Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj elmenni a gyerekorvosho...

Muszáj elmenni a gyerekorvoshoz szülés előtt?

Figyelt kérdés

A védőnőm azt mondta keressem fel, de én nem látom értelmét, fogalmam sincs, minek kell elmenni, mit mondjak neki.


Kopogjak be azzal, hogy "Jó napot, hamarosan szülök, a gyermekem majd Önhöz fog tartozni." ?


Ez így olyan ciki, meg értelmetlen nem?

Vagy van valami hivatalos papír is, amit ki kell tölteni, hogy ha megszültem, a gyerekem körzetileg hozzá fog tartozni?


37hkm


2012. nov. 6. 15:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Első babád lesz?Igen ez a szokás.Mivel már nincsenek körzetek ,szabad orvos választás van meg szokták kérdezni hogy az új jövevényt vállalja e.Azért is kell hogy szülés előtt elmenj és megkérd mert amikor haza értek ki kell hogy menjen megvizsgálni az újszülöttet és még előtte ki kell írja a kence-ficéket.
2012. nov. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem kerestem fel, de nem is mondta a védőnő, h kellene. Mondjuk pozitív volt már avéleményem enélkül is róla, mert nála az a szokás, h egy jóadag receptet kiír az újszülöttnek: gyógyszertári popókrém, fürdető, krém, d-vitamin, k-vitamin... stb.

Első gyerkőcnél nem itt laktunk , ott szó sem volt ilyenről.... Ezt csak leírtam, mert közben arra gondoltam, lehet h a gyerekdoki is csak fel akarja írni a recepteket.

2012. nov. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1. baba igen, de a körzeti orvoshoz fogom vinni, mivel úgysem ismerünk senkit itt, a védőnőm pedig őt javasolta, ő is vele együtt dolgozik.


Akkor ezek szerint mikor elmegyek már kapok is recepteket?


Azért nem "mertem" elmenni, mert olyan hülyén érezném magam, hogy megyek, bemutatkozok, aztán ott állok és azt sem tudom mit mondjak, miért jöttem.

De ha kérhetek recepteket az jó, akkor van "alibi" ami miatt megyek.

2012. nov. 6. 15:54
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szóló szépen leírta, amit én is leírtam volna.Meg ez neked is jó, mert nem csak a doki mondja, hogy vállalja-e vagy nem, de te is megnézheted, hogy milyen. Szimpi, nem szimpi, kedves, nem kedves, stb...
2012. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Gondolom ott érvényes ez ahol több orvos van.
2012. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk megírom őszintén nekem ez új is, h meg kell kérdezni lesz-e a gyerekorvosunk? Olynat el tudok képzelni, h mondjuk x lenne , de nem tetszik vkinek, rosszat hallott róla, így elmegy y-hoz felkérni őt...De alapesetben felesleges, szerintem.


Amúgy az előzőhöz annyit , h a védőnő hozta el a kiírt recepteket, gyerekorvost akkor láttam először , amikor kijött úgy a baba 1 hetes korában hozzánk.

2012. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
De hogy ne tekerjem meg nagyon, Kérdező, úgy teljesen jó. ha "alibinek" elmész a receptekért :) Szerintem is azt fogja kiadni.
2012. nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nalunk is a gyerekorvos ad majd receptet ezert "kell" elmenni. De azert kerdezhetsz tole pld az oltasokrol is. Sztem hasznos.
2012. nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A recepteket úgy is csak akkor írják ki, amikor már megvan a pici, és napok kérdése, hogy jösztök haza a kórházból. Nálunk ezt a védőnő intézte. Pont hívott a védőnő, hogy érdeklődjön, hogy vagyok, mint vagyok. Addigra már megvolt a baba és az őrzőben feküdtem (ez volt hétfőn). Szerdán a védőnő tanácsadást tart a dokival. Akkor kiírtak mindent és a védőnéni volt olyan kedves és betette a postaládánkba, így apának - aki amúgy sem tudta, hogy hol áll a feje - nem kellett ez után mászkálnia. Pénteken jöttünk haza, addigra már megvolt minden.

Nem tudom, hogy ez más védőnőknél és dokiknál is így van-e, de nálunk - szerencsére - így ment gyorsan és egyszerűen.

A dokihoz pedig csak parolázni mégy egy sort, valamint megbeszélni, hogy kb. mikorra várod a kicsit...

2012. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Hú, akkor inkább várok még 1 hetet és a védőnőmtől megkérdezem, hogy feltétlen fontos-e elmenni, vagy kihozza nálunk is ő a recepteket.


Mert ez a bájolgás, mosolygós bemutatkozás nem a kenyerem, pont ezt a felesleges kört akarom megúszni.

Ha meg én kellek a recepthez,akkor elmegyek.

Feltéve, ha addig meg nem szülök :)

2012. nov. 6. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!