Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, nektek is szokott...

Kismamák, nektek is szokott fájni az ahogy a baba mozog? Ez normális, vagy valami gond van? Vagy pici neki a hely? Ha normális, akkor ez csak még intenzívebb lesz az idő előrehalattával?

Figyelt kérdés
31 hetes terhes vagyok,sokszor olyanokat,és úgy mozog a baba,hogy már fáj!Nagyon sokat mozog.Szinte egy kis örökmozgó!Hol egyik oldalon nyomja ki magát,hol a másikon.Még nem fordult meg,de sokszor úgy érzem annyi a hugyhólyagomnak!
2012. okt. 13. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez normális. Én 29 hetes vagyok és most kezd el erőteljes lenni a mozgása, nekem is állandóan kinyomja magát, kis kő kemény fenekét :). Én nem bánom, az a jó, ha sokat mozog.
2012. okt. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is eléggé fájt, ahogy mozgott. Amikor megfordult akkor is ugyanúgy fájt. Pedig nem volt nagy baba.
2012. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

31+5 hetes vagyok, nekem befordult már 3-4 hete. Azóta állandóan feszít alul a hasam, állandóan keményedik az alja. A zokni, cipő felhúzása külön esemény, utána ki kell pihenni mindkettőt.

A mozgását imádom, ráadásul nekem már írnom kell szerda óta, kaptam külön erre papírt a védőnőmtől. Napi kétszer nincs időm rá, ráadásul, mikor kibököm, hogy na most, hiába vagyunk kaja után fél órával, a kishercegnő a fél órából negyedet biztosan szunyókál. :)

Nem fájni szokott a rúgása, mozgása, de nem tudom megfogalmazni, mit érzek ilyenkor. Ha fekszem, van, hogy megugrok ilyenkor. :) Édesen púposodik itt-ott. Én is azt hittem, hogy a popija, de a védőnő mutatta, hogy az hol van, és amire eddig azt hittem, a popi, az a lába. :)

2012. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Reméltem,hogy normális.Amúgy imádom,ha mozog.Csak néha magam is meglepődök rajta.
2012. okt. 13. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Normális persze.Az én pocaklakom ma ultra aktiv,nemtudom mivan vele :) Az elmult héten nem rugott,nyomott feszitett ennyit mint ma :) Bár én gyanitom hogy ma fordult be mert eddig lenn éreztem hugyholyagomba ma meg köldök felett,bordáknál.Kitartás!30hetes kismama
2012. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

Mikor nekem is befordult, az első nap össze-vissza tekeredett, rugdosott egész nap. Szerintem próbált volna visszafordulni, de nem sikerült neki. :) Másnapra beletörődött, azóta se volt egésznapos műsor, csak alvások között játszik, illetve főzés és evés közben. :)

2012. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én ponz ezen gondolkoztam pár napja, hogy kiírjam ezt a kérdést! nekem is sokat mozog a kislányom, és néha nagyon fáj... ilyenkor el is gondolkozom, hogy mit csinálhat épp! :) de imádom, hogy mozog, inkább fájjon, mint, hogy ne érezzem mozogni Őt! :)

31,4 hkm

2012. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A 27. hétben vagyunk. Nagyon aktív a babám. Néha feljajjgatok, a család meg csak les, hogy mi bajom van. :) Amit nehezebben viselek az az, amikor (amúgy fejvégű) lent a kezével a méhszájat megkezeli. Olyan érzés, mint ha valaki a hüvelyemben turkálna. Persze a hólyagom is folyamatos bántalmazásnak van kitéve. :D Emellett kezdi átvenni a hatalmat a bordáim felett, vagyis alatt. :) Pedig már elég nagy a pocakom, van akinek utolsó hetekben van ekkora. Második babám amúgy. Bátyus a 26. héten volt a legaktívabb, utána a hely szűkülésével enyhültek az erőteljesebb mozgások és felváltotta a nyomulás. Nem volt kellemesebb, csak másabb érzés.
2012. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!