Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden kismamának át kell...

Minden kismamának át kell esnie az amnioszkópiás vizsgálaton a terhesség vége felé? Akkor is, ha semmi gond nem volt az egész terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Minden kismamának egytől egyig megcsinálják??
2012. nov. 7. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem és most is fogok (Szt. Margit, Bp.) ott csak akkor csinálják, ha túlhordod, akkor 2 naponta kell, akármilyen is volt a terhességed. De nem kell félni tőle, nem nagy dolog, főleg hogy akkor legtöbb nőnek már nyitva van a méhszája. Nekem még nem volt, úgyhogy kicsit tágította a doktornő, hogy beférjen a cső, hát nem kellemes, de nem is olyan szörnyű, és csak pár pillanat az egész.
2012. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem.Tehát akkor csak túlhordás esetén van ez az egész.A kiírt időpont előtt pl 1-2 héttel akkor még nem alkalmazzák?Csak ha túlhordás van?
2012. nov. 7. 12:44
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ahol én szültem vidéken, csak akkor végezték, ha valami gond volt a többi lelettel : UH, CTG stb.


Én 10 és 12 nappal hordtam túl a lányaimat, de még egyszer sem végeztek nálam ilyen vizsgálatot.

2012. nov. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Ezt az oldalt olvastam el,és utána tettem fel a kérdésem,mert itt azt olvastam,hogy a kiírt időpont környékén csinálják meg túlhordás esetén.
2012. nov. 7. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Valószínűleg kórházanként más a gyakorlat. Nekem 40 hetesen csinálták először (mert 40+1 napnál amikor amúgy esedékes lett volna, nem kellett mennem, 3 nap szünetet meg nem akartak a 2 alkalom közt), aztán 40+2 és 40+4-nél, 40+5-nél megszültem.


Gondolom, ha valami lelet nem OK, pl. CTG, vagy flowmetria, vagy valami arra utal, hogy a baba nem biztos, hogy teljesen jól van, akkor megcsinálják a terminus előtt is.

2012. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első valaszolóhoz lenne egy kérdésem? Olvasom hohy doktornő csinálta a vizsgálatot, megkerdezhetem hogy melyik dr.nőnél szültél?
2012. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szigethy doktornőnél szültem (és maximálisan meg vagyok elégedve vele, most 15 hetes vagyok a másodikkal, ismét nála fogok szülni).
2012. nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!