Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen milyen illoolajat,...

Terhesen milyen illoolajat, illatositot hasznaltok a lakasba?

Figyelt kérdés

a konektoros, idozitos dolgokat most hanyagolnam.

Ugy tudom terhesen sokfele illoolaj hasznalata is tilos pl. fahej, citrom, de mi az amit lehet?



2012. nov. 9. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:

én ilyenről még nem hallottam.

olyan válassz amit szeretsz például a rózsa nagyon kellemes,vagy levendula.

2012. nov. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gabszem ***** válasza:
Nem kell mindennek bedőlni, nem kell ennyire félni. Nyugodtan használhatsz bármit, amit szeretsz.
2012. nov. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

En mindig nagyon szerettem az illoolajakat, de soknak mar a dobozan is szerepel, hogy terhesen tilos a hasznalata. Nem vagyok paramami, de ha nem muszaj, akkor azokat inkabb kerulnem. Az eladokat hiaba kerdezem, mert a 18 eves kiscsajnak minden elado.

Remeltem van itt valaki, aki jobban ert ezekhez a dolgokhoz.

2012. nov. 9. 08:38
 4/7 anonim ***** válasza:

szia!


én kubeba olajat használok!

2012. nov. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!

én találtam egy baba-mama nevezetű illóolajat, gyorsan meg is vettem :) ezt a hálószobába használjuk, nagyon megnyugtató.

a konyhában meg minden félét, pl magnóliát, fahéjat, vanilia-cherry-t használok, plusz illatos gyertyákat. imádom mindnek az illatát.

arról nem is hallottam, hogy illó olajakat tilos lenne használni.

2012. nov. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A kubebat és ezt a baba-mama olajat fogom keresni.

Amúgy jól emlékeztem, vannak tiltólistás olajak:


[link]


Itt találtam:

Ne használd terhesség alatt a következő illóolajokat:

• szerecsendió, amelynek hallucinogén hatása lehet, és kölcsönhatásba léphet olyan gyógyszerekkel, amelyek enyhítik a vajúdás alatti fájdalmakat

• rozmaring, amelyről úgy vélik, hogy növeli a vérnyomást és összehúzódásokat idézhet elő

• bazsalikom, amiről úgy vélik, hogy hozzájárul a kóros sejtek kialakulásához

• jázmin és Clary zsálya, amelyek összehúzódásokat idézhetnek elő

• zsálya, ami vérzést okozhat a méhben

• borókabogyó, amely a veséket károsíthatja


De találtam egy csomó másik odalt, ami pont üti ezt a listát, szóval nem kell annyira komolyan venni, nem tömény mennyiségben és nem masszirozásra hasznaljuk.

Én csak egy kis otthonillatot szeretnék varázsolni a lakásba, mert mióta nem használok se füstölőt, se szagosítót kicsit jellegtelen "szag" van nálunk.

Boldog babavárást mindenkinek

2012. nov. 9. 16:26
 7/7 ivilicious ***** válasza:
Én bolondulok a citrom illatáért most, ez van. Meg a kókuszt is tolom.
2014. máj. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!