Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedtek vagy szedtetek vasat...

Szedtek vagy szedtetek vasat kismama vitamin mellett?

Figyelt kérdés
Femibiont szedek,most vagyok 12 hetes terhes.Utobbi vervizsgalat alapjan verszegeny vagyok nagyon.Most voltam a dokinal es felirt valami vaskeszitmenyt (Ferro Folgama),ami meg tartalmaz folsavat.Sajnos elfelejtetem mondani neki, hogy hasznalok femibiont es ezzel parhuzamosan lehet-e szedni.Igazabol az zavar, hogy van folsav a vaskeszitmenyben is es tul sok jut igy a szervezetbe.Szerintetek lehet szedni? Koszonom elore is a valaszokat.
2010. márc. 14. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elevit,folsav,magne b6 ,elejétől így szedem. 32 hetes
2010. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vok,még ezt találtam: A folsavat - vízben oldható vitamin lévén - nem lehet túladagolni, kiegészítésképpen mégis legfeljebb napi 1000 mikrogramm (1 mg) fogyasztása ajánlott, mert nagyobb dózis zavarhatja egyes gyógyszerek hatását és elfedheti pl. a B12-vitamin-hiány tüneteit.
2010. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is femibiont, és magne b6-ot szedtem a terhességem alatt. Nyugodtan szedheted, ahogy az első is irta, nem lehet túladagolni.
2010. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szedjél Nővér céklatablettát. Sok vasat tartalmaz. Bioboltokban lehet kapni. Igaz nem túl olcsó, de legalább nem gyógyszer, mint a Ferro Folgalma. És állítólag jóval több vasat is képes pótolni. Én még csak most kezdtem a kúrát, de sok jó tapasztalatot hallottam róla kismama társaimtól.
2010. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is Femibiont szedek, a doki tudja és Neo-ferro-folgammát írt fel vasnak. Tehát tudta és így is kellene szedni, csak én nagyon rosszul voltam tőle.
2010. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia.én az elejétől szedem a gravidát,mégis a 7.héten végzett vérvétel kimutatta h vérszegény vagyok.doki felírta a neo ferro folgammát,napi 2*1-et.24.heti terhesléses vérvételnél lett nézve vérkép is,de sajna romlott az eredményem annak ellenére h szedtem a folgammát,és a gravidát is.felemelte az adagomat 3*1-re,aztán el küldött vérkép kontrollra,de megint rosszabbodott az eredményem.most vénásan kapom a vasat.:((kiváncsi leszek ez fog e hatni.
2010. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magne B6 és Neo-Ferro-folgamma az elejétől, plusz elején Gravida, utána Hipp Natal. Tehát igen, lehet együtt szedni őket. Csak vigyázz, mert a Neo-Ferro-folgammát nem mindegy mikor szeded be, de ez le van írva a tájékoztatójában.

Boldog babavárást,

27 hetes kismama

2010. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 23 hetesen a kórházban derült ki, hogy vérszegény vagyok, de nem vészesen és a Maltofer-Fol rágótablattát írtál fel nekem. 27 h km ikres
2010. márc. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!