Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes várandós vagyok és...

20 hetes várandós vagyok és nem vagyunk házasok. Apasági nyilatkozattal kapcsolatban szerettem volna intézkedni, de azt mondták, hogy ha összeházasodunk az egyszerűbb. Szerintetek?

Figyelt kérdés
ha nem sajnálnám egy nagy esküvőre a pénzt,akkor sátras,disznóvágós lagzit szeretnék,szép ruhával,templomi esküvővel. de sajnos ekkora mulatságra nem futja. ezért az első gondolatom az apasági nyilatkozat volt. viszont mondták a hivatalban,hogy egy esküvőt úgy is le lehet zavarni,hogy beviszünk két tanút,aláírunk és kész. semmi pucc,semmi kisestélyi vagy egyéb. szerintem még gyűrűnk sem lenne (így babavárás előtt annak a 100E ft-nak jobb helye is van. őszintén szólva csak az lenne a fontos,hogy a párom nevét viselhessem (olyan carul érezném magam,hogy csak az én nevem más,mintha kilógnék a családból :S) mit gondoltok,ti melyiket választanátok? nagyon gáz gyűrű meg ruha nélkül az esküvő?

2012. nov. 7. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs gyűrűnk, a férjem utálja az ékszereket, soha nem hord semmilyet. Így még jóval az esküvő előtt mondta, hogy ha akarok, vesz nekem valami csodás gyűrűt, de neki ne vegyünk, azért nem érdemes, hogy a széfben álljon. Nem anyagi okokból tehát.

Esküvőnk sem volt szokásos. elutaztunk Budapestről vidékre egy kis faluba, és ott házasodtunk össze, minden nagyzolás nélkül.:


És boldogok vagyunk, van két gyerekünk, együtt vagyunk 11 éve.:)


AZ egyik kolléganőmék megcsinálták az álomlagzit, egy évig szervezték, és elváltak 2 év múlva...



SZóval nem ezen múlik.:)

2012. nov. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az apasági nyilatkozat sem bonyolultabb, már nem azért. Nem tudom miért mondták ezt Neked...

Egyébként nekem is ilyen esküvőm lesz :) csak nekünk már elmúlt 1 éves a gyerekünk. Szerintem nem gáz!

2012. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
szerintem nem gáz úgy gy esküvő, bár mi is apaságit csinálunk. elég sok herce-hurca, tényleg egyszerűbb egy esküvő 2 tanuval, és később még csaphattok egy lagzit a gyerekkel :)
2012. nov. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs azzal semmi baj ha valaki apaságit csináltat!

Mi is éppen most intéztük el,mert nekünk mindenképpen el kellett halasztani az esküvőt mert veszélyeztetett terhes vagyok! :( Lényeg hogy szeretitek egymást,nem az a fontos hogy most volt esküvő vagy nem!

2012. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Két gyerekünk született, mindkettőnél apasági nyilatkozatot intéztünk. Aztán amikor a kicsi 1 éves volt akkor összeházasodtunk :) Csak ketten voltunk és a két tanú, egy egyszerű kosztümben voltunk, bár gyűrűnk volt, már régóta (még az első babát vártam amikor megvettük) ...én nem vettem fel a férjem nevét. Nem az első házassága sem neki sem nekem, számomra nem fontos kit hogy hívnak.


Szóval a tapasztalatom az, hogy az apasági nyilatkozat sem nagyobb időráfordítás, mint ha összeházasodnátok. De megoldás lehet az is,ha most csak az esküvőt tartjátok és amikor már lesz annyi pénzetek, hogy lagzit tartsatok akkor csinálnátok egy nagy bulit. Akár egy házassági fogadalom megerősítéssel hivatalos keretek közt.


Sok boldogságot, boldog babavárást!

2012. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már a hatóság mondja meg, hogy te mit választasz a hivatali oldalnak...hihetetlen! Vagy félreértettem és ezt mások mondják, akkor bocsi. Ha ilyen nagy esküvőről álmodsz és mág gyűrűtök sem lesz, akkor szerintem nem élnéd meg jól, főleg terhesen, teljesen más lelkiállapotban. De ha így is szeretnéd, akkor nincs olyan, hogy gáz. Ez a ti döntésetek. Gratula a babához! :)
2012. nov. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1 hete csináltattuk meg az apaságit.

Kellett hozzá: igazolás a nőgyógyásztól,hogy mikor születik a baba, személyi iratok, apa+anya együttes megjelenése. Van ahol kérnek hajadonsági igazolást. Ezt az okmányirodában tudod beszerezni, de van ahol az ügyintéző le tudja kérni a közös rendszeren keresztül. Időpontot sehova nem kell kérni, szóval elég gyorsan megvan, max a sorban állási idő lehet hosszabb de simán egy fél délelött alatt megvan. Ingyenes.

2012. nov. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

természetesen nem kényszerítenek a hivataliak semmire sem, csak nagyon kedvesen tájékoztatott az ottani hölgy, hogy ő ugyan ebben a helyzetben volt és inkább összeházasodtak.

nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a minimál esküvőt választottuk: se gyűrű, se ruha, csak a nevem változik. őszintén szólva ennek is nagyon örülök. persze vágyom a szép esküvőre, de toronyórát is szeretnék lánccal, viszont az sem lesz XD

2012. nov. 9. 08:18
 9/9 anonim válasza:
100%
nekünk apasági nyilatkozat volt mind a 2 gyerekünknél.5 perc volt az egész,megbeszéltünk egy idöpontot.védönötöl kérsz egy igazolást és azzal mész az önkormányzathoz.személyitek kell és kész aláirás ,haza!!!
2012. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!