nem becsült. Ja és annyi, hogy az uh ezekre az adatokra 19hét1napot írt.

2012. nov. 6. 15:50
 6/7 anonim ***** válasza:

4.vagyok


ezek letek a méretek 19 hetes 1naposan:

BPD:43mm

HC:175mm

AC:136mm

FL:28mm


és a becsült súly: 275g


sztem hasonló a tiédhez,és nem mondták h nagy lesz:D

2012. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban sok babát láttak az orvosok, de érdekes, hogy én is szinte csak mellétrafálásról hallok...
2012. nov. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!