Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvíz mintavétel hogyan...

Magzatvíz mintavétel hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Szombatra vagyok kiírva, aznap kell mennem NST-re, ha addig nem szülök meg. A doki mondta hogy aznap lesz magzatvíz mintavétel is. Hogyan zajlik ez? 2111-es értékem volt a legutolsó vizsgálaton, tehát nyitva vagyok. Ez számít valamit?

2012. nov. 7. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
20%

Nekem 40 hét 3 naposan volt ilyen, 1111 volt az értékem. Egy hosszabb "szerkezettel" benyúltak alúlról és mintát vettek. Alapvetően nem volt fájdalmas a mintavétel, azt nem éreztem odabent mit csinálnak, csak odalent feszítettek és az fájt.

Amúgy 2 perc volt az egész (ott kb. 20-nak éreztem, mert kellemetlen volt).

Ja, nekem amúgy megrepedt tőle a magzatburok (bár állítólag nem kéne), úgyhogy aznap egy babával lettem gazdagabb. :)

Jó, hogy nyitva vagy, meg hogy tágultál már, talán úgy kevésbé feszítő érzés.

2012. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lesz magzatvíz-mintavétel.

Megnézik, hogy tiszta-e a magzatvized. Ezt a vizsgálóasztalon csinálják, lábakat szét, és egy lámpás kacsával (amit rákszűréskor is használnak) közvetlenül a méhszájadnál kukucskálnak.

Ha tiszta a víz, akkor OK, ha nem (zöld, vagyis mekoniumos), akkor SOS indítják a szülést.

Nem valami kellemes vizsgálat, de túlélhető.

2012. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

pontosabban amnioszkópia..

nekem is volt ma,. 40 hetes elmúltam.


[link]

2012. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!