Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheléses cukorvizsgálatnál...

A terheléses cukorvizsgálatnál nektek mi szerepel (t) a beutalón?

Figyelt kérdés
Most voltam a helyi Sztk-ban, ahol mondták, hogy két beutaló kell: egy az éhgyomri normál vérvételhez, egy pedig a cukroshoz. A nőgyógyász csak egyet adott amin a köv. szerepelnek: vérkép, vizelet, viezelet üledék, Vércukor (terheléses!, LDH, se-Bi, SGPT, SGOT, se-húgysav. Az asszisztens szerint ez amúgy is kevés. Nem értem, hogy miért. A helyi terhesgondozót javasolta, de ott rosszak a tapasztalatim, így oda nem megyek. A normál vérvételt és vizeletet megcsináltattam. A cukorterhelésre inkább menjek a klinikára? Oda is van beutalóm, mert a dokim ott orvos.(csak most sajnos szabin van) Csak az olyan messze van... A sote II-n hogy zajlik a cukros vizsgálat? Mert lehet, hogy jövőhéten inkább oda megyek, ha egyszerűbb. Szerintetek?
2009. aug. 13. 08:52
 1/2 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy korábban kétszer is voltam bent érdeklődni az sztk-ban, hogy hogy megy és mindkétszer a köv. választ kaptam: kell egy egy hónapnál nem régebbi vérkép, vizelet eredmény, ha ez nincs, megcsinálják, utána pedig reggeli vagy cukros lötyi majd újra vérvétel. Azt nem mondták, hogy ez két külön beutalóval lehet csak.... Ilyenen bosszankodjon a kismama.... Lehet, hogy mostmár tényleg inkább a klinikára fogok járni. Csak nem mindegy, hogy gyalog 2 perc, vagy autóval fél óra.. a tömegközlekedésről meg ne beszéljünk.... Hát. IJ. :o(
2009. aug. 13. 08:57
 2/2 anonim ***** válasza:

szia!


szerintem a vércukor (terheléses) kifejezi azt, hogy az terheléses vércukorvizsgálat, tehát vesznek vért éhgyomorra, majd megiszol 75 g cukrot tartalmazó lötyit és utána 2 órával is vesznek vért


a többi vérvizsgálat az májfunkció. a védőnőd szerintem azért "kevesli", mert szoktak nézni kreatinin karbamidot is, de ezt valamiért lehet nem tartja indokoltnak az orvosod!


Az I. női klinikán is ezeket nézik.


Kellemes Babavárást! :)


[link]

2009. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!