Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbálok örülni a 6 hetes...

Próbálok örülni a 6 hetes babánknak, de ahogy olvasgatok, egyre jobba félek. Tényleg ennyire sok a vetélés és az elhalt terhesség?

Figyelt kérdés
Mit gonoltok, akikkel mindez megtörtént előbb látogatnak ilyen oldalra, mint azok, akik probléma mentesek? Ezért van ennyi beírás, vagy ez tényleg a valós arány lenne? Ennyire rossz a statisztika? Néha tényleg jobb lenne tudatlanul....
2009. aug. 13. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Vetélős sztorit olvasni és hallgatni szigorúan tilos az első trimeszterben. Főleg ha nyugodt terhességet szeretnél.

Én is rátaláltam erre az oldalra kb 5 hetes terhesen, de lekoptam róla, mert állandóan vetélős érzésem volt, annyi sza**rt olvastam.

Ja és persze mindenkinek volt egy ismerőse, aki ekkor és akkor vetélt el, és mindenki elmesélte.

Próbálj szelektálni, ha meg valaki ilyet mesél, azonnal állítsd le.

Csak nyugodtan örülj a babádnak, amihez gratulálok, és ne foglalkozz másokkal. A statisztika nem rossz egyáltalán, a fórumokon jobban összegyűlnek a problémás terhességek, pont azért, hogy megpróbáljanak segíteni egymáson.

Te csak magaddal foglalkozz, olvass inkább sikersztorikat :)

Gratulálok!

2009. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 7 hetes vagyok, és én is tele félelmekkel. Az első orvosi látogatásom hétfőn lesz.

Nekem is tanácsolták az ismerőseim, hogy hagyjam a fenébe az olvasgatást, örüljek annak, hogy babát várok. viszont ha nem járnék ide, annyi hasznos dolgot nem tudnék, hogy az eszméletlen. Csak egy egyszerű kis példa: gőzöm nem lenne arról, hogy nekünk most nagyon fontos a folsav, és jó, ha szedem.

Szóval én megpróbálom külön választani a dolgokat. Szívből együtt érzek azokkal, akiknek nem úgy alakultak a dolgok, ahogy kellett volna, de nem hagyom, hogy az ő írásaik belémverjék az ideget.

Egyszerűen csak elolvasom, és sajnálattal tudomásulveszem, hogy van ilyen. És talán magamat is arra készítem, hogy ha ne adj Isten baj van, annak oka van, és sajnos megesnek az ilyen dolgok.

Aztán gyorsan váltok, és azt mondom, hogy jól vagyunk. Miért pont velünk lenne baj? Valahogy ezt a tudatodban kell rendezni, és akkor szabad itt tovább olvasgatni, viszont én is sokszor azt érzem, hogy a határaimat feszegetem, és jobb lenne ide nem járni, de egyszerűen nem bírom megállni.

2009. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Lányok!

Nyugodjatok meg és próbáljatok meg MINDEN rossz gondolatot elűzni a fejetekből!

Sőt, én ilyen idős terhesen teljesen felfüggesztettem ennek az oldalnak a látogatását, mert ugyanezektől tartottam és tényleg rossz hatással volt rám! Most vagyunk a 14. héten, pár napja néha megnézem van-e valami nekem témába vágó kérdés, de a böngészést felejtsétek el!!! A védőnőm azt modta, hogy az internetet is elfelejthetem, és tényleg jót tett, sokkal kevésbé vagyok ideges és paranoiás! Koncentráljatok magatokra és a babátokra, a rossz gondolatok rossz dolgokat okozhatnak, a jók viszont jókat, ezt tartsátok szem előtt és legyetek együtt boldogok a babátokkal!

2009. aug. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is 5 hetes terhes voltam, amikor megtaláltam ezt az oldalt. Az első 12 hetet végigparáztam, a páromat teljesen kiborítottam. Nekem is olyan érzésem volt, hogy rajtam kívül mindenki elvetél az első 12 hétben és ez teljesen "normális" dolog. Az egyik kismama még azt is írta egyszer, hogy a terhességek 70%!-a így végződik, amit nagyon felháborítónak tartottam. Valóban az első trimeszterben a legnagyobb az esély rá, de a terhességek csupán 20%-át érinti. Nekem már-már lelkiismeret furdalásom volt, hogy nem voltam veszélyeztetett terhes, semmi gond nem volt idáig velem és még most is dolgozom. Ha jót akarsz magadnak, tényleg próbáld elkerülni ezeket az oldalakat, amíg nincs problémád, vagy nem előrehaladottabb a terhességed. Ezekre az oldalakra valóban többen írnak, akiknek valami problémájuk, bánatuk vagy bizonytalanságuk van.Ami természetes, mert ilyenkor minden segítség jól jön.

Boldog babavárást! 24 hetes km

2009. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó vagyok.

Még annyit, hogy igen, a legtöbb ember aki ilyen oldalra téved azért találja ezt meg, mert valami problémájára keres megoldást, vagy csak egyszerűen sorstársat. Ráadásul a rossz dolgok sajnos mindig is jobban érdekelték az embereket, mint a jók (lást a hiradókat), tehát egyértelműen ezek terjednek jobban.

Az én javaslatom az, hogy tényleg felejtsétek el ezt és a hasonló oldalakat legalább egy időre. Ha baj van azt érezni fogjátok, egy erős görcs vagy vérzés jelzi is. Minimális azok száma akik nem vesznek észre semmit. Ha gond van akkor pedig irány az orvos, nem ez az oldal!

Boldog, problémamentes babavárást kívánok!

2009. aug. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Szia,8+2 hetes terhes vagyok,ma megyek elöször dokihoz,de nem stresszelem magam egy percig sem mert az én babám teljesen egézséges,és megfelelöek a méretei meg mindene fejlödik ki,ugy hogy én ezt tudom,biztos vagyok benne hogy minden rendben van.Ha eljutsz erre a szintre akkor csak is egézséges majdnem 4 kg-os nagy babát hozunk a világra.Minden jot nektek.
2009. aug. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem szinte biztos, hogy akivel megtörténik a baj, hamarabb látogat el ilyan oldalakra. Sorstársakat keresni, a fájdalmat enyhíteni. Nem szabad ezért senkit bántani, csak nekünk meg tudni kellene szelektálni, hogy ne vegyünk mindent magunkra!

Nagyon örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, mert én biztos vagyok benne, hogy nem ilyen rossz a helyzet!!

2009. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 5 hetes voltam amikor megtaláltam ezt az oldalt.

Eszembe sem jutott,hogy elvetélek,az meg végképp nem,hogy elhalhat a babám mert nem tudtam,hogy ilyen létezik!De aztán jött az óriási pofára esés! :((

9 hetesen közölték,hogy ennyi volt!

Aztán meg azért látogattam erre az oldalra,hogy ne érezzem magam egyedül ebben a problémában!Akkor jöttem rá,hogy nem vagyunk kevesen!

Az orvosok is azt mondták,minden 4.-5. terhesség így végződik!(statisztika)

Nézd,egy biztos:ha újra babás leszek többet nem jövök fel erre az oldalra mert csak agyonig stresszelem majd magam!

Nem szabad rosszakat olvasni,csak a szépre-jóra gondolni!!

Azóta kaptam egy szuper babás könyvet ,majd abból merítek dolgokat és persze kérdezek majd az orvostól és édesanyámtól!!

Kívánok nektek jó egészséget és boldog életet!

2009. aug. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mikor elkezdtem fárasztani a férjemet azokkal a dolgokkal, amiket itt olvastam, akkor mondta, hogy gondolkodjak logikusan. Nyilván egy fórumra az ír, akinek baja/problémája van. Így ezekből nyilván többet olvas az ember. Én már túl vagyok az első trmieszteren, semmi gond nincs és nem is volt, csak ilyen kérdést nem ír ki az ember, hogy semmi bajom, ez nem baj ugye? Elég hülyén hangzik...:) Így azokkal hamarabb találkozol, akiknek van valami bajuk. Veled nem lesz semmi baj. Már nemsoká láthatod a babácskád uh-n. Csak pozitívan szabad hozzáállni.
2009. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is a terhesség megállapítása után, 5 hetesen kezdtem el olvasni ezt az oldalt. Nagyon sok jó dolgot lehet innen megtudni, de az első trimeszterben tényleg ne olvasd, ha jót akarsz magadnak, mert csak stresszelni fogsz végig. Nekem is mindig az volt a bajom, hogy nincsenek meg a tünetek-megvannak a tünetek, ma hánytam ma nem hánytam, és ilyenkor mindig kaptam 1-2 olyan választ itt, hogy "nem akarlak megijeszteni de nekem ilyenkor elment..." persze, nem ijesztett meg!

És nekem az segített, hogy a hányós időszakban nem jöttem dolgozni, otthon (anyukáméknál) feküdtem, ők mindig megnyugtattak, ha vmi kérdésem/aggodalmam volt.

A 12. héten pedig úgy megkönnyebültem, szörnyen örültem, hogy a nehezén túl vagyok. Most már bátran olvasom az oldalt, de ha vmi komolyabb baj van, pl. vérzés, barnázás, akkor inkább orvos, mintsem hogy itt várj fél napig a válaszokra.

Boldog és nyugodt babavárást kívánok!

16 hetes (kis)pocis

2009. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!